Jump to content

znowuja

Zarejestrowani
 • Content count

  104
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About znowuja

 • Rank
  Stały Bywalec
 1. Czy to dotyczy tylko mieszkańców Łańcuta? Ja baterie daje kuzynowi - w szkole w ramach akcji zbierania baterii dawali czekolady
 2. 5.09.2010 Piknik historyczny w Osadzie Rakszawa

  Czy to coś ma wspólnego z końcem świata? Jak na bractwo rycerskie nazwa brzmi trochę sekciarsko Na pewno lepsze takie hobby niż siedzenie z puszką piwa w ręce pod blokiem.
 3. Uważam, że wystarczająco dokładnie sformułowałem wypowiedź. Gdybym miał na myśli pierwsze znaczenie słowa to poprawnie byłoby napisane "u dziczy", lecz ja napisałem "w dziczy" (II znaczenie słowa). W Husowie są tereny nieuprawiane, pozostające w stanie pierwotnym (m.in. lasy); jest ich więcej niż w Soninie czy Głuchowie, dlatego właśnie użyłem dla przykładu Husowa. Sam Husów -jak i sąsiadująca Tarnawka- ma też mniejszą aglomerację niż weźmy na to Markowa (która to jest jedną z największych wsi w Polsce). Ciekawe czy byś się tak bulwersował gdybym dla przykładu użył Tarnawki a nie Husowa? Jesteś poruszony bo pochodzisz z Husowa. Rodzice mojego ojca pochodzą z Husowa. Obrażając Husowian obraziłbym i ich. Setny post i definitywny koniec tematu z mojej strony.
 4. Wybacz jeżeli Cię uraziłem mym żartem o chlebie, lecz to Ty Jeżyku jako pierwszy zasugerowałeś (przypisałeś mi) coś czego nie napisałem. Ja pisałem o rozsypywaniu prochów w lasach i łąkach, a Ty mi tutaj zarzucasz obrażanie społeczności. Nie tędy droga. Przypomina to sytuację gdy dziewczyna z kompleksami wyłapuje w rozmowie to co chce usłyszeć by zaraz przeinaczyć, pogniewać się i powiedzieć "tak? to uważasz, że jestem gruba?!". Na tym poście chyba zakończę dyskusję - co miałem powiedzieć to powiedziałem. Wyjaśniłem sprawę co miałem na myśli pisząc o "dziczy".
 5. I tu się mylisz kolego. Widzisz Jeżyk, mówiąc "dzicz" miałem coś innego na myśli niż Ty. Mnie chodziło o tereny nieuprawiane, zostawione odłogiem, lasy itp. Ty natomiast czytając "dzicz" pomyślałeś, że chodzi o niecywilizowany land zamieszkały przez dzikusów... Głodnemu chleb na myśli ? - czyżby niektórzy mieli gorsze zdanie o miejscu swojego pochodzenia niż ci którzy stamtąd nie pochodzą. ;P
 6. Bieda + robienie dzieciarni = socjal

  Zieloną wyspą na mapie Europy bylibyśmy gdyby PKB stale rosło, było wysokie i państwo się nie zadłużało.
 7. Od uczenia wartości to są rodzice.
 8. Dlaczego etyka? Dlaczego dla równowagi z religią nie ma np. zajęć astrologii?
 9. "kto" naucza jest bardzo ważne (np. ciężko jest mi wyobrazić sobie naukowe [profesjonalne, fachowe] podejście do lekcji geografii ze strony nauczyciela Adwentysty Dnia Siódmego który twierdzi, że Ziemia ma 6000 lat.), ale równie ważne jest "czego" naucza. Gdyby świeccy nauczyciele za pieniądze podatników nauczali astrologii, wróżenia z dłoni lub różdżkarstwa, to też byłbym oburzony
 10. Kremacja 1700 zł (sprawdzone), urna na półkę i po problemie. A jak komuś nie pasuje trzymać urny z prochami zmarłego w domu to na cmentarz lub rozsypać gdzieś w dziczy... w Husowie. Dla mnie to wielka zagadka i fenomen jak Polacy lubują się w utrudnianiu sobie życia w imię wstecznictwa lub tzw. "tradycji" - zasadzi drzewo, a potem narzeka, że mu liście lecą. Zamiast wybrać przyszłościowe rozwiązanie to wolą regularnie jeździć na cmentarz, dawać świeże kwiaty (jakby zmarłym zależało) szorować płyty nagrobne, stawiać znicze. No i nie zapomnijmy o stałym elemencie święta zmarłych: kraść znicze. Ciekawe kto kradnie te znicze, no bo chyba nie buddyści.
 11. Co to się dzieje na tym świecie, ksiądz bije dzieci za publiczne pieniądze, w publicznych szkołach. Dzisiaj słyszałem w radiu, że gdy wprowadzano religię do szkół publicznych, to było ustalone, że Kościół nie będzie pobierał pieniędzy za nauczanie religii; a jak się skończyło to widać... W tejże audycji usłyszałem, że na same wynagrodzenia katechetów to rocznie 700 milionów zł! Ile to respiratorów lub innych urządzeń ratujących życie? Albo jeszcze lepiej: ile to szkolnych posiłków dla głodnych dzieci? Jak to powiedział jeden internauta: "Polacy wolą dać księdzu, niż swemu dziecku na kromkę z szynką. Konkordat zjada posiłki waszym dzieciom!"
 12. miss NOWIN 2010

  Jak patrzę na różnorakie gazetowe wybory miss to zastanawiam się "z czym do ludzi" ? Dziewczyna która naprawdę nie ma czym się pochwalić (urodą) robi z siebie pośmiewisko biorąc udział w takich "zawodach".
 13. 17' 1024x768 - minimum stosowane obecnie. Admin gdyby chciał to by walnął tutaj wszystkie statystyki forum i byłoby wiadomo ile procent ludzi siedzi na jakiej rozdzielczości.
 14. syngaturka zninkęła?

  Czy forum polega na dostosowywaniu się większości użytkowników do jednego usera? w tym przypadku do Ciebie?? Czy może łatwiej aby jeden user dostosował się do reszty i regulaminu U mnie Twoja sygnaturka zajmowała ponad połowę wysokości ekranu. Nie chce mi się tyle przewijać Powtórzę: gdy mnie nie pasowały sygnaturki innych ludzi to je blokowałem. Czy też powininem sie skarżyć gdy ktoś ma wg mnie za duża sygnaturkę ? /tutaj macham ręką na to/ a dam już sobie spokój. ps. przy rozdzielczości 1366x768px sygnaturka zajmuje około 1/8 ekranu.
 15. Kolejna Ankieta - Edycja 2010

  nie wypełnię bo nie ma w niej nic o księżach.
×