Jump to content
Sign in to follow this  
darekielb

Łańcut z innego punktu widzenia

Recommended Posts

Jeżyk    43

Derekielb, dzięki. Zrobiłeś mi ładną świąteczną wycieczkę po Łańcucie. Z przyjemnością oglądam Twoje zdjęcia. Za rzadko bywam w Łańcucie dla tego ciagle mi go brakuje. Postaram Ci się odwzajemnić zdjęciami z nad morza. Mam kilka zrobionych. Pozdrawiam

Falkhor    63

Super ;) Fajnie jest zobaczyć miasto widziane na co dzień z całkowicie innej perspektywy :D Podoba mi się to nawet bardziej niż zdjęcia lotnicze.

Jeżyk    43

Ciekawi mnie czym są te białe albo czerwone linie na jezdni, bardzo wyraźne. Nie chodzi o poziome znaki drogowe

Qmar    0

są to swiatał samochodów Jeżyku

nie widziałes nigdy takiego efektu ? - chyba przy długim czasie czegos tam to sie robi :D

Jeżyk    43

Hmmm, coś mi tu nie pasuje z tymi światłami bo światła samochodu nie układały by się tak regularnie po łuku drogi, jeśli już to tylko w linii prostej i były by bardziej rozproszone. Te lnie są tak wyraźne i ostre jak by je ktoś narysował flamastrem o co bynajmniej nie podejrzewam Derekielb. Jakoś mi to nie pasuje na zjawisko świetlne , ale może się mylę.

spit    0

Hmmm, coś mi tu nie pasuje z tymi światłami bo światła samochodu nie układały by się tak regularnie po łuku drogi, jeśli już to tylko w linii prostej i były by bardziej rozproszone. Te lnie są tak wyraźne i ostre jak by je ktoś narysował flamastrem o co bynajmniej nie podejrzewam Derekielb. Jakoś mi to nie pasuje na zjawisko świetlne , ale może się mylę.

Mylisz się tak wygląda przejezdzacy samochód przy długich czasach naświetlania zobacz inne zdjecia np

6a00d10a7a1eb08bfa00f48d0887370001-500pi

2141039924_7a01387d24_o.jpg

Jeżyk    43

Rzeczywiście. Długi czas naświetlania. To jest to. Od specjalistów można się dowiedzieć ciekawych rzeczy

darekielb    13

Zdjęcia ok ale dziwny balans bieli, faktycznie jest tak żółto ?

aż tak żółto nie jest, ale mi się bardzo podobają te fotki dlatego sam jeszcze podsyciłem kolorki :D

Można to zauważyć po samych latarniach z innymi żarówkami niż sodowe (inny odcień) w rzeczywistości aż tak intensywny nie jest

marko    3

Spit ma rację z WB; ja osobiście bym dobrał inny no ale co komu się podoba. O gustach się nie dyskutuje8)

Do fotografii nocnej użyłbym również większego ISO a co za tym idzie zmniejszyłbym czas naświetlania i podwyższył przesłonę. Nie wiem czy użyłeś do tego lampy, ale wydaje mi się ze chyba nie?

Zdjęcie było by bardziej ostre i lepiej doświetlony drugi plan:shy:

Zdjęcie wygłądałyby podobnie jak te co dodał spit.

Ogólnie twoje zdjęcie są OK, podobają mi się te rozmyte światła samochodów.

POZDRAWIAM8)8)

darekielb    13

Do fotografii nocnej użyłbym również większego ISO a co za tym idzie zmniejszyłbym czas naświetlania i podwyższył przesłonę. Nie wiem czy użyłeś do tego lampy, ale wydaje mi się ze chyba nie?

Zdjęcie było by bardziej ostre i lepiej doświetlony drugi plan:shy:

Zdjęcie wygłądałyby podobnie jak te co dodał spit.

Ogólnie twoje zdjęcie są OK, podobają mi się te rozmyte światła samochodów.

POZDRAWIAM8)8)

Jak się robi zdjęcia kompaktem to nie zaszaleje raczej ze zwiększaniem ISO ;) bo wyjdzie porażka nie zdjęcie. Nie chciałem skracać czasu bo był mały ruch i chciałem uzyskać maksymalne rozmycia świateł samochodów.

Lampy nie używałem bo lampa w kompakcie (u mnie ma zasięg maks 4,5 metra) więc jaki byłby sens. W czasie 15 sekund ani drobiny światła aparat nie uzyska z błysku lampy (ewentualnie na barierce balkonu, która jest widoczna na jednej z fotek).

2 zdjęcie z postu spita nie jest wykonane w nocy tylko jak się ściemniało dlatego jest niebieskie niebo, ja robiłem w pełnej ciemności dlatego nie było możliwości uzyskania takiego efektu.

Dziękuje wszystkim za komentarze i rady na przyszłość, które postaram się zastosować :D

Megg    9

ja zawsze mówiłam że podoba mi się moje miasto i dobrze się w nim czuję ;) i chciałabym w nim mieszkać całe życie gdybym miała tu dobrą pracę. a w moim przypadku zostają peryferie Rzeszowa

Jeżyk    43

Kochani nasi fotografowie. Róbcie jak najwięcej zdjęć z Łańcuta, w dzień w nocy z śniegiem i bez śniegu, w słońcu i w deszczu. Wszystkie są ciekawe zwłaszcza dla tych którzy mieszkają daleko od Łańcuta.Bardzo chetnie ich oglądam. Nie muszą to być dzieła sztuki fotograficznej, wszystkie są ciekawe, również te bardzo amatorskie.