Jump to content

aqq

Zarejestrowani
 • Content count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

aqq last won the day on July 10 2013

aqq had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutralna

About aqq

 • Rank
  Bywalec
 1. Zlokliazuj dowolny numer telefonu

  Poczytaj na forach , bo z tego co ja wiem to w większości przypadków ściema i naciąganie klientów Dane odnosnie lokalizacji tel nie są ogólnie dostępne a operator nie może nimi swobodnie dysponować bez wiedzy abonenta !
 2. Dworzec PKS

  Cyrk jaki maiłem na myśli to np wyjazd z dworca na ul. Cetnarskiego , gzie jadąc od Sokołowa nie widać wyjeżdżających z za budynku autobusów a i kierowcy autobusów wyjeżdżają nic nie widząc wprost na rozpoczynający się tam pas do skrętu w prawo. O takich drobnostkach jak brak jakiegokolwiek budynku,poczekalni czy toalet nie wspomnę. To jest dziki dworzec, który powstał dla potrzeb alternatywnych przewoźników i wydaje mi się , że satry dworzec PKS jest o wiele lepiej przygotowany do tej roli
 3. Dworzec PKS

  Zastanawiam się czasem czy nie warto by powrócić do pomysłu przeniesienia podmiejskiego dworca autobusowego na dworzec PKS. Pasażerowie mogli by korzystać z wc czy poczekalni , skończył by się natomiast cyrk jaki fundują nam kierowcy autobusów w okolicy "Ruskiego rynku" i przybyło by kupę tak potrzebnych miejsc parkingowych. Ciekawi mnie bardzo jakie są Wasze opinie na ten temat ?
 4. Jak w temacie - wydaje mi się , że coraz więcej kierowców ma w głębokim poważaniu przepisy ruchu drogowego w naszym miasteczku. Ostatnio zaobserwowałem zjawisko wyjeżdżania autobusów PKS z dworca na ul. Sikorskiego POD PRĄD pomimo stojącego tam jak byk znaku informującego o jednym kierunku ruchu. Przejazd od Jagiellońskiej obok Kościoła w kierunku Rynku to istny slalom pomiędzy zaparkowanymi gdzie popadnie autami (bez znaczenia czy na skrzyżowaniu czy pod wiaduktem)i na oznakowanym zwężeniu) a na Dominikańskiej obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy bo przecisnąć się może tylko jedno auto. Ciekawe dla czego te same przepisy w jednaj części miasta obowiązują a w innej nie ?
 5. W jakich okolicznościach to było - pieszy czy kierowca , trzeźwy czy pijany ?
 6. Bezpieczny wjazd na MOSiR

  I jescze jeden smaczek do MOSIR-u Bark przejścia dla pieszych, pewnie mało kto pamięta, że przechodzenie w tym miejscu jest dozwolne ( teren zabudowany i do przejścia ponad 100m) tylko bardzo niebezpieczne. Mieszkańcy osiedli po południowej strnie 4-ki nie mają możliwości tam bezpiecznie dotrzeć. Generalnie to 4-ka przez Łańcut to jakaś farsa, nie ma chodników wszędzie zakazy skrętu w lewo id. , wg mnie to ta droga "terroryzuje" nasze miasto i utrudnia życie jego mieszkańcom. Bardzo źle się stało, że jej przebieg ma pozostać niezmieniony. pi0trek Gzie wiazd na mosir a gdzie skrzyżowanie to bedzie ponad 300m
 7. Teraz POborcy skarbowi z ITD Polują nanas na tych debilnych ograniczeniach w swoich nowych autkach, jak zaczniemy jeździć te bezsensowne 50 to postawią 30 i nadal będą nas golić z kasyny, o bezpieczeństwie nie ma tu mowy. Czy ktoś z Was pamiąta jakiś groźny wypadek w Krasnem koło Orlenu, musi być tam bardzo niebezpiecznie skoro te s...ny tam stoją dzień w dzień od mieśiąca i robią fotki ?
 8. Bezpieczny wjazd na MOSiR

  Tylko dla czego wydaje mi się, że MOSiR jest dyskryminowany przez GDDKiA. Pomiędzy Ł a Rz jest 4 stacje benzynowe i jakoś dało się wyłączyć jeden pas, kosztem lewoskrętów. Wydaje mi się, że po 2 stacje w każdym kierunku by wystarczyło i ruch był by płynniejszy ? Swoją drogą dlaczego można skręcać w lewo do Bogdanki, Vimu, Jakiegoś komisu a do MOSiR nie ? Dodatkowe zakazy skrętu w 3go Maja czy Mickiewicza - GDDKiA nie lubi mieszkańców Łańcuta ?
 9. Parking przy ul. Żardeckiego

  Święta prawda , o ile od strony Sokoła ruch dwukierunkowy jest mało realny to połączenie z obwodnicą jest realne. Mam jednak wrażenie, że tak jak z basenem są problemy z GDDKiA ta banda gamoni nie pozwoli na jakieś lewoskręty czy coś - zauważcie, że jak staje przy 4-ce CPN czy inna firma prywatna to nie ma zasadniczo problemów z lewoskrętami - ciekawe co jest tego powodem ?
 10. Płatny parkin przy 3. maja

  To ja mam pytanie: 1 czy spółdzielnia pokryła koszty nowego asfaltu w tym miejscu ? 2 Czy za odśnieżanie też płaci ? 3 Kto wybudował i za czyje pieniądze ten chodnik ? Dodatkowo to parking płatny jest zgodnie z przepisami od znaku a to co przed znakiem jest BEZPŁATNE (znak obowiązuje od miejsca), natomiast pan zbierający pieniądze powinien nauczyć się przepisów i kultury.
 11. Skutki zgodnie z prawami Fizyki będą prawie dwukrotnie większe niestety ( 7kwadrat - 5 kwadrat). ale nie o to tu chodzi. Napięcie zmienne uważane za bezpieczne to coś około 60V , u na s nie dawno podniesiono napięcie z 220 do 230V ale wszyscy wiemy, że paluchów do gniazdka wsadzać nie warto, a wartość napięcia jest podyktowana jedynie względami EKONOMICZNYMI. Droga z Ł do Rz jest tak naszpikowana ograniczeniami prędkości, że nie idzie tego opanować i przestrzegać. Zdecydowanie bezpieczniej było by wprowadzić na całym tym odcinku 70-tkę i odcinkowy pomiar prędkości. ( Jeśli 80 % kierowców będzie jachać około 70-tki dwoma pasami to reszta, która wiedzie gdzieś z boku nie będzie miała wyjścia) Wracając do skutków drogi projektuje się na określone prędkości tak samo jak sieci elektryczne na określone napięcia a ludzie jako istoty podobno rozumne wiedzą jakie zagrożenia to niesie i jak wcześniej wspominałem łap do gniazdka nie wkładają
 12. Tylko ja uważam, że czytanie tego typu postów powinno być obowiązkowym elementem "prasówki" porannej komendanta i burmistrza. Jeśli sami mają kłopoty ze wzrokiem to powinni skorzystać z naszych obserwacji. Pi0trek- nie znam nikogo , kto na wylocie z Łańcuta na Rzeszów jedzie 50-tka i jeśli wszystkie wylotówki z Rzeszowa mają 70 to dlaczego u nas jest inaczej ??? Co do parkowania to należy wprowadzić płatne parkowanie w centrum miasta albo zlikwidować płatne parkingi bo zawsze znajdą się oszczędni , którzy zaparkują gdzie popadnie a nie zapłacą za parking - w efekcie na parkingach są wolne miejsca a przez miasto nie da się przejechać.
 13. Może zamiast woźić sie Alfą po czwórce i łapać za przekroczenie debilnej 50-tki na dwupasmówce nasi gliniarze powinni pojeździć po miescie i troszkę zdyscyplinować parkujących gdzie popadnie , bo nasze miasto zaczyna wyglądać pod tym względem jak pastwisko nad którym nikt nie panuje.
 14. Ciekaw jestem dlaczego w Łańcucie w okolicach Dominikańskiej i Jagielońskiej nie działają przepisy ruchu drogowego. Auta są parkowane na skrzyżowaniach , pod wiaduktem i w okolicy oznakowanego zwężenia drogi, gdzie tylko się da. Natomiast nowy parking koło kościoła jest pusty. Przejazd Jagielońską i Dominikańską w kierunku do centrum to istna udręka. Ciekawe co na to nasi dzielni policjanci ?
 15. A czy nie wydaje Ci się, że tak lekki pojazd jak Jariska przy 50 km/h tak zdemolowało cięższego Opla i dodatkowo Opel wylądował troszke dalej od niedawno trafionej w ten sam sposób osobówki (wtedy udeżał TIR). Do trafienia doszło na środku skrzyżowania tak więc Jariska miała jakieś 2 sek na reakcje. (fotki na kluczlancucki) Czy gdyby Jariska jechała 50-tką do trafienia by doszło ? Ciekawe dla czego NIGDY tam nie było suszarki czy fotoradaru za małe zyski czy co ?
×