Jump to content

tajfun

Zarejestrowani
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About tajfun

 • Rank
  Nowicjusz
 1. Czy palisz papierosy

  Ta ustawa jest całkowitym zaprzeczeniem idei wolności. Cytowanie "Czyjaś wolność kończy się tam gdzie zaczyna się moja" w przypadku tej ustawy jest absurdem - niejeden liberał w grobie się obkręca słysząc takie rzeczy! Gdyby ktoś siłą cię zmuszał do uczęszczania do takiego baru to byłoby to naruszenie wolności. Lokal jest miejscem publicznym w tym znaczeniu, że można sobie tam przyjść i zamówić żarcie i wypić piwo, ale jeżeli sam lokal/firma jest stricte prywatne to urzędasowi g.... do tego czy klienci tam palą czy nie! "Nie pasuje dym to nie przychodź". Przychodząc do takiego baru gdzie fajczą to WY SAMI DECYDUJECIE SIĘ na wdychanie i zatruwanie siebie tym syfem.
 2. Czy palisz papierosy

  Ustawa regulująca czy można palić w prywatnych barach jest atakiem na wolność. Chcielibyście by wam ktoś mówił co możecie robić w swoim lokalu lub domu? Kto nie lubi smrodu tytoniu ten nie chodzi do lokalów gdzie palą papierosy - nikt też nikogo tam siłą nie zaciąga. Tak więc nie widzę powodu by zakazywać w takich miejscach palenia. Kto przeczy tej zasadzie ten przeczy zdrowemu rozsądkowi i logice. Poczekajcie, a niedługo i w domach zakażą palić. Ps. Wpływy do budżetu z akcyzy tytoniowej są 2x większe niż wydatki NFZ na leczenie raka u palaczy - tak dla informacji. Tak więc palacze mogą czuć się wyru..ani przez państwo (tak samo jak kierowcy co płacą akcyzę). Podatek powinien stricte na coś konkretnego iść, nie powinno być tak, że z akcyzy za paliwo leczy się chorych na AIDS.
 3. 5000 unikalnych wejść... admini nfm widząc te statystyki to chcieliby wybory co tydzień...
 4. Romans z zonatym / zonata

  Po jakiego czorta składa się ślubowania przed ołtarzem by zaraz potem zdradzać współmałżonka? Tacy ludzie - którzy zdradzają - mają coś nierówno pod sufitem: albo jest się w związku małżeńskim, albo nie jest. Jeżeli ktoś boi się zobowiązań to niech w ogóle nie wtacza swoich czterech liter przed ołtarz. Jeżeli miłość w związku małżeńskim zniknęła - a tak się zdarza - to lepiej od razu sobie wytłumaczyć sprawy i wziąć rozwód: zachować godność, nie robić z siebie szmaty/drania i nie marnować życia drugiemu człowiekowi. Jest jeszcze jedna zasada o której ludzie zapominają: nie wiązać się z kimś kto zdradza - zdradził/a raz, to zdradzi i Ciebie.
 5. Urząd miejski Łańcut! Ja bym dał coś normalniejszego niż stare chatki, bo ludzie oglądający takie fotosy wyrobią sobie dziwne wyobrażenie Łańcuta i okolic.
 6. Od prawnika wolałbym ekonomistę. Prawnik nie cieszy się szacunkiem i zaufaniem społeczeństwa - nie bezpodstawnie. Skupiając się tylko i wyłączenie na wykształceniu i doświadczeniu kandydata, zapomina się o równie ważnym aspekcie: wyborcy. Najczęściej nieposiadający żadnej wiedzy z dziedziny ekonomii, poglądy prosto z tv, podatni na marketing polityczny (proste hasełka i obietnice). Biednych i "pokrzywdzonych" jest dużo i takim można naobiecywać najwięcej, efektem są opaleni ludzie oderwani od wideł, którzy to mają decydować o życiu milionów.
 7. Wybory 2010 r

  http://e-makler.com.pl/wp-content/galle ... n-paul.jpg Z tego co wiem w Polsce są podobni ludzie. Janusz Korwin Mikke nie szasta państwowymi.
 8. Wybory 2010 r

  Nie chciałbym głosować na ludzi poprzedniej daty, mentalnością rodem z PRL, kombinatorów i krętaczy. Wolałbym oddać głos na kogoś nieskażonego syfem układów i włażenia w d..... Może jakiś biznesmen by się zdał? Taki który uczciwie własną pracą (bez krętactwa) dorobił się. Przynajmniej mniejsze szanse, że ktoś kandyduje tylko by się dorobić na posadce. Nie kojarzę żadnego z kandydatów poza Cyburtem który był moim wuefistą. Jak sięgam pamięcią był spoko w szkole, nie dawał wycisku i był wyrozumiały, ale czy najlepszy kandydat? Nie mam pojęcia.
×