Jump to content

okura

Zarejestrowani
 • Content count

  765
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

okura last won the day on June 29 2012

okura had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutralna

About okura

 • Rank
  Znana Osobistość
 1. Jeżeli ktoś ma na zbyciu lub może załatwić to napiszcie tutaj pod postem. Bardzo mi zależy na zdobyciu tej pozycji.
 2. Jeżeli nazywasz piwo nazwą Szatana, to wiedz, ze coś się dzieje! Jeżeli piwo ma być czarne jak smoła, to wiedz, że Diabeł się tobą interesuje! A jeżeli twój syn, lub córka piją piwo nazwane ku czci złego, to wiedz, że coś się tam już bardzo burzy i pieni! Jak to tak? Przecież to nie po katolicku! Gdzie wy żyjecie?! Belzebuba chcecie tutaj czcić? Pokłony mu oddawać? No czekajcie wy jedni, juz dewoty zawiadomią Nowaka, tego od walk z sektami. Przyjedzie telewizja i będzie się pytać czy to prawda, że czarne msze już odprawiacie. Do TVP was też nie wpuszczą, nie będziecie jurorami w żadnym show telewizyjnym o śpiewaniu. Polecałbym wam się upewnić, czy macie prawo tak nazwać piwo. Przykład: Mimo, że GŻ zamknęło wiele browarów, to nadal posiadają prawa do niektórych nazw piw (np. zamkowe - podobno kiedyś takie było). Nie byłbym do końca pewien czy z racji iż nie ma lokalu "diabeł łańcucki" można teraz sobie tak nazwać piwo. Upewnijcie się. Ps. Wiem kto to był Diabeł Łańcucki.
 3. Stop ACTA

  Polska demokracja wygląda tak, że polscy politycy mają w du... nosie zdanie swoich wyborców, robią co im się widzi, bez słuchania zdania obywateli, nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że jacyś lobbyści "zrobili swoje". A co do protestów, to przypomina mi się cytat z filmu "Dzień świra": Swego czasu górnicy potrafili wywalczyć swoje... właśnie dlatego, że to były chamy z cegłą w łapie, z takimi to się liczą.
 4. Gdzie to było? Może gdzieś w okolicach 3 maja? Tam jak się idzie przez "tunel" w kierunku ulicy Sokoła? Kiedyś były tam przypadki, że jakiś dziad podkładał kolce pod koła samochodów...
 5. Piwiarnia w Łańcucie najlepsza w Polsce

  Jak to czytam, to aż strach iść, bo może to lokal tylko dla burżuazji... Czy wpuszczają tylko w krawatach?
 6. Piwiarnia w Łańcucie najlepsza w Polsce

  Jaka piwiarnia? W Łańcucie? Gdzie ? Co, jak?
 7. Co śmieszniejsze, niektóre małpy naprawdę mają kość w członku... Nasi dawni przodkowie pewnie też mieli...
 8. Kto jest dla ciebie autorytetem politycznym

  Na pewno nie jest moim autorytetem Obama. Za co on dostał tego nobla pokojowego? Chyba na zachętę, jak w filmie Miś Ale myślałem, myślałem i wiem kogo bardzo lubię, Hugo Chaveza, nie podoba mi się kilka rzeczy, m.in. ze kumpluje się z Iranem (bo to dziwny muzułmański kraj; kara śmierci za narkotyki czy apostazję), ale cenię Hugo za bezkompromisowość, stawianie sprawy jasno, zrobił dużo dobrego dla wielu bardzo biednych obywateli swojego kraju, wypiął się na USA. Oto ciekawy filmik http://www.youtube.com/watch?v=68jiZnXsJ94 Który z europejskich polityków odważyłby się powiedzieć taką prawdę?
 9. Browar Łańcut.

  Akurat czytam na onecie o możliwym przejęciu LOT przez tureckie linie lotnicze... Oto jeden z ciekawszych komentarzy pod artykułem na onecie: Czy tylko mnie to przypomina historię Browaru Łańcut?
 10. http://www.rp.pl/artykul/778005.html?print=tak&p=0
 11. Browar Łańcut.

  Interesuje mnie historia ś.p. Browaru Łańcuckiego. Nie mogę znaleźć szerszych informacji na temat browaru. Czy mógłby ktoś mi odpowiedzieć w skrócie historię browaru i przyczyny jego zamknięcia? Mierżą mnie zwłaszcza następujące kwestie: - w jakim okresie swojej działalności browar był własnością państwa? - czy browar przynosił wtedy duże zyski? - jak przebiegał proces sprzedaży browaru i jego likwidacji? - kto kupił browar? - dlaczego go zamknięto? Oto informacje jakie udało mi się zebrać. Browar został zamknięty przez Grupę Żywiec S.A. (którego głównym akcjonariuszem jest Heineken International BV). Browar Łańcucki został włączony do GŻ w 1999 roku, a zlikwidowany dwa lata później w 2001. Wedle wikipedii GZ zamykała browary ze względów "ekonomicznych i strategicznych". Czy mógłby ktoś jeszcze uzupełnić tę historię browaru. Ruszam cały temat bo zastanawia mnie czy cała likwidacja była potrzebna? Browar zatrudniał kiedyś setki (o ile nie więcej) osób, dawał pracę; jeżeli przynosił zyski to po co go sprzedawano? Czy po prywatyzacji też przynosił zyski? Nowy właściciel, czy musiał zamykać browar? Czy browar został zamknięty, aby stosunkowo niedużym kosztem zapewnić sobie wieloletni rynek zbytu innych produktów GŻ? Powiem, że czuję się trochę okaleczony faktem, że jako mieszkaniec gminy Łańcut, nigdy nie miałem szansy łyknąć piwka z pianą "made in Browar Łańcut"... Zamykając browar wiele osób straciło pracę, i umarła jakaś część dziedzictwa kulturowego miasta.
 12. Moje propozycje: Piwo "ZAMKOWE" :beer:, brzmi dostojnie, kojarzy się z Łańcutem. Piwo "Lampa Łukasiewicza" lub "Blask Ignacego" Odniesienie do Ignacego Łukasiewicza Piwo "Łańcuckie rondo" - Zawrót głowy w 10 minut. Poczuj się jak to jest mieć rondo w Łańcucie. Piwo "Łańcucka dewotka - lej w gębę" :butelka:, Piwo "Perfumek" :pije:, Piwo "Forumowe" :piwo: Piwo "Prohibicja Łańcucka" - wydanie bezalkoholowe, z okazji zjazdu Dni Młodzieży... Piwo "Bastion Jarosława", Piwo "Diabeł na torach - chwyta za rękę i nie puszcza aż do zgonu" Jakież odniesienie do folkloru! Można by załączać karteczkę z objaśnieniem legendy. Piwo "Dożynki Wysockie - edycja 2011 limitowana", Zobacz co mają wspólnego Wysockie Dożynki 2011, z dniem 7 października 1582!
 13. Mam nadzieję, że wprowadzą to prawo, że kategoria A, od 25 lat A policja naprawdę powinna wziąć się za kontrolę wszelkich skuterów - sprawdzać blokady.
 14. A gdzie zgłaszać nazwy dla tego piwa? Forum może być?
×