Jump to content

całaWtrawie

Zarejestrowani
 • Content count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About całaWtrawie

 • Rank
  Początkujący
 1. Angielska numeracja buta

  Dziękuję za pomoc. Joy_ride powiedz mi jeszcze.. bo jak już wspomniałam nie wiem jaki rozmiar mają moje stare glany, a z początku były nieco ciasne.. potem się "rozeszły". Gdy masz rozmiar 42 i kupisz glany 42 to masz luz chyba trochę, co nie?
 2. Angielska numeracja buta

  Na początku napiszę, że temat kieruje do kobiet i mężczyzn, ale nie znalazłam miejsca na takie pytanie.. więc zadaje je tutaj (co może nie jest odpowiednim miejscem). Przechodząc do tematu... Chcę kupić buty przez internet, ale mam problem z wyborem rozmiaru, gdyż mogę kupić te buty tylko w angielskiej numeracji. Nie znam się na tym, szukałam w internecie..ale na różnych stronach są różne informacje na ten temat (odpowiednik numeracji polskiej do angielskiej). Buty nie są tanie (i chcę je mieć jak najdłużej), więc nie chcę bardzo ryzykować kupując zły rozmiar. Normalnie noszę 42 (trampki), mam też parę 41 i są jeszcze dobre ale może dlatego, że to takie dość luźne buty. Buty, które chcę kupić to glany (Vegetarian Shoes), więc muszą zmieścić oprócz mojej stopy grubszą skarpetę, ew. wkładkę(w zimie będzie cieplej). Stare się rozwaliły, nie wiem jaki to był rozmiar.. Proszę o pomoc... Przypuszczam, że moim rozmiarem będzie 8, ale chce mieć pewność.
 3. Sobota 17 września 2011, Płock, Plaża nad Wisłą Zagrają: 14:30 NO FUTURE 15:05 THE BILL 15:50 GAGA-ŻABKI 16:45 PAJUJO 17:40 AKURAT 18:35 RAGGAFAYA 19:30 ENEJ 20:35 KAMIL BEDNAREK & STARGUARDMUFFIN 21:35 ZMAZA 22:25 KSU 23:40 FARBEN LEHRE Więcej na oficjalnej stronie zespołu: http://www.farbenlehre.plocman.pl/index3.htm __________________________________ Poszukujemy transport do Płocka na XXV-lecie FL i powrót. Nie mamy kasy na pociąg. Jest nas dwoje. Oczywiście zrzuta na paliwo.. Jeśli ktoś chętny na miłe towarzystwo proszę o (szybki) kontakt na PW. Pozdrawiamy
 4. FLASH MOB

  fajnie, że pojawił się już jakiś (nowy) pomysł a ja w dalszym ciągu zachęcam do wypowiedzi... a jeśli chcecie dajcie link znajomym
 5. FLASH MOB

  Falkhor jeśli będą chętni to pomyśli się o wszystkim, nie zapomnijmy jednak o małej spontaniczności Czekam na więcej wypowiedzi;)
 6. TSA w Łańcucie

  Andrzeju, jeśli jesteś tym Panem, z którym ja i mój brat rozmawialiśmy na XIII festiwalu Ryśka Riedla -obok wejścia, czekał Pan na Pana Adama Antosiewicza (i nas Pan pamięta) to doskonale Pan wie, że naszym zdaniem to wspaniały pomysł zaprosić do Łańcuta tak wspaniały zespół jakim jest TSA:D. Może być MDK, ale fakt -plener byłby lepszy. Nie będę się rozpisywać, po prostu czekamy na TSA i trzymamy kciuki za organizację
 7. FLASH MOB

  Flash mob (ang. dosł. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie.[...] (więcej na http://pl.wikipedia.org/wiki/Flash_mob ) Jak dla mnie super sprawa i przy okazji można poznać nowych ludzi. A co Wy o tym sądzicie? Czy zrealizowanie takiej akcji w Łańcucie jest możliwe? Są wakacje, zapewne dużo ludzi się nudzi a Ci co pracują może też znaleźliby czas. Liczy się dobra zabawa i spontaniczne działanie! "W życiu piękne są tylko chwile"
 8. WEGETARIANIZM

  Może to krok za dużo?
 9. WEGETARIANIZM

  okura Zapewne wiele tych produktów, które są testowane na jakichkolwiek zwierzętach, szkodzi ich organizmowi. Oprócz tego.. żadne zwierzę w takich laboratoriach nie jest traktowane należycie, co ogromnie odbija się na ich psychice. Ponieważ uważam, że wszyscy -cała fauna naszej Ziemi- jesteśmy równi, toteż nie widzę wyjaśnienia na "stwierdzenie": życie za życie. Bo niby dlaczego ktoś ma cierpieć, żebyśmy my ludzie mieli lepiej? Co do transplantacji.. Na chwilę obecną zastanawiam się, czy (tak jak u ludzi) można by było zrobić przeszczep od już nieżyjącego zwierzaka lub taki, który nie zmieniłby znacząco jego dalszego życia. Nie myślę o tym dosłownie "czy można", lecz czy mamy to tego prawo. W społeczeństwie ludzi jest tak, że trzeba wyrazić zgodę na oddanie swoich narządów, a zwierzę raczej nam nie powie czy się zgadza. Więc należny zadać pytanie: czy mamy tę władzę by podejmować taką decycję za nie?
 10. WEGETARIANIZM

  Jeśli chodzi o eksperymenty, to mówię stanowcze -NIE zgadzam się! To okropne co ludzie robią ze zwierzętami testując jakieś preparaty, sprawdzając ich reakcję w różnych warunkach, wysyłając w przestrzeń kosmiczną, wszczepiają elektrody itp, narażają na ogromny stres, strach... itp itd. "Części zamienne" czyli chodzi Ci o transplantację?
 11. WEGETARIANIZM

  Ja również.
 12. WEGETARIANIZM

  To prawda. Ale to trochę inny temat -bo to co robimy z niewykorzystaną żywnością to chyba nie tyczy się zabijania? Raczej nie, a jeśli nawet to -czy zmniejszy to ból, cierpienie fizyczne i psychiczne zwierząt? NIE Dziękuję Bartoszko, że poleciłeś ten film. Oglądnęłam... mimo, iż byłam tego wszystkiego świadoma, on jeszcze bardziej umocnił mnie w działaniu...jakim jest wegetarianizm. Myślę, że ten film uświadomi wszystko i choć w najmniejszym stopniu zmieni postępowanie innych. Jeśli zdecydujesz się całkiem zakończyć dietę mięsożerną -życzę powodzenia w wytrwaniu i służę radami. To taki mały -WIELKI- krok.
 13. WEGETARIANIZM

  Oczywista... szkoda, że nie na większą skalę... Bo właśnie: Bake -nie powiedziałam, że nie dałam/nie dam psu mięsa. Wręcz przyznałam, że to zrobiłam. I tylko zaznaczyłam, że istnieją karmy bezmięsne. Kiepski ten żart. Rozumiem, że kochasz zwierzęta. Przykro mi, że wegetarianizm nazywasz udziwnianiem! I nie chcę tu wstrzynać kłótni... Ale chyba coś jest nie tak jeśli człowiek myśli tylko o sobie -jak już pisałam- myślą, że "jestem królem świata-mogę zjeść wszystko". Czysty EGOIZM! -nie zacofanie. Tak właśnie wygląda rozumowanie większości społeczeństwa. Jeśli dobrze zrozumiałam wypowiedź Bartoszko to się z nią zgadzam.
 14. WETERYNARIA i nie tylko -po gimnazjum

  Haha... kasa, kasa, kasa... Ewentualnie ich opiekunowie trzeba dodać. Dzięki Wam :shy:... mam nadzieję, że jeśli wybiorę weta to dam radę...
 15. cóż... ja się z tym nie zgodzę. ale oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania
×