Jump to content
Sign in to follow this  
czarny92

Moja Muzyczna Miłość (mój instrument- część mnie)

Recommended Posts

czarny92    8

Siema!

Moja "druga dziewczyna" a w zasadzie sympatia to moja kochana gitara basowa Ibanez gsr190. Jest to czarny, 22progowy, czterostrunowy "Diabeł".

Właśnie jest za 20 pierwsza w nocy i dopiero skończyłem z nim randkę :D hehe.

Przypomniały mi się trochę dawne czasy jak to się grało po parę godzin dziennie :) Trochę mi tego brakuje, ale niestety brakuje mi też czasu na naukę, dziewczynę i na granie na moim Diable. Mało tego to mamie też trzeba pomagać po niedawnej śmierci taty.

No! powróćmy do mojego sprzętu. Mam go od grudnia 2006, ale na początku to prawie nie grałem. Teraz to też w zasadzie nie umiem grać, tylko bawię się muzyką. Puszczam rocka (ballady rockowe) na kompie i podkład "kopiuje" na gryf :) Suuuper zabawa.

Mam nadzieję, że Wy też coś o swoich sprzętach napiszecie( nie koniecznie od strony technicznej) Liczę na Ciebie Bake :) Pozdrowionka :)

Qmar    0

tez bym sobie cos pobrzdekał na gitarce ale jej nie mam i nie mam zabardzo kiedy (pochłaniaja mnie inne zajecia)

Guest Godzio   
Guest Godzio

O widzisz Karl, ja marzę o kupnie basu, na początek jakiegoś byleczego, później czegoś lepszego. Strasznie podoba mi się zasada gry na basie i to jaką ważną rolę pełni w całym zespole... ;)

Falkhor    63

U mnie w domu jest gitara, ale z racji tego, że należy do mojej siostry - to jest u niej w pokoju. pewnie jakby była u mnie i była to moja gitara to bym na niej brzdąkał chociażby po to, by mi pod nogami nie leżała bezowocnie... I nie gram, ale np. widziałem, jak gra Bake ;) Powinien częściej 8)

czarny92    8

Godzio na PW wyślij mi swojego maila to napisze ci coś o basie i grze na nim.

Widzę Bake'u że masz takie ostrzejsze brzmienie z ułożenia H-H

Ja mam u siebie 1\2s 1\2s-s czyli pewnie podobnie jak s-s. Z elektryków bardzo spodobał mi się u kolegi kolegi cort x6 :) On ma H-s-H

Piękne brzmienia.

Qmar, brak czasu to nam wszystkim daje się we znaki, ale może napiszesz coś o swoim sprzęcie, jak nie o tym jak jest teraz to o tym jak było :(

Mój Diabeł już czeka na kolejną nocną randkę :);) hehe- ja chyba z resztą też. Ale spać to mi sie chce jak ch***ra.

Qmar    0

Widzisz Karl wracam do domu o takiej porze najwczesniej jak teraz (wlasnie pisze i szamam obiad) a czasem to i o 22 ....... sprzetu nie mam to tez z jego braku nie moge nic robic ....... a w sumie na gitarce by poprobował cos ale nie ma takze nikogo kto by podpowiedział cos na początek

Guest Bake   
Guest Bake

Qmar ale czasami warto nawet wieczorkiem chwilkę sobie popykać tylko dla własnej przyjemności ;) gitarę warto kupić :)

czarny92    8

Niom. Wydatki to nie są małe, ale przypomnę ze na start to polecam kupno dobrego ZADBANEGO używańca ;) Qmar, ale gitarka klasyczna albo akustyczna to nie jest taki duży wydatek- nawet nowa

Qmar    0

kumpel z roku kupił sobie fajna za 700 :(

wiesz niechce sie chwalic ile wydałem ostatnio ale te wszystkie wydatki do kupy to suma z 3 zerami :) o gitarce MOZE na wakacjach pomysle (albo tuż przed) :) mysle ze bede mogl na was liczyc ? ;)

czarny92    8

na mnie zawsze w poradzie, wierze że na Bake'a też możesz liczyć, zwłaszcza że mam jakieś wrażenie że wy to sie znacie w realu. chociaż nie wiem, moze mi sie tylko wydaje

czarny92    8

:D Masz w domq fortepian ??

No tak, to pewnie nie mieszkasz na blokach. Fortepian też ładnie potrafi uspokoić człowieka, ale można się na nim też wyżyć. W końcu nazwisko takiego wyżywacza to pochodzi od odgłosów fortepianu tzn. BACH BACH BACH. heh

Nie no, gratuluje Ci opanowania gry na takim instrumencie.

Falkhor    63

Karl :D O ile ja dobrze zrozumiałem, to Joy lubi grać... w karty na pokrywie fortepianu :D Bo na pianinie jest mniej miejsca 8)

Svirus    1

Ehhh... zawsze marzyłem o gitarze... wiec ostatnimi czasy finanse pozwoliły mi na zakup czegoś takiego: klik. Mam już ją od 2 tygodni... stoi sobie koło biurka i czasem brzdąkam na niej...jednak muzyką tego nie można nazwać ;( Zamierzam sobie kupić jakiś kurs gry dla początkujących czy coś w tym stylu... jak myślicie czy w wieku 23 lat są jeszcze szanse na to żebym czegoś się nauczył jeśli chodzi o ten instrument??

Svirus    1

No może i wszytko jest w Internecie...jednak trzeba by to jakoś odszukać, uporządkować i wpajać to w siebie jakimś określonym systemem. Tutaj (kurs) mam gotowy plan nauczania :P

Guest Bake   
Guest Bake

są całe kursy w internecie... w Internecie wszystko jest :P

szkoda dawać na alledrogo kase za coś takiego ...

czarny92    8

polecam kursy na mayoness

ciekawe rozwiązania, darmowe wersje kursów prowadzonych przez znanych w branży muzyków :P

Ale to tylko jeśli chodzi o warsztaty :pp

Guest Bake   
Guest Bake

Ja się muszę pochwalić :)

Jestem od niedawna posiadaczem oryginalnego Fendera Stratocastera Highway 1 wyprodukowanego w usa z klonową podstrunnicą, wyregulowany przez p. Wiącka z Mielca. Genialny instrument, przecudowne brzmienie. Bardzo wygodny gryf struny 10-46. Gitara rocznik 2008

o taki z tym że tu jest inna podstrunnica ja mam klonową:

klik

szukałem też nowego pieca szukałem jakiegoś bluesowego brzmienia czegoś ciepłego i niepowtarzalnego, zdecydowałem się na wzmacniacz oparty o lampy i muszę powiedzieć. Ja swoje brzmienie już znalazłem. Piecyk jest genialny. Z moim Fenderem są jak rodzina,świetnie się dogadują. Przester także jest świetny, piec można naprawdę wyregulować do wielu gatunków muzyki.

piecyk:

klik