Jump to content

stiopa

Zarejestrowani
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About stiopa

 • Rank
  Nowicjusz
 1. Siły magnetyczne na Zalesiu

  Miejscowa legenda powiada, że na wzniesieniu, którym przebiega główna droga przez wieś, zwłaszcza na odcinku obok szkoły samochody same jadą pod górę. Moi koledzy tam mieszkający wielokrotnie to potwierdzali. Kiedyś próbowałem eksperymentu, ale coś nie bardzo mi wyszło. Warto sprawdzić wiarygodność tych nowinek. Zapraszam do Zalesia - bardzo ładnej podłańcuckiej wioski...
 2. Wypadek w Białobrzegach

  Droga Białobrzegi-Świętoniowa obfituje w liczne zakret. jeżdże nią często i wiem, że ciężarówki zwłaszcza z budowy drogi ekspresowej nie popuszczają tam pedału gazu. Niektóre z zakrętów nie są dobrze wyprofilowane. A jak jeszcze jedzie rowerzysta (a na tej drodze ich nie brakuje) to o nieszczęście nietrudno. Na szczęście w tym przypadku nic poważnego sie nie wydarzyło.
 3. filmik o Głuchowie

  Znalazłem na Youtube jakis materiał o Głuchowie, może zainteresuje mieszkańców.
 4. Czego brakuje Podzwierzyńcowi?

  Brakuje normalnego przejazdu przez tory, bo kolejki coraz większe tworzą, a takie przejazdy z zaporami to już powoli przeżytek na drodze tej rangi. Ale tego wiadomo nikt z mieszkańców nie zmieni i nie wiadomo, czy to się wogóle kiedyś zmieni. Poza tym brakuje szybkiego i łatwego dotarcia z samego centrum do Podzwierzyńca nie mając samochodu (póki co trzeba iść na dworzec PKS i jechać Świętoniową, Wydrzem, Leżajskiej itd.) Sklepy w sumie są i to co jest, w pełni zaspokaja potrzeby mieszkańców (Biedronka, Asia, Delikatesy). Sklepy specjalistyczne nie są aż tak potrzebne, chociaż trochę ich jest (głównie motoryzacyjne).Knajpy to kwestia dyskusyjna i zależna od gustu, każdemu co innego spodoba, jeden woli tani bar, inny droga restaurację, a to i to już w Łańcucie jest. Stacja benzynowa+ myjnia w pełni zaspokaja potrzeby nie tylko społeczności Podzwierzyńca, ale też ma zasięg lokalny. Szkoły, kościół i zakłady pracy też są. Ogólnie Podzwierzyniec jest dość silnie rozwijającą się częścią miasta. Orlik to dobry pomysł (ale już inne obiekty sportowe jak basen, korty czy tor F1, mogą być mało opłacalne), kebab też jest spoko. Tworzenie drobnych usług jest jakąś perspektywą, ze względu głównie na obecność za kilka lat nieodległej drogi ekspresowej. Ogólnie w Łańcucie zrobić biznes, założyć coś jest bardzo ciężko przede wszystkim ze względów demograficzno-mentalnych, ale oczywiście trzeba badać rynek i zawsze się znajdzie wolna, opłacalna nisza.
×