Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Windows Seven beta dostepny publicznie

Recommended Posts

maciej    32

Nowy produkt już do pobrania ze stron Microsoft.

Od kilku ładnych dni Windows 7 beta był dostępny na torentach, a dziś oficjalnie Microsoft udostępnił go do publicznego pobrania.

Testował już ktoś ?

Co myślicie o nowym systemie ?

Guest Godzio   
Guest Godzio

Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem Visty, a jeśli Windows 7 ma oferować podobne mozliwoścy przy czym jest szybszy i stabilniejszy (choć vista ani razu mi się nie zawiesiła czy coś w tym stylu) to na pewno będę go używał, a słyszałem o nim same pozytywne opinie. Chyba ściągnę betę :)

maciej    32

Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem Visty, a jeśli Windows 7 ma oferować podobne mozliwoścy przy czym jest szybszy i stabilniejszy (choć vista ani razu mi się nie zawiesiła czy coś w tym stylu) to na pewno będę go używał, a słyszałem o nim same pozytywne opinie. Chyba ściągnę betę :)

Polecam :D

Hmm jak by to określić

Wymagania Xp, możliwości Visty + trochę nowości.

Guest Godzio   
Guest Godzio

Wersja 32 bitowa do pobrania tutaj:

http://download.microsoft.com/download/ ... EN_DVD.iso

można jej używać za darmo do sierpnia 2009 z aktualizacjami za darmo itd ;-)

Ja już ściągam, z moim internetem potrwa do długo, nawet bardzo długo, ale myślę, że warto będzie, pochwalę się spostrzeżeniami :)

dopisane;

mają zbyt przeciążone serwery (a raczej jeden serwer) i nie mogę nawet tego ściągnąć, no cóż, poczekam :D

maciej    32

dopisane;

mają zbyt przeciążone serwery (a raczej jeden serwer) i nie mogę nawet tego ściągnąć, no cóż, poczekam :)

Od czego są torrenty :D

Guest Godzio   
Guest Godzio

dopisane;

mają zbyt przeciążone serwery (a raczej jeden serwer) i nie mogę nawet tego ściągnąć, no cóż, poczekam :)

Od czego są torrenty :D

Nie chcę wyzywać mojego szanownego administratora sieci, ale powiem tak, że torrenty odpadają mimo tego, że nie są zablokowane :)

Wolę poczekać aż trochę rozluźni się serwer majkrosoftowski, wtedy ściągnę tego windowsa, a jak już mówiłem mam mega szybki i ogólnie najlepsze internet, więc 700mb ściągam w dwie noce, co przekłada się na około tydzien w przypadku 2,4gb ile waży ten windows, i to wszystko za 35zł miesięcznie :)

Guest Mongol   
Guest Mongol

Windowsy powinny wychodzić co min. 8 lat - wypuszczać i kolejne łaty/poprawki wypuszczać w Service Packach.

A tak to skazani ludzie są na zakup coraz to nowszych niedopracowanych produktów.

Fajna reklama:

Falkhor    63

Nie wiem jak inni, ale ja, gdy instalowałem ładnych parę miesięcy temu Vistę (x64), to wiedziałem doskonale - to tylko POLIGON. Poligon przed '7', a dokładniej dla BETY Sevena.

Porównując przez ten czas Vistę do XP - różnica jest wg mnie kolosalna. Głównie za sprawą unowocześnienia systemu do nowych technologii. XP mozna było ładować SP 1, 2 i 3... ale nei zmieniało to wszystkiego, a Vista już taka jest - inna.

Jeżeli wyjdzie Seven ale DOPIERO w wersji z SP2 ;):):( to zastanowię się nad jego nabyciem :)

Guest Mongol   
Guest Mongol

Jeżeli wyjdzie Seven ale DOPIERO w wersji z SP2 ;):):( to zastanowię się nad jego nabyciem :)

Oem, za około 350 zł, czy BOX za ponad 1000 ?

maciej    32

Oem, za około 350 zł, czy BOX za ponad 1000 ?

Z tego co wiem, niema jeszcze oficjalnych, informacji na temat ceny Windows 7

Falkhor    63

Mongol - Zawsze OEM ;) No i sądzę, że na początku to cena będzie jednak nieco wyższa niż 400zł :)

Maciej - Drogie na pewno być nie może, skoro komu jak komu ale samemu M$ bęzdie zlaeżeć na tym, by możliwie szybko wymienić Xp na nową Siódemkę.

maciej    32

Parę dni temu Microsoft wydał publiczną wersje RTM Swojego nowego systemu Windows 7

Wiadomo już, że system trafi do sprzedaży sklepowej już na tegoroczne święta Bożonarodzeniowe.

System testuje już od początków wycieków :) i mogę tylko powiedzieć, że jest to godny następca XP :) Pomijając średni niewypał typu Vista. System z pewnością w miarę szybko zastąpi starego poczciwego XP :)

Testuje ktoś z Was ? ;)

Guest Godzio   
Guest Godzio

Ja używam tego od stycznie (zainstalowałem 7000 kilka dni po tym, jak założyłeś te temat), potem 7058 przez jakiś czas, i od wydania 7077 do tej pory na nim siedzę, a bety nie chce mi się sciągać, nie odczuwam takiej potrzeby, skoro wszystko chodzi idealnie ;-)

Falkhor    63

Heh :) Mam Viśtę x64 i kurcze też wszystko chodzi ;)

Ale po pewnym czasie na pewno przyglądnę się nowej 7mce :)

Falkhor    63
Microsoft potwierdził, iż wersja Release Candidate systemu operacyjnego Windows 7 będzie udostępniana do pobrania jedynie do końca lipca.

Po 15 sierpnia system zniknie ze stron producenta – z pewnością będzie on dostępny w inny sposób w internecie.

Firma z Redmond zachęca również posiadaczy wersji beta Windows 7 do przesiadki na RC. Od pierwszego lipca beta będzie się restartować co dwie godziny pracy. Pierwszego sierpnia system będzie już niezdolny do użytku.

Źródło - Onet.pl

Godzio - A Ty na jakiej wersji teraz siedzisz? Bo widzę, że testuejsz to dzielnie ;)

danny    15

Ja dosyć często używam. Zainstalowałem obok Xpeka. Obecnie jade na 7057 i czekam na wersje finalną:D

Falkhor    63

Danny - I jak? Serio poważnie pozytywne wrażenia? Jak zgodność ze starszymi aplikacjami? I urządzeniami?

maciej    32

Falku ja siedzę na seven od początku pierwszych wersji :D

Obecnie już od samego wydania siedzę na wersji RC

Pełen pozytyw dla tego systemu.

W 99% nie ma problemu ze starszymi aplikacjami :)

System miodzik

Falkhor    63

Dobrze wiedzieć. W sensie ja nadal siedzę na swojej Wiście x64 i spodobała mi się baaardzo w porównaniu do XP, ale widzę miejsce na wielu pomysłów i usprawnień. Nie mniej - Vista chodzi od hmm.... prawie roku i nie miałem żadnego problemu z aplikacjami. NIC A NIC, dlatego też uważam, zę jest spoko. Ale jak 7 będzie lepsza i ukaże się w wersji SP2 - to biorę w ciemno :D

danny    15

Wrażenia pozytywne. Zgodnośc z aplikacjami jest taka jak na Viste. Co na niej idzie to pójdzie na 7. Zawsze jeszcze zostaje tryb zgodności.

Z urządzeniami też dobra zgodność. Wszystkie brakujące sterowniki ściągasz zaraz po instalacji przez menedżer urządzeń/win update.

Większośc twierdzi że jest bardzo stabilny. Ale to zależy od konfiguracji, na moim sprzęcie Zwłaszcza z jednym apletem javy w FF mam zwiechy sterownika grafiki. Ale polecam. O Viście zapomnij.

darekielb    13

heh są twardziele :D

Użytkownik hackerman1 poinformował na forum The Windows Club, że udało mu się uruchomić system Windows 7 na komputerze wyposażonym w procesor Pentium II 266 MHz, 96 megabajtów RAM i kartę graficzną z 4 megabajtami pamięci.

Źródło

Falkhor    63

Darekielb

udało mu się uruchomić system Windows 7 na komputerze wyposażonym w procesor Pentium II 266 MHz, 96 megabajtów RAM i kartę graficzną z 4 megabajtami pamięci.

To nie jest równoznaczne z... możliwością korzystania z tego systemu na takim sprzęcie. Chyba, że opóźniony kursor, minutowe ąłdowanie menu kontekstowego jednak jest w jakiś sposób komfortowe :P

---->

Niestety, hackerman1 nie zdradził, jak długo trwała instalacja i uruchamianie systemu, ani czy udało się na nim pracować.

Falkhor    63
Jak podaje serwis CNET powołując się na własne źródła w firmie Microsoft, gigant z Redmond zamierza wprowadzić specjalną wersję Windows 7 instalowaną z pamięci USB.

Nowe rozwiązanie miałoby być skierowane głównie do posiadaczy netbooków w których nie ma napędu optycznego. Ponadto może się okazać wygodniejsze niż np. pobranie całego systemu z sieci.

Źródło - Gazeta.pl

Jakimś wielkim hitem toto nie jest, bo w sieci od dawna dostępne są rożne wersje np. WinXP, które można uruchamiać z pendrajwa :P Istotne jednak to, że będzie to można mieć w wersji instalacyjnej na USB, które znacznie szybsze jest niż CD czy DVD. Czyli + dla wygody.

darekielb    13

To nie jest równoznaczne z... możliwością korzystania z tego systemu na takim sprzęcie. Chyba, że opóźniony kursor, minutowe ąłdowanie menu kontekstowego jednak jest w jakiś sposób komfortowe :angry:

wiem wiem dlatego napisałem że są twardziele :D. To tak jak Vista na kompie z 512 MB pamięci RAM :P

Ogólnie nie wiem co miała na celu instalacja na takim kiepskim kompie, ale niech się ludzie bawią jak lubią :)