Jump to content
  • entries
    17
  • comments
    87
  • views
    287,125

About this blog

Dyrektor MDK w Łańcucie

Entries in this blog

Andrzej

Lancut.org.pl

Wielkie podziękowania dla Adama Kunysza i Marcina, za reaktywację strony. Mam nadzieję, że będzie możliwość merytorycznej dyskusji i wymiany poglądów na forum.

Andrzej

Stan Borys w MDK?

Witam serdecznie,

Co sądzicie o zaproszeniu do MDK Stana Borysa? Pomogliście przy Marku Piekarczyku i było super. Dziękuje Wszystkim za opinie. Pozdrawiam.

Andrzej
blog-0621501001413100666.jpg

Pana Andrzeja Piechowskiego znam od lat jako osobę otwartą na nowe inicjatywy i troszczącą się o łańcucką kulturę. Jestem przekonany, że jako Radny Powiatu Łańcuckiego będzie działał na korzyść wszystkich mieszkańców regionu. Będzie tak promował Łańcut jak robiliśmy to razem podczas promocji mojej książk „ Łańcut moja miłość” w Bibliotece na Mokotowie w Warszawie.

-Bogusław Kaczyński-
Andrzej

Marek PIEKARCZYK...

wystąpi w Miejskim Domu Kultury. W dniu dzisiejszym tj. 29.09.2014r. zakontraktowałem występ Marka Piekarczyka z zespołem. Bardzo sie ucieszył, że będzie mógł wystapić przed łańcucką publicznością. Bardzo mile wspomina ostatni występ gdzie wraz z zespołem TSA dał wspaniały koncert w sali MDK. Jak mi powiedział przez telefon "wiesz Andrzej bardzo chciałem wystąpić u Ciebie w MDK-u, dzięki za zaproszenie". Ja również się cieszę, że będziemy mogli gościć Marka w Łańcucie.

Andrzej

Z: Marek Piekarczyk w MDK ?

Witam serdecznie,

Planuję zaprosić do MDK Marka Piekarczyka z zespołem "Marek Piekarczyk - akustycznie" - co o tym sądzicie?

 

Marek Piekarczyk jest wokalistą. Pisze również teksty i komponuje muzykę.

Brał udział w nagraniu i wydaniu 20 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video, nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach.

Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2200 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech

W latach 1986-1989 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 100 spektaklach w Polsce i za granica (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999. roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni dla 30 tysiecznej widowni.

W 2001. roku przyłączył się do projektu "Dom Muzyki" wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych kolo Mińska Maz.

Od roku 2002. śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje. W kwietniu 2004 roku ukazało się nowe, premierowe wydawnictwo TSA, "Proceder".

Regularnie koncertuje też ze swoim zespołem „Marek Piekarczyk Akustycznie”, w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz w wydarzeniu artystycznym „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Atymosem Apostolisem i Prawosławnym Chórem „Oktoich”.

W marcu 2007 ukazało się wydawnictwo„YUGOPOLIS” z 12 utworami nagranymi przez polskich wykonawców (Kukiz, Maleńczuk, Kobra, Staszczyk) na której dwie piosenki „Gdzie jest nasza Miłość” i „Czy pamiętasz?” do własnych tekstów nagrał Marek Piekarczyk.

W 2008 r. przyłączył się do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater - Chicago, na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA.

24. października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka „Źródło”.

Teledysk promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał.

Marek Piekarczyk bierze również udział w kilku projektach charytatywnych: Nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Profesora Religi.

22.stycznia 2012. została nagrana druga cześć płyty koncertowej „Marek Piekarczyk Akustycznie” w Studio Radiowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Od lutego 2013. roku, wystepuje w programie TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów – właśnie zaczęła się czwarta edycja tego programu z jego udziałem.

Marek Piekarczyk odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”

Na koncertach „Marek Piekarczyk – Akustycznie” razem z Markiem występują muzycy:

Tadeusz Apryjas – gitara, voc.

Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne.

Jagoda Uniewicz – wiolonczela, voc.

 

Muzycy pracują nad nowym materiałem studyjnym, który zostanie wydany w 2014.

Strony www: www.marekpiekarczyk.pl,

http://www.facebook.com/MarekPiekarczyk (Fanpage – przeszlo 143.000 Fanów)

 

Źródło: Marek Piekarczyk

 

 

 

Źródło: Marek Piekarczyk w MDK ?

Andrzej

Z: MDK - alejki

 

Mój Szanowny przedmówca słusznie zwrócił uwagę na fakt nie zagospodarowanego terenu za MDK. Niestety nie jest to tak do końca jak pisze Pan Michał, że nie ma zdrowego zacięcia i chęci zmian ze strony administratora tego terenu, czyli mojej osoby. Istniejący budynek MDK zlokalizowany jest niemalże w ścisłym centru miasta. Znajduje się około 300 m na wschód od Rynku, a po północnej stronie zespołu pałacowo-parkowego - w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Działka na której zlokalizowano kompleks leży na terenach dawnych ogrodów angielskich wspomnianego zespołu zabytkowego, stąd jej sposób zagospodarowania tj. duży obszar wolnych terenów zielonych. Teren ten ze względu na sąsiedztwo zabudowy historycznej znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej. Wszelkie prace czy modernizacje związane są z uzyskaniem zgody przez konserwatora zabytków, a jest to puki co z lekka trudne. Pan Michał pisze, że skoro za trzecim razem się nie uda, to może za czwartym podejsciem tak. Otóż muszę napisać, że w razie realizacji modernizacji budynku MDK wraz z całym terenem wokół, zaplanowana jest zmiana zagospodarowania tego terenu. Niestety remont budynku opóźnia się więc i teren przyległy zostaje taki jaki jest. Mimo tego podejmuję różnego rodzaju działania mające na celu zmianę wizerunku tego miejsca. Na dniach zwrócę się z prośbą do Konserwatora Zabytków o wyrażenie opinii w sprawie zagospodarowanie tego terenu w celu zaprojektowania i budowy Muzeum Wojskowego. Obiekt ten posiadałby wytyczone miejsca przeznaczone na stałe i czasowe ekspozycje, m.in. ciężkiego sprzętu wojskowego : armat, dział, czołgów, wozów pancernych, stacji radiolokacyjnych itp., a także sprzętu lekkiego, jak amunicja, broń, umundurowanie . W Muzeum mieściłby się także Punkt Informacji Turystycznej i inne stanowiska. Nasze miasto słynie ze swych tradycji wojskowych, zwłaszcza związanych z 10 Pułkiem Strzelców Konnych, dla których Łańcut był miastem garnizonowym. Stworzenie takiego muzeum jest dla mnie chęcią podtrzymania pamięci oraz edukowania w tym temacie kolejnych pokoleń mieszkańców naszego regionu. Utworzeniem takiego muzeum w pobliżu bliskości centrum miasta, Szkoły Podstawowej, Miejskiego Domu Kultury, Biblioteki stałoby się krokiem do realizacji tego celu. Wydaje mi się, że taki obiekt wpłynął by na podniesienie atrakcyjności turystycznej naszego miasta. Z powyższego widać, że teren za MDK nie jest odłożony na bok tylko cały czas jest na "tapecie". Muszę w tym miejscu zaznaczyć, że będzie to mój piorytetowy punkt jako kandydata na radnego w zbliżających się wyborach samorządowych.

 

 

Źródło: MDK - alejki

Andrzej

Zbliżający się Nowy Rok 2014

niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie,

życzliwość i spełnienie marzeń.

W te piękne i jedyne w roku chwile,

chcę złożyć Wszystkim internautom

najlepsze życzenia pogodnych,

zdrowych i radosnych dni,

Szczęśliwego Nowego Roku !!!

Andrzej
Pragnę poinformować, że w tym roku powstanie w mieście cztery punkty wolnego dostępu do Internetu. W ramach działania 8.3. „Moc Internetu – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w Mieście Łańcut” osi priorytetowej 8. „ Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013, została podpisana umowa przez Burmistrza Miasta Łańcuta Stanisława Gwizdaka z Władzą Wdrażającą Programy Europejskie dotycząca między innymi utworzenia 4 punktów dostępu do nieodpłatnego szerokopasmowego Internetu. Będą to: Szkoła Podstawowa nr 2, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W każdej z tych jednostek zostaną zainstalowane komputery w ilości po 10 sztuk z darmowym dostępem do Internetu.

 

 

Źródło: Kawiarenka internetowa

×