Jump to content
Sign in to follow this  
Gregor

Kolory jesieni

Recommended Posts

Falkhor    63

Kurcze. Jakoś tak cieplej :D Mocny kontrast do tej zaokiennej szaroburości. Chociaż słonko momentami nieźle przygrzewa :)

Jeżyk    43

Gregor, jesteś amatorem ? Bo zdjęcia masz artystyczne. Podziwiam. Spróbuję też wkleić kilka własnych ale to niestety nie ta klasa. Nie mam takiej wiedzy w tym temacie a także umiejętności, ale podobno najważniejsze są same chęci, a te posiadam.

5f47b59303cfd5c7m.jpg

fcefab4375294f9am.jpg

74f6eee633ead729m.jpg

e4eb1357b757e1a3m.jpg

Gregor    0

Dzięki za komantarze :)

Falkhor:Co do szaroburości- to zależy kto na co i kiedy patrzy :)

wystrczy trochę słońca i wszystko napiera innych kolorów.

Darekkielb: mala głębia była zamierzona, co w makro jest zaletą.

Choć przyznaję w kilku mogła by być ciut większa.

Jeżyk: jestem amatorem, tak sobie troszke pstrykam.

A co do Twoich zdjęć - nie chce sie bardzo wymądrzać,

ale zamiast ogólnych kadrów robionych z balkonu pokaż jakiś detal,

skup się na jakimś obiekcie - np. gałęzi i sprobuj zbudować kadr.

Zima to bardzo ciekawy motywem do fotografowania :)

Guest Godzio   
Guest Godzio

Wydaje mi się, że zwykłą cyfrówką szkoda w ogóle robić czegokolwiek ambitniejszego, niżeli takie właśnie ogólne ujęcia, gdyż było by to kaleczenie znaczenia takiej bardziej profesjonalnej fotografii - sam się stosuję do tej zasady.

Jeżyk    43

Dzięki Gregor. W swoich zdjęciach uchwyciłeś to piękno co na co dzień jest nie dostrzegane. Spacerując po parku zupełnie tego nie dostrzegamy, cóż tam liście, wszędzie ich przecież pełno, a jednak mają swoj niepowtarzalny urok. Trzeba tylko umieć to piękno z nich wydobyć, czy raczej podkreślić, uchwycić. Wiele można się od Ciebie nauczyć.

Gregor    0

Godzio: to nie aparat robi zdjęcia ale człowiek.

Mistrzem Formuly 1 nie zostakie każdy kto wsiadzie do bolidu.

Podobnie jest ze zdjeciami. Trzeba ciagle próbować i próbować.

Nie sądź, że jak kupisz supe lustrzankę za parę tysięcy to nagle Twoje zdjęcia będą super.

Na zdjęciu przedewszystkim liczy się pomysł, światło, emocje. A tego nie kupisz ze sprzętem.

Dlatego, super że Jeżyk nie wstydzi się pokazać swoich zdjęć. Kolejne wyjdą lepiej :)

Jeżyk: dzieki za mile slowa. A jeżeli czegoś się można nauczyć tym bardziej mi przyjemnie.

Jeżyk    43

Ja myślę że to są dwa różne tematy, chyba nie za bardzo dające się porównać, zdjęcia makro i zdjęcia krajobrazowe. To chyba trochę tak jak byśmy chcieli powiedzieć czy lepsze jest jabłko czy gruszka. Każda z tych opcji ma inne zadanie do spełnienia, do przekazania odbiorcy. Ja nie odważył bym się robić takich zdjęć jak moi dwaj koledzy bo do tego potrzeba profesjonalnego sprzętu, odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Sukces nie przychodzi łatwo, najpierw częściej są porażki, jak sukcesy, a z czasem te proporcje się odwracają, są niemal same sukcesy i z przyjemnością się je ogląda, tak jak zdjęcia które zrobili moi koledzy Gregor i derekielb. Może ktoś jeszcze dołączy, zaprezentuje własne prace ?

maciej    32

Ja zdecydowanie odejdę od tematyki jesiennej, ale też w sumie swoim zdjęciem chętnie się pochwale. Do profesjonalizmu mi brakuje heh jak stąd do Nieba. Ale amatorskie zdjęcie pokaże :)

PICT8075.JPG

Takie oto wiosenne zdjęcie też testowane w trybie makro.

Jeżyk    43

Bardzo lubię takie właśnie zdjęcia krajobrazowe, zmieniające się kolory liści w nadchodzącej jesieni. Ma to szczególny urok. Jak było cieplej to robiłem sobie wycieczki rowerem do lasu. Bardzo lubię przyrodę, dla tego zrezygnowałem z mieszkania w blokach a pieniądze przeznaczyłem na remont poniemieckiego domu z własną działką która też zapewnia mi kontakt z przyrodą. Dzięki Falkhor za ładne zdjęcie