Jump to content

zapomnialemhasla

Zarejestrowani
 • Content count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About zapomnialemhasla

 • Rank
  Początkujący
 1. Oddajcie Łańcut zwykłym ludziom!!!

  Największa wadą Łańcuta jest to, że nie ma dostępu do morza. Wyobraźcie to sobie jacy ludzie byliby szczęśliwsi gdyby mogli posłuchać szumu fal, popłynąć kutrem na ryby, pobudować zamki z piasku, poszukać bursztynu i muszelek. Niestety nie mamy dostępu do morza i musimy się kisić tutaj w upalne wilgotne dni w niechcianym towarzystwie komarów i zawistnych moherów - na komary to przynajmniej offa mamy, na zawistnego mohera nie ma sposobu. Zawsze gdyby coś człowieka wkurzyło to mógłby sobie wsiąść na żaglówkę i popłynąć w świat...
 2. Pierwsze piątki obowiązkowe w gimnazjum

  Jaki sposób byłby dobry do propagowania religii wśród młodych? Zabronić religii
 3. 16.09.2010 Badanie słuchu.

  I nagle się okaże, że wszyscy mają problemy ze słuchem i powinni nosić aparaty słuchowe Na pewno słyszeliście podobne historie o badaniach krwi na poziom Cholesterolu i nadciśnienie...
 4. Pierwsze piątki obowiązkowe w gimnazjum

  Religia na przymus! Nic innego. To nawet nie jest wychowywanie w wierze katolickiej, to przymus wiary i praktyk religijnych.
 5. Po co jest MDK ?

  Ile razy bylem w tym budynku to jedyne co czuć to przygnębiający klimat PRL. Po co to jest? Maszynka do marnotrawienia pieniędzy? Zarabia to coś na siebie? Czasami słychać o wystawach itp, a chodzi ktoś na to? Bilety zarabiają na utrzymanie? Jaką to funkcję pełni? Filmy tam niby wyświetlali, czasem chodziło się ze szkoły na przedstawienie aby się "odchamić" (kontakt z kulturą?), ale ogólnie nie widzę sensu istnienia tego obiektu. To już na wsiach domy kultury (wiejskie?) bywały wynajmowane na wesela itp. Odnosze wrażenie, ze wiele takich ośrodków jak MDK w Łańcucie to budynek trzymany "dla zasady", "bo jest" i pełni rolę w kulturze... Niczym TVP pełni swoją misję, a samego TVP nikt nie ogląda. Sądzę, ze bez MKD kultura też by sobie świetnie poradziła. Co o tym myslicie ?
 6. Bake, okropność. Trzeba było sprawę jakoś załatwić. Myślisz, ze jak to ojciec kolegi to tak sprawę należało zostawić? Podobnie jak jeszcze nie było kanalizacji we wsiach powszechne było wywożenie zawartości szamba na pola - co jest zabronione. Nawet teraz jak wywożą obornik (nie szambo) na pola to smród wali na pół wsi.
 7. Zależy jaki sąsiad. Jak z tych normalnych któremu da się wytłumaczyć, to można zwrócić uwagę. Ale niedaj boże jak to jakiś "katol" czy dewota - wtedy od razu zgłosić gdzie trzeba. Dlaczego tak? Bo jak zwrócisz uwagę to najczęściej zostaniesz wyśmiany lub opier.olony i dalej będziesz truty. Potem (po wyśmianiu) jak zgłosisz, ze sąsiad smrodzi, to facet będzie wiedział kto złożył donos - wtedy to przewalone. Natomiast jeżeli zgłosisz bez uprzedniego ultimatum to koleś będzie mógł mieć podejrzenia, że to ty. Wtedy idź w zaparte; będzie miał wtedy obawy rozpoczynać wojenkę skoro nie jest pewien czy to ty zgłosiłeś. Wszystko zależy czy trafisz na człowieka czy na "polaczka".
 8. House zamówił koledze tancerkę która używała bodajże kosmetyków opartych na truskawkach. Tak się składa, że pan młody był uczulony na truskawki i wszystko nieciekawie się skończyło
 9. Czy wg Ciebie cuda istnieją ?

  Nikt na forum nie wierzy w cuda?.. i hogwart ?
 10. Palenie plastików jest zakazane, problem z egzekwowaniem.
 11. "100 razy więcej pedofilów wśród nauczycieli niż księży" Chciałbym zwrócić uwagę, że jest to amerykański raport - jak działa amerykańskie prawo to chyba nie muszę mówić. Nawet za wykąpanie małej córki można dostać wyrok za pedofilie. Obecnie panuje moda na doszukiwanie się pedofilii we wszystkim - takie współczesne polowanie na czarownice. To co kiedyś wydawało się normalne (np. zrobienie zwykłego zdjęcia swojemu małemu dziecku) dzisiaj zalatuje pedofilią. Ale skoro mowa już o tych pedofilach w kościele: A czy ktoś pomyślał o tym, że pedofilia wśród księży jest zamiatana pod dywan ? Stąd mogą być takie statystyki. Nauczycieli jest dużo więcej od księży. Czy te "100 razy więcej" jest w przeliczeniu ilościowym czy zestawieniu procentowym? Inaczej mówiąc: ilu pedofilów jest wśród 1000 księży, a ile wśród 1000 nauczycieli ? Kiedy ostatnio słyszeliście o pedofilu nauczycielu ? Kiedy ostatnio słyszeliście o pedofilu księdzu? Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, ze wiele spraw pedofilskich wobec nauczycieli to też kwestia pomówień. Od dziewczyna była zagrożona, więc oskarżyła o pedofilie. Niejedna młoda pewnie też sama się pchała do łóżka młodemu przystojnemu nauczycielowi - tego samego nie można powiedzieć o ministrantach gwałconych przez księzy. Oczywiście pomówienia mogą padać pod adresem księży - zwłaszcza w USA (tam Kościół nie jest bezkarny jak to bywa w innych krajach...) gdzie kościół musi potem płacić odszkodowania itp. W sumie nie dziwię się dlaczego wszelakie afery i przestępstwa w których udział biorą księżą wśród księży są bardziej bulwersujące. Weźmy na to hydraulika - jest on tylko człowiekiem; ksiądz natomiast nie jest zwykłym człowiekiem. Ksiądz (niby) jest powołany do swej roli, natchniony przez Boga itp. Hydraulik nie poucza co dobre, co złe; ksiądz natomiast z ambony grzmi na grzeszników a sam belkę ma w oku.
 12. Czym wg Ciebie jest opętanie?

  Jeżyk, zgodziłeś się z tym co napisał Qmar - iż wszystko zależy w co się wierzy. Czyli wg twojego światopoglądu to czy kogoś powinno się wsadzać do psychiatryka czy też odprawiać na nim egzorcyzmy, zależy tylko od tego jakie panują w społeczeńśtwie w danej chwili przekonania religijne?
 13. Rodzina Święta

  W sumie ciekawa uwaga. Po co rodowód Jezusa skoro Józef nie był jego ojcem? Po co w Biblii rodowód "po mieczu" skoro w Judaizmie przynależność religijno-etniczną dziedziczy sie po kądzieli ? (jeżeli tatuś żyd, a mamusia nie żydówka, to nie jest się żydem. Jeżeli tatuś nie żyd, a mamusia żydówka to jest się żydem) Czekam na wyjaśnienia. Tak krótko i zwięźle, bez owijania w bawełnę, bez przekręcania słów i doszukiwania się "większego znaczenia". Ja się na tym nie znam, ale wierzący i praktykujący katolik to powinien być obeznany w tych rzeczach - przecież to jego wyznanie. Niektórzy umierali za swoją wiarę, więc warto byłoby wiedzieć za co się umiera.
 14. Jak mamy to rozumieć? Lisy to szkodniki i dlatego dobrze, że je szczepimy bo będą dzięki temu zdrowsze i będzie ich więcej :??: Wg mnie lisy to nie problem (to bardzo mądre zwierzęta), ludzie stanowią problem Jeszcze nie widziałem lisa który szlaja się po pijanemu, wybija szyby w przystankach, maluje po budynkach TNC, zabija dla sportu, tłucze swoją lisicę po mordzie... Ludzie to co innego. W UK lisa łatwiej spotkać w mieście niż na wsi! Ludziom tak się spodobały te zwierzaki, ze nawet je dokarmiają regularnie i się nimi opiekują. Wiele osób myśli, że jak lis wytłukł pół kurnika to robi to dla sportu i przyjemności, a prawda jest taka, ze lis jest jak wiewiórka - robi zapasy; zakopuje i ma na długi czas jedzenia. http://www.youtube.com/watch?v=lR-GHmuumAw&feature=related W ZSRR rozpoczęto ciekawy eksperyment - niestety połączony z elementami brutalności. Otóż w hodowli lisów postanowiono dopuszczać do rozrodu tylko te osobniki które były najbardziej potulne. Z upływem pokoleń geny potulności tak się wzmocniły w hodowli, że sami zobaczcie - lisy potulne i zaczeły nawet zmieniać swoje ubarwienie i wielkości ogona! Ewolucja w działaniu poprzez dobór sztuczny. Zrobiono też selekcję w przeciwnym kierunku i otrzymano lisy z piekła rodem. Szkoda tylko ogólnie tych zwierząt.. całe życie w małej klatce by potem być zabitym i przerobionym na czapkę.
 15. Czy wg Ciebie cuda istnieją ?

  Czy wg Ciebie cuda istnieją ?
×