Jump to content
Sign in to follow this  
 • entries
  36
 • comments
  197
 • views
  229,053

Tajemnicza rezygnacja

Jakub_Czarnota

15,235 views

Dzień przed rozpoczęciem sesji (6 marca br.) radni powiatu dostali wiadomość, że został przygotowany projekt uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego Tadeusza Baja (gmina Łańcut). Radny 4 lutego napisał oświadczenie, że rezygnuje z funkcji radnego powiatu, do czego ma prawo, a rada przyjmując je w formie głosowania stwierdziła w sposób już nieodwracalny fakt wygaśnięcia mandatu. Wszystko zgodnie z literą prawa, ale…

Dobrowolna rezygnacja radnego ze sprawowanej funkcji to przypadek bardzo rzadki. Jeśli już do niej dochodzi to z reguły są to przyczyny zawodowe lub zdrowotne. Radni (gmin, powiatów) żyją w małych środowiskach, niekiedy w tych samych miejscowościach. Dlatego informacje o tym, że w życiu osobistym radnego zachodzą zmiany uniemożliwiające sprawowanie mandatu są znane. Tymczasem wokół powodów rezygnacji pana Baja panuje tajemnicza cisza. Starosta Krzysztoń oraz przewodniczący rady Panek, kilkakrotnie pytani na sesji o przyczyny rezygnacji zapewniali, że ich nie znają. Co jest rzeczą niespotykaną, by panowie, którzy razem z Bajem tworzyli koalicję rządzącą, powierzając mu ważna funkcję szefa komisji rewizyjnej, nie mieli zielonego pojęcia o przyczynach rezygnacji.

Głos zabrał także sekretarz Kochman, zapewniając że też nie zna przyczyn rezygnacji. Co ciekawe nikt z radnych nie pytał pana Kochmana czy wie coś w tej sprawie. On jednak jakby wiedział, że trzeba wstać i publicznie zapewniać, że przyczyny rezygnacji p. Baja nie są znane? Odruch Pawłowa?

Co ciekawe radny Baj oświadczenie napisał 4 lutego, zaś na dzienniku podawczym znalazło się dopiero 4 marca, zaś sami radni dowiedzieli się o sprawie 5 marca tj. Czyżby komuś zależało, by nie dać radnym czasu na zbadaniu sprawy na własną rękę i poinformowaniu radnych o przyczynach rezygnacji w dniu głosowania?

W zasadzie można by do sprawy przejść do porządku dziennego. Człowiek zrezygnował, na jego miejsce wejdzie następny. Jednak w 2010 r. pan Baj z własnej woli stał się osobą publiczną. Kilkaset osób zaufało mu, głosując na niego. Później publicznie ślubował, że będzie pracował na rzecz naszej małej ojczyzny. Rezygnacja pana Baja oznacza, że gmina Łańcut, czyli największa terytorialnie i ludnościowo gmina w powiecie, prawdopodobnie będzie miała zaledwie trzech swoich przedstawicieli w samorządzie powiatu. To najmniej od 1999 r. Choćby z tych powodów, mieszkańcom gminy Łańcut, należą się wyjaśnienia w sprawie, nad którą - mam wrażenie- panuje zmowa milczenia.12 Comments


Recommended Comments

już wcześniejsze lata pokazały że się da podłożyć świnie w takim małym mieście jak Łańcut i albo rezygnujesz ze stanowiska albo robimy aferę medialną znam byłego radnego który za dużo kłapał i właśnie tak skończył . Ale czy ta sprawa ma jakieś powiązanie nie wiem ,ale Pań Baj ma obowiązek poinformować swoich wyborców o tej decyzji . 

Share this comment


Link to comment

"Fajny" artykuł! Odnoszę wrażenie, że nie ma Pan, o czym juz pisać i stąd takie mydlenie. Jakby Pan zrezygnował to na pewno nie dociekałbym, dlaczego.

 

Share this comment


Link to comment

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej rezygnuje w trakcie kadencji i nikt nie wie dlaczego! 

"Niewiedza" Starosty i Przewodniczącego Rady dają dużo do myslenia

Share this comment


Link to comment

Panie Jakubie, w Panu nadzieja, że Pan wyjaśni tę tajemniczą rezygnację, bo to śmierdzi jakąś grubszą aferą.

Share this comment


Link to comment

Przestańcie panikować. Zrezygnował, bo ma do tego prawo. Wielka mi "afera" :/ Pan Kubuś nie ma już o czym pisać? ;)

Share this comment


Link to comment

On miał prawo zrezygnować, a my mamy prawo wiedzieć dlaczego. Był "naszym" pracownikiem, nie wypełnił kontraktu, niech się przed nami wytłumaczy. To nie jest piaskownica, że jak się zabawki znudzą to można iść do domu.

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Guest Szalka Petriego

Posted

a przepraszam jakie są zasługi Pana radnego, poza comiesięcznym inkasowaniem diety??? A w ogóle kto to taki????

Share this comment


Link to comment

No i przyczyny "tajemniczej" rezygnacji zostały zdemaskowane. Dziś w "Super Nowościach" ukazał się artykuł "Były radny powiatu łańcuckiego skłamał w oświadczeniu lustracyjnym". - Sąd ustalił, że Tadeusz B. 17 lipca 1986 r. został tajnym współpracownikiem Wojskowej Służby Wewnętrznej - piszą SN

 

Jak można być tak naiwnym sądząc, że te fakty uda się zataić przed mieszkańcami powiatu łańcuckiego? Szykuje się bardzo gorąca sesja rady    

 • Like 1

Share this comment


Link to comment

No właśnie. To jest ciekawa sprawa. Skoro był radnym niezgodnie z obowiązującym prawem to czy wszystkie uchwały podjęte przez radę powiatu są ważne? Jakie konsekwencje poniesie w/w radny za złożenie fałszywego oświadczenia? Czy to już przestępstwo? 

Share this comment


Link to comment

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×