Jump to content
  • entries
    13
  • comments
    65
  • views
    79,545

About this blog

Oficjalny blog redakcji Lancut.org

Entries in this blog

Falkhor

Plebiscyt 2012

Z dużym poślizgiem, spowodowanym problemami technicznymi na naszej stronie, publikujemy podsumowanie pierwszego plebiscytu na wydarzenie 2012 roku.

 

Nasze życie to ciągłe wybory. Zarówno w sprawach najprostszych jak i trudnych, niemal każdego dnia, podejmujemy decyzję: wybieram to. To mi się podoba. Tamto mi się nie podoba. Chcę tego albo tego nie chcę. Doświadczeni w życiu wiedzą, że trudno jest pozostać niezdecydowanym, unikać rozstrzygania dylematów w obawie konsekwencji decydowania. Warto pamiętać, że nasz wybór może być ułamkiem w procesie decyzji wielu innych osób, w efekcie tworząc zjawisko opinii społecznej, publicznej. Taką okazją do przedstawienia poglądów mieszkańców regionu łańcuckiego był zorganizowany końcem poprzedniego roku Plebiscyt 2012 w kategoriach: wydarzenie kulturalne, wydarzenie sportowe, inwestycja, osobowość. Skala zainteresowania zaskoczyła swoją siłą naszą Redakcję, ale było to zaskoczenie bardzo miłe i pozytywne. Dobrze wiedzieć, że umożliwiamy nie tylko poruszanie ważnych tematów, ale zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami w nowoczesny, świeży sposób.

 

Do rzeczy - czyli do podsumowania.

 

Pierwszą i w zasadzie najistotniejszą sprawą był wybór zagadnień, które można by wybierać w takim plebiscycie. Nieocenioną pomoc wykazali sami Użytkownicy Lancut.org podsuwając gotowe propozycje na łamach portalu, forum i poprzez pocztę elektroniczną. Z tym, dzięki pomocy, poszło nam sprawnie. Cenne było także to, że nie padały tylko propozycje wydarzeń pozytywnych - pojawiały się także propozycje negatywne, sygnalizujące poważne porażki w minionym roku.

 

Drugą sprawą było to, że nie poprowadziliśmy tego plebiscytu jak prowadzi się wiele marketingowych przedsięwzięć promujących określone produkty. Postawiliśmy (i jak się okazało słusznie) na inicjatywę oddolną (Waszą) przy składaniu kandydatur oraz na jeszcze inną inicjatywę oddolną - zainteresowanie, ciekawość, czas osób aktywnie korzystających z Internetu. Sami podsyłaliście sobie linki, dzieliliście się odnośnikiem na FaceBooku, poczta pantoflowa i mejlowa poszły w ruch. Nie drukowaliśmy zaproszeń, nie jeździliśmy po instytucjach, nie skłanialiśmy nikogo umyślnie do startowania w plebiscycie. Cały plebiscyt zyskuje dzięki temu wymiar spontaniczny i wyrywkowy, wskazując faktyczne preferencje i oceny naszych Użytkowników. Nie pretendujemy do miana precyzyjnego narzędzia badań socjologicznych, jednak prezentujemy Państwu głosy kilku tysięcy osób. To jest coś!

 

Jedną z pierwszych i największych niespodzianek był wynik walki 'konkurentów' w kategorii 'Wydarzenie Kulturalne 2012r.'. Lwią część laurów zgarnęły (niczym para w tańcu) Zespół Taneczny Gracja (I miejsce w Pucharze Świata IDO) oraz Zespół Taneczny Iskierka (30lecie działalności). Stawkę zamknęły (co też intryguje, niemal równo w parze) Dni Miasta Łańcuta i Festiwal Muzyczny. Czyżby mieszkańcy nie potrafili się bawić na imprezach zbiorowych z własnego podwórka czy to własne podwórko ma problem z imprezami dla mieszkańców?

 

Kategoria 'Wydarzenie Sportowe 2012r.' wyłoniła Rafała Wilka jako ścisłego faworyta. Zdobyte przez niego dwa złote medale podczas Paraolimpiady w Londynie zdeklasowały wszystkich rywali do zwartej grupy bez wyraźnego lidera.

 

Tematyką budzącą liczne kontrowersje była kategoria 'Inwestycja 2012r.'. W dyskusjach przy zgłaszaniu kandydatów padały propozycje, które nie dałyby się nazwać sukcesami. Wygrał jednak Dworzec PKP i to w kontekście optymistycznym - odbudowa, przebudowa, remont budynku dworca z najbliższym jego otoczeniem (parking, chodniki) i zainstalowaniem monitoringu zwyciężył wyraźnie. Wielu zwolenników pozyskała budowa świateł w ciągu krajowej E40. Zaskoczeniem był 'czarny koń' zawodów, który uplasował się na zaszczytnej, trzeciej pozycji - otwarcie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Białobrzegach.

 

Na zakończenie kategoria 'Osobowość 2012r.'. Nikt nie był w stanie zagrozić zwycięzcy kategorii 'Wydarzenie Sportowe 2012r.' - Rafał Wilk sportową postawą wyeliminował wszystkich pretendentów do zwycięzcy wśród 'Osobowości'. Stawkę zamknęli (w ponownie intrygującej parze) przedstawiciele władz samorządowych - Burmistrz Łańcuta i Starosta Łańcucki. Dopiero, gdyby połączyli siły, pokonaliby Bogusława Kaczyńskiego, wciąż ulegając jednak osobom Marka Ożoga (byłego komendanta ZHP w Łańcucie) i Andrzeja Piechowskiego (dyrektora MDK w Łańcucie).

 

Dziękując za udział w głosowaniu - dziękujemy za wyrażenie swoich opinii. Jest to dla nas ważne przede wszystkim ze względu na podkreślenie znaczenia istnienia i działania medium internetowego, jakim jest Lancut.org

Zapraszamy już za rok, na drugi plebiscyt, w którym wręczymy pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe :)

 

Wydarzenie kulturalne 2012.png Wydarzenie sportowe 2012.png Inwestycja 2012.png Osobowosc roku 2012.png

maciej

Dziś wpis będzie krótki. Tym razem nie piszemy o nowościach, zmianach które dzieją się w naszej redakcji. Tym razem chcemy zapytać każdego z Was, drodzy czytelnicy - Jakie macie pomysły na jeszcze większe dotarcie do mieszkańców naszego regionu? Jak zachęcić do odwiedzania forum, portalu, bloga itd.

 

Ciekawi jesteśmy waszych pomysłów. Z pewnością skorzystamy z tych najlepszych. Większe grono czytających, przyczynia się do większego grona piszących i komentujących nowe wpisy. Pozwólmy sobie na burze mózgów :)

maciej
blog-0355350001352724680.png

Po kilku miesiącach obserwacjach, możemy wywnioskować jeden dość ważny aspekt. Wciąż nadal wielu internautów wpisuje w pole adresu : www.łańcut.org (z polskimi znakami ł,ń). Niestety do tej pory taki adres był niedostępny, więc próba otworzenia takiej strony kończyła się niepowodzeniem.

 

Przynajmniej 6-8 razy w miesiącu otrzymujemy telefony od nowych czytelników, którym po prostu nie otwiera się strona. Dopiero po wytłumaczeniu faktu, że standardem w sieci internetowej są adresy bez polskich znaków, internauci zadowoleni, trafiają na naszą stronę

 

Pomocne w całej tej sytuacji są najnowsze przeglądarki, które proponują nam automatyczne wyszukanie hasła w wyszukiwarce internetowej. Dopiero wtedy internauta widząc pierwszy wynik trafia na naszą stronę.

Domyślamy się, że z takim problemem spotykało się wiele osób, którzy przez naukę podstaw komputera Sami odkrywają tajemnice sieci www :)

 

Domeny z polskimi znakami (IDN) są stosunkowo młode na polskim rynku. Wychodząc jednak na przeciw tej niezręcznej sytuacji, od dziś wpisując w pasku adresu : www.łańcut.org , łańcut.org zostaniesz automatycznie przekierowany na naszą stronę główną.

 

Dziękujemy za codziennie rosnącą ilość stałych czytelników Lancut.org

Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy największym niezależnym medium miasta i powiatu Łańcuckiego.

maciej

Poniżej przedstawiamy statystyki z przeprowadzonej w przez ostatnie 30 dni, ankiety na stronach Lancut.org

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za poświęcony czas i chęć odpowiedzenia na zadane pytania. Zapraszamy na krótkie obrazowe podsumowanie.

 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

Falkhor

Od jakiegoś czasu... od czasu, w którym nasze forum przyciąga szersze i szersze kręgi odbiorców, otrzymujemy jedną informację w różnych formach. Pytanie, prośba, groźba, insynuacja, obraza, malkontenctwo, ostracyzm, furia B) Informacja zaś jest prosta - dlaczego Goście (Użytkownik, który nie założył konta w systemie portalu lancut.org poprzez Portal lub Forum) nie mogą swobodnie komentować wpisów na Forum i na Portalu? Dlaczego? No dlaczego? Głównie z powodu przynajmniej trzech spośród wymienionych form przekazu owej informacji. Nie jest tak, że zalewa nas fala niecenzuralnego szumu i emocjonalnego błota. Przypadki są to raczej sporadyczne, jednak ich obecność na naszych łamach jest zdecydowanie wykluczona.

 

Jak to pogodzić? Oto przykładowe trzy mejle, które do nas dotarły:

"Witam. Dlaczego jako gość nie mogę wpisać nic na portalu? Nie chcę się rejestrować ale mam coś do powiedzenia i chciałabym móc anonimowo i bezpiecznie skrytykować władzę. Dziękuję."
"Cześć. To żałosne że boicie się otwarcie przedstawionych głosów krytyki pod adresem władzy lokalnej a nawet jak w wątkach obyczajowych ktoś ma coś innego do powiedzenia bo w soczysty sposób to zaraz edycja albo del. Jest demokracja i jak bluzgam to ponosze za to odpowiedzialnosc wiec dlaczego tak to ograniczacie? Bye".
"Piszę do was, bo nie moge w pracy logować się na zadne strony bo informatyk mi powiedzial, ze zostają jakieś ślady i potem łatwo powiedziec gdzie byłam i co pisałam. Mogłabym zabierac głos w dyskusjach ale tylko jako gosc, nic nie da sie z tym zrobic? A.".

 

Cieszymy się, że są osoby, które mają coś do powiedzenia, z którymi możemy pogadać na frontach wspólnych, ale też i tych przeciwnych. Gdybyśmy wszyscy pisali, jak to fajnie się zgadzamy, utonęlibyśmy w mieszaninie cukru i landrynek. Nie o to chodzi. Nie chodzi też o to, by bić pianę wulgaryzmami i sformułowaniami, które 'papier wszystkie przyjmie', ale za rzucenie ich komuś w twarz w realu grozi więzienie... a tu na NFM można sobie poużywać. Takie zachowania zbywamy stanowczym NIE. Od samego początku jesteśmy w tym konsekwentni i tego będziemy się trzymać. Może nie jest to modne i nie gwarantuje wykładniczych postępów oglądalności (poza tym mamy już w redakcji za dużo Bentleyów i pracowników przytrzymujących nasze diamentowe laptopy i drinki z palemką). Poza tym - licznik odwiedzin rośnie i tak. W naszej ocenie udało nam się połączyć atrakcyjność treści ze swobodą wyrażania własnych poglądów. Ale?

 

Czy mamy ochotę na krok w przód? Szanując wnioski naszych Użytkowników - podjęliśmy decyzję o swoistym kraszteście, który przeprowadzony w warunkach kontrolnych (no, bo jednak nie na zasadzie nieskrępowanej erupcji wolności) wskaże nam potrzebną i funkcjonalną zarazem drogę wprowadzania treści na łamy naszej witryny. W czasie trwania kilku dni otwieramy podwoje dla Gości, którzy będą chcieli komentować nasze treści. Po tym czasie podejmiemy decyzję, czy:

a ) każdy Gość będzie mógł w czasie rzeczywistym komentować treść lub

b ) Gość będzie mógł komentować, ale jego treść musi przejść moderację lub

c ) Goście nadal nie będą mogli komentować treści, konieczna będzie rejestracja.

Trudno to przewidzieć, ale może wymyślimy jeszcze coś innego.

 

Dlaczego warto być zarejestrowanym? Ponieważ dzięki darmowej i łatwej rejestracji możesz m.in.:

- łatwy i przejrzysty dostęp do nowych treści

- możliwość zakładania tematów i ankiet

- ulepszona komunikacja z innymi Użytkownikami

- Twój własny awatar i sygnatura

- połączenia konta z popularnym Face Bookiem

- kontrola nad własnymi wpisami, wygodne zarządzanie treścią

- ulepszony kalendarz

- wgrywanie i zarządzanie multimediami

- system powiadomień.

Aż trudno uwierzyć, że w tym świecie aż tyle rzeczy jest za darmo :)

 

Zatem zapraszamy do aktywizacji skrytych lub nieśmiałych Gości do uwolnienia swojego słownego potencjału.

Mamy nadzieję, że więcej osób zechce się zarejestrować.

Jak zwykle - czekamy na pomysły, opinie i możliwie konstruktywną krytykę.

maciej
blog-0081868001348410282.png

Wrzesień niczym kwiecień - kapryśny w aurze, jednak z jeszcze przychylny temperaturą. Letnia zieleń i kolorowe kwiaty powoli szykują się do zimowego snu. Wylegując się na świeżym powietrzu i pracując pod nikłą chmurką oddajemy do Waszych rąk uaktualniony portal, ogłoszenia, album oraz wkrótce katalog firm.

 

Bardzo wielu z was pytało, czemu nie można komentować artykułów na naszym portalu. Zwracaliście uwagę na słabą integrację naszych najważniejszych stron. Zgadzamy się z tymi uwagami w 100% . Nadszedł czas, aby to zmienić.

Zintegrowaliśmy portal z forum i odwrotnie ;)

 

Jak trafnie zauważyliście, od kilku już tygodni działa na naszym forum nowy skrypt ogłoszeń. W tym temacie polegaliśmy przede wszystkim na zgłaszanych przez Was uwagach odnośnie funkcjonalności i potrzeby nadążania za nowoczesnymi rozwiązaniami wielu podobnych stron w sieci. Wygodnie, kompaktowo, przejrzyście.

 

Aby jeszcze bardziej zintegrować nasze zasoby ze społecznością forum, przebudowaliśmy także nasz album zdjęć. Wyszukiwarka forumowa, komentarze, widoczność na głównej stronie to tylko część nowości jakie są widoczne już od kilku dni na naszych stronach.

Przeglądając lokalne witryny internetowe, z dumą przedstawiamy więc największy album fotograficzny online powiatu łańcuckiego. Zdjęcia aktualne jak i archiwalne - żaden problem. Miłego oglądania i komentowania :)

 

Katalog firm to propozycja rozwiązania uniwersalnie potrzebnego tak firmom jak i klientom. Wiele portali tworzy bazy ogólnopolskie, jednak bywają zbyt ogólne lub też dane są ściągane z innych stron - co niekiedy powiela błędy. Oznaczyliśmy katalog jako regionalny - co wyraźnie podkreśla grupy docelowe nie zamykając jednocześnie możliwości publikacji dla sąsiadów (np. w branży budowlanej - firmy z powiatów ościennych często wykonują usługi w Łańcucie). Firmy może zgłaszać każdy, każdy też może wnosić o poprawki i oczywiście, co szczególnie podkreślacie w mejlach - będzie opcja oceniania i komentowania. Katalog będzie moderowany, aby maksymalnie zadbać o rzetelność przedstawianych informacji jak też komentarzy (rzeczowych, ale nie obraźliwych). - Otwarcie już wkrótce.

 

Kalendarz. Funkcja która ma za zadania powiadamiać o zbliżających się wydarzeniach z naszego regionu. Wielu z was prosiło nas o szczegółowy, aktualny i szeroki wachlarz informacji o najbliższych wydarzeniach w naszym powiecie. nowa funkcja w której można potwierdzić, bądź odmówić udział w wydarzeniu, mamy nadzieję, pomoże Wam spotkać się w realu.

 

Przypominamy też o już działającej usłudze iHost - wbudowanej w Forum i dostępnej dla każdego zarejestrowanego - szybka i wygodna ładowarka plików graficznych całkowicie za darmo.

 

Od teraz wystarczy jeden login - jedno hasło, aby brać udział w życiu wirtualnej łańcuckiej społeczności.

 

Dziękujemy Wam serdecznie drodzy Czytelnicy i Forumowicze, że pomimo wakacyjnej przerwy w nowych artykułach, pozostaliście wierni Lancut.org. Pomimo faktycznego braku chwili odpoczynku naszej redakcji w sezonie wakacyjnym, czas zabrać się ponownie do pracy.

 

Nowi blogerzy, nowi redaktorzy i przede wszystkim więcej ciekawszych i aktualnych informacji z naszego regionu już wkrótce. Warto być z nami na bieżąco :)

 

Jak zwykle liczymy na Wasze komentarze i żywiołowe testowanie wprowadzanych rozwiązań - to czyni naszą pracę nie tylko pracą, ale i satysfakcjonującym wyzwaniem :)

 

Słonecznie pozdrawiamy, życząc miłej niedzieli.

Falkhor
blog-0837991001337754408.jpg

Tego mało kto się po nas spodziewał B)

 

Szumnie i dumnie wprowadzamy w przestrzeń naszego powiatu użyteczny i modny gadżet - Łańcucką Kartę Rabatową.

 

Podróżując po Polsce łatwo zauważyć, że mieszkańcy lubią i cenią ten pomysł - plastikowa karta nie tylko zachęca do zakupów z rabatami, ona generuje rabaty. Przedsiębiorcy szukają większych reklam, głośniejszych dżingli, piękniejszych hostess. A po co, skoro klient chciałby móc po prostu kupować produkty taniej i oszczędzać? Po miesiącu grosze i złotówki mogą zamienić się w kolejny zakup. Pieniądz bowiem lubi być w ruchu a cieszy ten ruch jeszcze bardziej, gdy jest dobrze zagospodarowany.

 

Docelowo w naszej akcji będziecie mogli - dzięki okazywaniu karty u Partnerów akcji (sklepy, salony usługowe, księgarnie itp.) - uzyskać rabat.

 

Dodatkowo coś jeszcze? A pewnie ^_^ Udział w konkursach, przedsprzedażach, programach promocyjnych firm z nami współpracujących. Gdzie tu haczyk? Tylko w tym, by nosić ją przy sobie. Za jej otrzymanie na zawsze, zapłacisz jednorazowo Tylko 14,99 zł. Za drogo ? Namów trzech znajomych na zakup, a Twoja karta będzie za całkowitą darmochę... Użytkując kartę wspieracie markę Lancut.org i lokalnych przedsiębiorców, bo... robicie u nich zakupy z Łańcucką Kartą Rabatową. Zachęcacie ich do obniżania cen i większej konkurencyjności.

 

 

Dziękujemy naszym Użytkownikom, którzy pomogli nam przy tym projekcie oraz Przedsiębiorcom, którzy jeszcze przed wdrożeniem Łańcuckiej Karty Rabatowej wyrazili chęć przystąpienia do programu i udzielania rabatów posiadaczom karty.

Mamy nadzieję, że projekt się rozwinie i na stałe zagości w regionie łańcuckim.

Wszelkie szczegółowe informacje tutaj.

 

Jak zwykle czekamy na wasze pytania, uwagi i komentarze pod wpisem.

maciej
blog-0500008001337456655.jpg

Jak już zapewne zauważyli stali czytelnicy Lancut.org, od kilkunastu dni na łamach naszego portalu ukazują się wiadomości przygotowane przez nowego reportera. Serdecznie witamy w naszej ekipie pana Adama Kunysza.

 

 

Życzymy wielu czytelników oraz ciekawych tematów.

maciej
blog-0724212001335553361.jpg

Dni Miasta Łańcuta tuż tuż. Redakcja Lancut.org w tym roku po raz pierwszy planuje postawienie kamery internetowej z widokiem na miejsce imprezy.

W związku z tym pomysłem, czekamy na wyniki głosowania. Czy warto ? Wszystko zależy od waszych głosów.

 

Pomysły i sugestie mile widziane.

 

PS. Z góry uprzedzamy, że nie będzie to kamera HD :lol:(wymagane licencje i pozwolenia)

 

Głosować można także na naszym profilu Facebook.

maciej
blog-0751611001332801870.png

Każdy z nas już poczuł wiosenny ciepły klimat, budzi za oknem śpiew ptaków oraz rosnące przebiśniegi wskazujące nadejście tej prawdziwej wiosny, już nie tylko kalendarzowej. Okres ten ma też to do siebie, że budzimy się z zimowego snu, zaczynamy spacerować, zwiedzać lokalne miejscowości oraz robić coś nowego.

Podobnie nasza redakcja budzi się z zimowego snu i przedstawia kolejną nowość w 2012 roku dla czytelników największego i jedynego w okolicy forum miasta Łańcuta oraz całego powiatu.

 

Blog! Zapewne każdy z nas spotkał się już z taką formą wyrażania swoich myśli, odczuć oraz relacjonowania codziennych poczynań. Właśnie tymi pomysłami, staramy się zainteresować znane w naszym regionie osoby. Do współpracy z naszą redakcją w prowadzeniu własnego bloga udało nam się przekonać już kilka osób.

 

Zobacz wszystkie blogi

 

Zapraszamy do śledzenia wpisów naszych blogerów i komentowania nowych informacji. Mamy nadzieję, że wprowadzona przez nas nowa forma kontaktu lokalnych osobistości z naszymi Czytelnikami, przyczyni się do lepszej integracji naszego łańcuckiego społeczeństwa, rozwiązywania problemów, wcielania w życie nowych planów. Jak niektórzy zauważyli - połączenie Lancut.org z kontami FaceBook'owymi było słusznym krokiem ku lepszemu. Teraz więcej osób może nie tylko znaleźć tutaj swoich znajomych - teraz można tworzyć własną, regionalnie podbudowaną społeczność. W tym miejscu ponownie dziękujemy za zgłaszana uwagi i pomysły - to one pomagają nam w pracy nad takimi rozwiązaniami.

 

Cały czas na bieżąco poszukujemy nowych osób chętnych do prowadzenia własnego bloga na łamach Lancut.org. Trzymajcie kciuki za jak największą liczbę aktywnych blogerów :lol: Jak można już zobaczyć - polityka budzi duże zainteresowanie. Jednak nasze blogi nie są ukierunkowane tylko na sprawy polityczne. Zapraszamy przedsiębiorców, twórców, pasjonatów, myślicieli :)

 

 

PS. Już w kwietniu kolejna nowość :D Zapraszamy do aktywnego śledzenia Forum.Lancut.Org

maciej
blog-0695202001331903761.png

Czy NFM upadło ? Czy zapomniał ktoś zapłacić na czas za serwer? Czy już jest koniec wszystkiego i nie będzie niczego? Wielu naszych Czytelników choć przez chwilę tak pomyślało (jednemu bardzo dziękujemy za propozycję awaryjnego udostępnienia serwera!), widząc w ciągu kilku ostatnich dni offline Forum i Portalu, nie mogąc się połączyć z serwisami. Nic z tych rzeczy. Nie damy Wam już dłużej odpocząć od Lancut.org :):lol:

 

Pytacie co się właściwie stało?

Niestety złożyły się na to dwa problemy, które akurat wypadły w jednym czasie.

1. W związku ze zmianą operatora telekomunikacyjnego, nasza firma została odcięta od Sieci na 7 dni roboczych (niestety rodzimy operator nie pokwapił się konfiguracji łącza szybciej niż siódmego dnia - ponoć dzień siódmy to dzień odpoczynku... kto wie)

2. W sobotę z 9/10 marca zostały zaplanowane przenosiny naszej serwerowni z Frankfurtu do Gdańska.

 

Dwie sprawy nałożyły się w jednym terminie, przez co najzwyczajniej w świecie ciężko było zaktualizować całą infrastrukturę pod nowe IP. Jednym dodatkowym plusem jest to, że wszystko zostało zrobione za jednym zamachem i już w pełni działa.

 

Zatem... znowu działamy. W najbliższym czasie czeka Was jeszcze parę zmian - liczymy, że zwiększą tak funkcjonalność jak i atrakcyjność naszego portalu. Niezmiennie liczymy na kontakt od Was - krytykę, sugestie, pomysły. To bardzo pomaga i wpływa na to, jak Lancut.org dla Was, naszych Użytkowników, rozwija się ku lepszemu.

 

Dziękujemy raz jeszcze i zapraszamy do lektury i pisania :D

maciej

Wiosenne nowości

blog-0271812001330964319.png

Wiosna już tuż tuż, większość z czytelników z pewnością na nią czeka z niecierpliwością. Jest to czas na codzienne zmiany, nawyki oraz więcej tzw. "luzu". Jak każdy zauważył odwiedzając w ostatnich dniach forum, także i u nas nastąpiły duże zmiany. Nowy wygląd, nowe pomysły oraz nowy wydajny silnik forum. Zmiany, mamy nadzieje, że na lepsze dla naszych czytelników, wydajności serwera oraz dla nas samych czyli adminów tego jedynego w naszym regionie forum.

 

Stare przyzwyczajenia muszą zostać zmodyfikowane pod nowe funkcje i nowy wygląd. Wiemy, że razem nam się to uda i wszyscy na łamach tego forum spędzać będą miło i ciekawie czas, dyskutując na przeróżne tematy z innymi czytelnikami.

 

Kolejnym krokiem zmian jest przebudowa naszego portalu... czego brakuje ? co koniecznie zmienić ? czekamy na wasze pomysły.

×