Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Jak to jest z tym mikołajem ?

Recommended Posts

maciej    32

6 grudnia się zbliżał, nastąpił. Wszędzie na około mikołaje. Hmm przychodzą Święta a tu w mediach znowu mowa że przyjedzie mikołaj z gwiazdkowymi prezentami... Szczerze to nie rozumiem tego :)

Zawsze byłem nauczony że mikołaj jest 6 grudnia :P

Drodzy forumowicze, a u was obchodzi się zwyczaj prezentów pod choinkę ?

Czy raczej tylko na mikołaja czyli 6 grudnia.

A może wtedy i wtedy.

Joy_ride    4

6 grudnia = Mikołaja

Boże Narodzenie = dziadek mróz, tak przynajmniej było żeby odciągnąć lud od św.mikołaja w czasach PRL'u i ZSRR lub jak kto woli CCCP

oczywiście w usa coś takiego jest jak "pod choinkę" i raczej stąd się to wzięło w PL

Falkhor    63

Tu i tu. Raz za kapitalizm, dwa - za socjalizm. Wszyscy szczęśliwi :)

Chociaż powiem szczerze - na Mikołaja to przede wszystkim słodycze, grejpfruty... mandarynki :P Pod choinę - to jakieś upominki - kosmetyki, narzędzia, sprzęt komputerowy, RTV, AGD, FBI 8)

terelka    1

U mnie i tu i tu :P Ale najlepsze są prezenty pod choinkę, które rozpakowujemy po Wigilii ;) taki zwyczaj u mnie, że zawsze najmłodyszy w rodzinie - czyli ja ;) - wyciąga prezenty i każdemu rozdaje, wszystko nagrywa kuzyn kamerką, także potem fajnie powspominać jak to wszystko wyglądało paręnaście lat temu ;)

iwcia    2

A u mnie tylko i wyłącznie na Mikołaja dajemy sobie jakieś prezenty. Dziadka mroza nigdy nie było i pewnie nie będzie :P

Falkhor    63

Dziadek Mróz też jest sympatyczny, nawet bez tych wszystkich mitów i podtekstów politycznych ;)

Tak teraz myślę - Mikołaj i Wigilia - to już dwa dni, gdzie się ludzie obdarowują? A z pozostałymi 363? 8)

Mikołaj to tyra maks 2 x w roku, a potem już tylko odpoczywa :P

terelka    1

Falkhor nieprawda, pozostałe dni w roku jeździ i szuka prezentów dla nas ;P :P A dziadek mróz był za komuny ;p teraz to tylko Mikołaj ;p Ja wlasnie dzisiaj jeździłam za prezentami, jeszcze mi pare brakuje ;) ale do środy zdążę ;D