Jump to content

klapek kubota

Zarejestrowani
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by klapek kubota

 1. Ubój rytualny nadal zakazany.

  Osobiście uważam, że zakaz uboju rytualnego jest jak najbardziej słuszny. Kto nie wie co to ubój rytualny, to może zobaczyć na youtube filmiki pokazujące jak zwierzęta cierpią gdy są zabijane bez wcześniejszego ogłuszenia. Zaciekawiło mnie jak ludzie za granicą reagują na podtrzymanie zakazu. Natrafiłem na taki oto żydowski portal. http://www.vosizneias.com/135826/2013/07/12/warsaw-polish-parliament-rejects-kosher-shechita-practices/ Rozumiałem, że ze względu na wyznawaną wiarę większość żydów będzie przeciwna zakazowi, spodziewałem sie głosów dezaprobaty, ale to co tam wyczytałem mną wstrząsnęło... Kilka komentarzy i tłumaczenie Takich komentarzy jest więcej pod artykułem. Gdyby jakiś Polak w Polskim serwisie pisał antysemickie teksty to od razu podpadłby pod paragraf, a na jakimś żydowskim portalu piszą antypolskie teksty i świat się nie oburza...
 2. Jak raz kilka lat temu znalazłem długiego włosa w picie serowo-warzywnej, to przeszła mi ochota na pity serowo-warzywne...
 3. A ja tam lubię Putina a do Rosji specjalnie nic nie mam. Polska powinna otworzyć oczy i zdać sobie sprawę jak poniżająco traktują nas kraje Europy zachodniej oraz USA. Zwłaszcza USA nieźle miesza na świecie, a europa im przytakuje i włazi im w tyłek. Np. gdy Snowden ujawnił jak iwnigiluje się cały świat, oraz wybuchła afera podsłuchowa, to europejskie kraje niby wielce oburzone, ale na tupnięcie USA od razu zatrzymywali samolot prezydenta Evo Moralesa, by bezczelnie przeszukać go pod kątem obecności Snowdena. Hańba, wstyd! Wracając do tematu Niestety w kontrolowane media, oraz wielu polityków woli kreować atmosferę nienawiści między Rosją i Polską. Białorusi też nie odpuszczają w mediach, pewnie boli pewną grupę, że Łukaszenka nie chce całego kraju wyprzedać za grosze... Edit: Pamiętacie jak ze dwa tygodnie temu Putin w jakimś tam batyskafie zwiedzał dno jakiegoś morza? Wszystkie swiatowe media z jakiegoś "dziwnego" powodu zaczęły z tego szydzić... Czy to nie wydaje się dziwne? Putina inni politycy nie lubią bo prezentuje haryzmę, w odróżnieniu od zachodnich polityków.
 4. W USA się nie patyczkowali z taką jedną 13 latką, która wysyłała swoje nagie fotosy ludziom... aresztowali ją pod zarzutem rozpowszechniania treści o charakterze dziecięcej pornografii.
 5. Zawiało jakby koniec świata nadchodził, drzewa gdzieniegdzie powywracało, ale ogólnie chyba Gmina Łańcut bardzo nie ucierpiała... W wysokiej drzewo przewróciło na opuszczoną stodołę.
 6. Aparaty cyfrowe.

  Osobiście w tych pieniądzach kupiłbym jakiś FUJI Finepix S2980HD lub coś w ten deseń. Aparaty na specjalne akumulatory wbudowane, bądź zaprojektowane pod dany aparat są mocne, ale problem gdy wyczerpie się, a jest się na wyjeździe. Dlatego polecam na zwykłe AA, można kupić komplet akumulatorków i starczy na dłużej bez wielokrotnego ładowania. Format karty: tylko SD, żadnych innych dziwadeł. http://www.magezinepublishing.com/equipment/images/equipment/FinePix-S2980-4789/highres/Lemur_1346849005.jpg http://www.pbase.com/cameras/fujifilm/finepix_s2950
 7. Ubój rytualny nadal zakazany.

  Skoro mojego posta nie przepuścili jak pisałem z innego kompa niezalogowany to muszę nastukać od nowa! Pewnie admin zasnął. Dziwne myślenie. Odniosę się do niego zadając pytanie: Czy to, że dana czynność jest legalna za granicą powinno przemawiać za tym by była dopuszczona w Polsce, bo "i tak zrobią to za granicą"? To może aborcję w zaawansowanych miesiącach ciąży też powinniśmy wprowadzić, bo przecież wykonuje się taką w wielu krajach...? A jakże! To w głowie się nie mieści, że naród (ludzie ogółem) w ogóle mają sumienie! Jakże tak może być, to nie przystoi!!! Liczy się tylko kasiora! Zakaz obowiązywał od początku 2013 i jakoś rolnicy nie protestowali, że im się gorzej żyje. Dopiero ostatnie dni to wiele szumu. Ponad 60% rolników przeciwko ubojowi rytualnemu; "za" są głównie ubojnie i rabini wystawiający certyfikaty koszerności. Zdecydowanie. Tak samo dobrze się czuję wiedząc, że nie palą na stosach, nie wbijają na pal, nie kamieniują za cudzołóstwo. Gdy czytam takie rzeczy to przypominają mi się wywiad z jednym facetem w telewizji... seryjnym psychopatycznym mordercą. On też miał własną moralność i nie życzył sobie by ktoś o niej decydował.
 8. No i co z tego, że antysemita... Mógł sobie nim być, jedyne co można zarzucić, że kłóci się to z nauczaniami Jezusa (który tez był żydem). Henry Ford był antysemitą, i obserwując poczynania "narodu wybranego" coraz mniej zaczynam się dziwić, że są antysemici na świecie... (przykład: kwestia uboju rytualnego i reakcje żydów na świecie).
 9. http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/papiez-ma-starego-forda-a-czym-jezdza-polscy-ksiez,5562630,14752144,fotoreportaz-maly.html
 10. KAPITOL Łańcut pizzeria

  A ja myślałem, że tylko mi coś się ubzdurało Niestety coś jest nie tak z recepturą nowej pizzy - odnoszę takie wrażenie. Liczę na szybki powrót do starej receptury i sposobu przyrządzania.
 11. Muli Youtube?

  Zauważyłem, że wieczorami (zwłaszcza) zaczyna niesamowicie mulić Youtube. Muli do tego stopnia, że niezdatne jest do oglądania. Czy ktoś z forum też ma takie problemy?
 12. Muli Youtube?

  No nie wiem... Jeżeli mam neo to dnsy netii pewnie nie zadziałają.
 13. Muli Youtube?

  Ale to dziwne, że akurat Youtube tak muli. Inne serwisy jakoś chodzą, tylko ten Youtube tak tragicznie. Testy łącz wykazują te 10MB. Nawet jeżeli za tester obiorę niemiecki serwer. Sam już nie wiem... czy to wina TP, czy gdzieś na linii USA>Europa jakiś korek się robi...
 14. Muli Youtube?

  Dokładnie. Neo 10mb. Sąsiad ma Netię 10 i twierdzi, że nie ma takich problemów. Kto jeszcze ma takie problemy i na jakich łączach? Jakby co to wystosuje się pismo do tepsy...
 15. http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/faktpl-ksiadz-handlowal-smiercia,1,5553043,region-wiadomosc.html
 16. Pokaż swego zwierza - Bake

  Nigdy nie jadłem tego "przysmaku" i jakoś nie żałuję.
 17. Nie wiem jaka forma jest poprawna, więc piszę "Markowiaki". Może powinno być "Markowianie". Potocznie słyszę pierwszą formę, więc ją użyłem. Ja lubię Markowiaków, mimo, że wiele różnych dowcipów o nich krąży, to jak popatrzę na okoliczne miejscowości, to chyba najsypatyczniejsi ludzie. Wasze propozycje jakie?
 18. Alkohole 24h

  Nagrywarki mają bufor, to można i zrobić bufor alkoholowy.
 19. Alkohole 24h

  Większe zapasy
 20. Temat zbyt infantylny, czy wstydzicie się przyznać, że nie lubicie mieszkańców pewnych miejscowości?
 21. FILM - Widziałem, polecam/odradzam/szukam (SKRÓTOWCE)

  Odradzam "Likwidator" z Arnoldem. Polecam: "oni żyją", "Ali G, Aiii", "Ali G, Innit", "Przebudzenia", "Tańczący z wilkami", ""
 22. Czy ktoś wie na kiedy jest planowane zakończenie budowy? Słyszałem pogłoski, że po ukończeniu budowy ulica Mościckiego od strony łańcuta ma zostać zamknięta i cały ruch puszczony na Traugutta. Wiecie coś na ten temat?
 23. Alkohole 24h

  Gdyby to był sukces to może ktoś już by się chwycił za pomysł. Temat ma już trochę czasu i nikt go nie podjął. Obawiam się, że jednak nie byłby to sukces, bo koszta alkoholu by wzrosły i wtedy ludzie by jojoczyli, że drogo. Dodatkowo ciekawe jakie byłyby reakcje społeczeństwa, gadali by od razu ludzie, że promowania pijaństwa, że sprzedaż poza miejscem przeznaczonym do sprzedaży... Zawsze by się znalazł jakiś malkontent - nawet wśród tych którzy popierali na początku pomysł. Ja bym raczej sugerował zmianę prawa tak by alkohol był dostępny w każdym sklepie spełniającym wymogi i nie łamiącym prawa. Obecnie z tego co wiem są różne limity, że taki a taki sklep może dostać licencję na mocne alkohole, a reszta tylko piwem może handlować. Zupełnie jak za komuny, gdzie na antene satelitarną trzeba było mieć zezwolenie (tak mi opowiadano).
 24. Rondo? Już prędzej uwierzę w generator mgły smoleńskiej.
 25. Do jakiego schroniska trafiają bezdomne psy z gminy Łańcut?

  Zaglądnąłem na stronę gminy i w dziale "zwierzęta bezdomne" pusto. To bardzo dziwne, by na całą gminę łańcut nie było zadnego bezdomnego psa? Coś mi tutaj nieładnie pachnie, a gdy źle pachnie to złe scenariusze tworzy umysł... Czyżby wszystkie wyłapane bezdomne psy były po prostu usypiane?
×