Jump to content

Tadeoo

Zarejestrowani
 • Content count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Tadeoo

 • Rank
  Początkujący
 1. Konkurs Szachowy Z Nagrodami !!

  Może jeszcze jakaś krótka instrukcja obsługi tego programu?
 2. Konkurs Szachowy Z Nagrodami !!

  Oczywiście już pracujemy nad zadaniami. Zadanie konkursowe nr. 5 wczoraj rozwiązali moi uczniowie na zajęciach kółka szachowego. Są to głownie dzieci w wieku 8 - 12 lat. Po moich wskazówkach nie zabrało im to wiele czasu. Mam zamiar włączyć rozwiązywanie zadań na stałe do mojego programu szkoleniowego. Dla mniej wtajemniczonych forumowców podam kilka podstawowych pojęć niezbędnych do rozwiązywania zadań. #1 - mat w 1 ruchu - zaczynają białe i matują w pierwszym posunięciu #2 - mat w 2 ruchach - zaczynają białe i dają mata w drugim posunięciu #3 - mat w 3 ruchach - zaczynają białe i dają mata w trzecim posunięciu h#2 - mat pomocniczy - to rodzaj zadania szachowego, w którym obydwie strony współpracują, aby zamatować czarnego króla. Czarne pomagają białym w zamatowaniu swojego króla. Zaczynają czarne i białe matują w drugim posunięciu. W n-ruchowym macie pomocniczym pierwszy ruch wykonują czarne, następnie białe.Proces jest powtarzany n-krotnie, aż do zamatowania czarnego króla. Samomat - rodzaj zadania szachowego, w którym białe zmuszają czarne do dania mata białemu królowi, pomimo że czarne bronią się przed tym wszelkimi możliwymi sposobami Forumowicze :letssin: miłej zabawy.
 3. Konkurs Szachowy Z Nagrodami !!

  Wreszcie coś extra. Pozdrawiam chicago2016
 4. Szachy

  Zadania Loyda zawsze były z najwyższej półki. 2 lata temu robiłem kurs instruktorski razem z Piotrem Murdzią (mistrzem świata w rozwiązywaniu zadań szachowych) i wiele dyskutowaliśmy na ten temat. O turniejach będę informował na bieżąco.
 5. Witam! Długo nie pisałem ponieważ nie było większego zainteresowania szachami. Łańcut cały czas stawia na szachy. 22 kwietnia 2007 r. odbył się u nas zjazd V ligi szachowej strefa podkarpacka. 3 maja w MOSiR-ze odbył się turniej dla dzieci. Niedługo bo już 17 czerwca 2007 roku rusza Amatorska Liga Szachowa. Zainteresowanym mogę podać szczegółowy komunikat. Zapraszam do odwiedzenia naszego miasta (może przy okazji jakiegoś turnieju?
 6. Szachy

  :564: Jeszcze 2 godziny i 10 minut :564: Jeden z kandydatów na "Mistrza Piany" zadeklarował podział nagrody wśród obecnych Zapraszamy!!!!
 7. Szachy

  Dokładnie - Niedziela 18 lutego godz. 11-ta - Pub Millenium. Wszyscy mile widziani :570: Ci nie grający również :570:
 8. Jakie sporty lubicie najbardziej?

  Dla mnie ulubione to są oczywiście szachy. Ale czasem chciałoby się coś bardziej odlotowego, tylko że brakuje czasu. Popatrzcie np. na taki sport jak "Slizg na bele czym" Co Wy na to :571:
 9. :569: W tej chwili jest zapisanych 90 szachistów z różnych stron. Na zachód - Jelenia Góra Na wschód - Kijów W tym tylko 1 forumowicz. Zapraszam następnych odważnych. Nagrodą losowaną będzie już napewno telefon komórkowy wraz ze starterem Heyah i jeszcze inne niezależnie od zajętego miejsca. [ Dodano: 2007-02-17, 15:25 ] W dniach 10-11.02.2007r. w Wysokiej odbył się VII Międzynarodowy Turniej Szachowy "PODKARPACKA SZACHOWNICA". Były to jednocześnie Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego w szachach szybkich. Grano tempem 30 minut na partię dla kazdego zawodnika. Rozgrywki toczyły się w trzech grupach: Seniorzy i Seniorki, Juniorzy i Juniorki. Juniorzy i Juniorki ur. w 1998 r i młodsi. Turniej główny wygrał Michał Skalski Zelmer Rzeszów 8.pkt. przed Vladimirem Meleshko Ukraina 8 pkt. i Olkiem Polishchukiem Ukraina 7 pkt. Najlepszą kobietą została Halina Jałowiec Hetman Pilzno. W grupie tej grali też juniorzy a najlepszy był Wojciech Czarnecki Hetman Pilzno. W kat. juniorów I miejsce zajął Marcin Muc S-KKS Przemyśl przed Michałem Syczem i Dariuszem Syczem obydwaj Brzozovia-MOSiR Brzozów. W klasyfikacji juniorów ur. w 92 r i mł. najlepszy był Dariusz Sycz przed Krzysztofem Łuką Zelmer Rzeszów i Radosławem Janusem LKS GCKiP Czarna. W klasyfikacji juniorek ur. w 92 r. i mł. najlepsza była Katarzyna Stępień Unia N. Sarzyna przed Anną Żądło Tomaszów Lub. i Aleksandrą Drygaś Orzeł Rudnik. W klasyfikacji juniorów ur. w 95 r. i mł. najlepszy był Damian Lewtak LKS GCKiP Czarna przed Konradem Gawcem LKS GCKiP Czarna i Maksymem Badikiem Ukraina. W klasyfikacji juniorek ur. w 95 r. i mł. najlepsza była Inga Białowąs S-KKS Przemyś przed Patrycją Ner Unia N. Sarzyna i Sylwią Żak z Wysokiej. W grupie juniorów ur. w 98 r i mł. zwyciężył Maciej Żądło Tomaszów Lub. przed Yaryną Badik Ukraina i Piotrem Olejarzem Centrum Jeżowe. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział 147 uczestników. Puchary, dyplomy, nagrody pieniężne i rzeczowe były wręczane podczas uroczystego zakończenia. Organizacją turnieju zajmował się Komitet Organizacyjny na czele z Dyr. Szkoły Panem Alfredem Kuśtą. Wszyscy uczestnicy opuszczali turniej bardzo zadowoleni. W czasie uroczystego zakończenia występowały dziewczęce zespoły, które dały pokaz pięknego śpiewu i tańca. ORGANIZATORZY już zapraszają na następny turniej za rok. W klasyfikacji do rankingu 1800 najlepszym okazał się nasz :569: forumowicz - Anyhow W nagrodę zabrał do domu okazały puchar i 100 zł. na drobne wydatki. Moje gratulacje
 10. SkatePark !

  Przede wszystkim musi być grupa która coś takiego wywalczy. Jeśli nie będzie chętnych zapaleńców to nici z pomysłu. Wszystko trzeba sobie wychodzić w urzędach. :570: Ten sport akurat nie jest dla mnie ale jak najbardziej popieram inicjatywę. A tak wogóle to jest firma koło Bytomia która coś takiego stawia. Można się tam zgłosić, zrobić orientacyjny kosztorys i chodzić....... chodzić od drzwi do drzwi i wtedy może coś z tego będzie...... [ Dodano: 2007-02-06, 11:33 ] Przeczytałem cały temat i moja rada jest taka; 1. Zgłoście sie do firmy która coś takiego robi po wycenę. 2. Poszukajcie wkładu własnego. Może to być np. zapewnienie przez jakąś firmę współfinansowania inwestycji w zamian za przyszłą reklamę. Wielkie firmy płacą tysiące miesięcznie za banery. Np. Auchan jeszcze chyba nie ma reklamy w Łańcucie. Warto popytać o zainteresowanie. 3. Teraz to już tylko chodzenie po urzędach Dla przykładu podam, że impreza którą ja robię (2-dniowa) kosztuje 10 tys. zł. W większości z datków sponsorów, którzy potem wieszają sobie reklamy i również na tym zyskują. A więc do dzieła i życzę powodzenia
 11. Szachy

  Wielka szkoda. :567: Ale podaj jakieś propozycje to postaramy się dopasować następny termin. Myślę że Robaczki to zaakceptują.
 12. Szachy

  Już jest 10 osób chętnych. Zapraszam następnych odważnych. :571: Będzie super wesoło i pianowo :564:
 13. Coraz mniej czasu pozostało na zgłoszenia. Dla wszystkich ciekawych Jak wygląda taki turniej Podaję link do strony Gminy Tomaszów Lubelski. Jest tam obszerna relacja z ubiegłorocznego turnieju wraz ze zdjęciami. Gmina Tomaszów Lubelski
 14. Ulubiony alkohol

  Rosolis Ziołowy Gorzki - To jest toooooo
 15. VII Międzynarodowy Turniej Szachowy "Podkarpacka Szachownica" Data rozpoczęcia: 10-02-2007 Organizator: Centrum Kultury Gminy Łańcut, Zespół Szkół w Wysokiej, Podkarpacki Związek Szachowy Miejsce: Zespół Szkół w Wysokiej k. Łańcuta UCZESTNICTWO: W turnieju mogą oczestniczyć wszyscy chętni, którzy w terminie do 7 lutego 2007r. prześlą kartę uczestnictwa. TERMINARZ: 10.02.2007 8.00-9.45 - potwierdzenie udziału i przyjęcie wpisowego 10.00 - Uroczyste otwarcie turnieju i wywieszenie list startowych 10.15 - I runda 11.20 - II runda 12.35 -III runda 13.25-14.30 - przerwa obiadowa 14.30 - IV runda 15.35 - V runda 11.02.2007 10.00 - VI runda 11.05 - VII runda 12.10 - VIII runda 13.15 - IX runda 15.00 - zakończenie turnieju i rozdanie nagród SYSTEM ROZGRYWEK: System szwajcarski na dystansie 9 rund - 30 min na rozegranie partii dla każdego zawodnika Trzy grupy rozgrywek: OPEN - bez ograniczeń wiekowych Juniorzy - urodzeni po 01.01.1989 Juniorzy - urodzeni po 01.01.1998 UCZESTNICTWO: Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: markovia.naftagaz@interia.pl lub bezpośrednio do mnie. Wpisowe,Wyżywienie,Zakwaterowanie: - wpisowe OPEN - 20,00 zł Juniorzy - 10,00 zł - wyżywienie obiad - 10,00 zł śniadanie - 5,00 zł kolacja - 5,00 zł Nagrody: I miejsce - 400zł + puchar II miejsce - 300 zł III miejsce - 200 zł IV miejsce - 150 zł V miejsce - 100 zł Dodatkowo zostanie rozdane ponad 30 nagród rzeczowych w różnych kategoriach wiekowych. Pula wszystkich nagród to około 4000 zł. Wśród wszystkich uczestników niezależnie od zajętego miejsca zostanie rozlosowana atrakcyjna nagroda rzeczowa.
×