Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Diablo 3

Recommended Posts

Falkhor    63
# Pierwsze spostrzeżenia po obejrzeniu prezentacji Diablo 3 to m.in. trójwymiarowa grafika w rzucie izometrycznym, jak i bardzo podobny interfejs do poprzednich części cyklu Diablo. Warto w tym momencie wspomnieć o nowej metodzie leczenia. Postać będzie mogła leczyć się "apteczkami" (uzdrawiającymi kulami) upuszczanymi przez przeciwników. Pasek z eliksirami został zamieniony na pasek z umiejętnościami, które można dynamicznie zmieniać za pomocą myszy. Eliksiry będą jednak dostępne w grze, ale mają stanowić drugorzędną metodę leczenia. Blizzard wprowadził uzdrawiające kule po to, by wnieść więcej dynamiki do gry, łatwiejsze leczenia się w wirze walki.

# Na prezentacji jedno z zadań zlecane jest przez Deckarda Caina – postać doskonale znaną z obu części gry.

# Będzie łącznie 5 postaci.

# Przedstawione zostały jak do tej pory trzy postacie: znany z drugiej części "diabełka" Barbarzyńca oraz Witch Doctor i Wizard. Jedną z umiejętności Witch Doctora jest możliwość przyzywania pomocników spod ziemii, zwanych Mongrelami. W arsenale ma również możliwość zastraszania przeciwników i moc pozwalającą sprawić, że zaczynają oni walczyć między sobą. Wizard posługuje się magią elementarną, jest mistrzem we władaniu czasem, niszczy wszystko swymi lancami z piorunów, potrafi także miotać eksplodującą energią arcane oraz tworzyć dziury w przestrzeni.

# W każdej klasie można będzie grać zarówno kobietą jak i mężczyzną.

# Do walki będzie można wykorzystywać elementy otoczenia, m.in. przeróżnych pułapek, zniszczalnych obiektów – możliwe jest to dzięki zastosowaniu systemu fizyki Havoc.

# W grze będzie zawarty zarówno tryb gry jednoosobowej, jak i wieloosobowej.

# Intensywność podczas gry wieloosobowej w Diablo 3 będzie zapewniona dzięki nowej, przemyślanej platformie Battle.net z licznymi usprawnieniami.

# Tryb kooperacji przygotowywany jest z myślą o maksymalnej liczbie graczy mniejszej niż w Diablo 2. Blizzard uważa, że przyjemniej w Diablo 3 będzie się grało w mniejszych grupach. Z ust pracowników Blizzarda padły słowa, że 4 jest prawdopodobną liczbą na obecną chwilę.

# W Diablo 3 rozbudowane zostaną kwestie mówione, sprawiając, że opowiadanie historii będzie bardziej ujmujące. Postać gracza będzie się czuła bardziej wplątana w akcję, co często się zdarza w większości gier RPG.

# Gracze będą mieli możliwość powrócenia do Tristram i do wielu innych znanych lokacji z poprzednich gier, jak również będą mieli możliwość odkrywania nowych.

# Gracze będą mieli możliwość spotkania w grze wiele innych znanych postaci NPC z poprzednich części.

# Skrzynia do przechowywania przedmiotów pojawi się w grze. Będzie większa i pojemniejsza niż w Diablo 2.

# Gra ma być mniej więcej tak samo długa jak Diablo 2. Będzie składała się z 4 aktów.

# Przeciwnicy w czasie walki będą mogli utracić broń.

Źródło - Diablo.phx.pl

Umiejętności postaci

Niektóre lokacje

Gorące artworki

Galeria skrinszotów

Z Diablo jestem od saaaamego początku. Z resztą to była pierwsza oryginalna gra, jaka miałem w życiu :o Wyczekuję 3ki. Ktoś jeszcze? :D

PS. Jakoś zawsze wolałem tryb SINGLE :D

Falkhor    63

Nareszcie? A może... dopiero? :o A co do Physixa - nie jest aż taki zły :D Havoc jest baaaaardzo popularny, a PhysX praktycznie 'wchodzi' na salony. niektórzy mówią, że H jest już przeterminowany... No ale nic - na pewno czy jedno czy drugie będzie lepsze niż... brak czegokolwiek takiego :o Rozwalanie ścian, drzew, bibliotek :) itepe będą śnic mi się po nocach :D

zegfryd    0

Brzmi i wygląda pozytywnie. Grafika wg mnie bardzo przypomina grafikę z HOMM 5. Najważniejszym czynnikiem jednak, chyba jest grywalność. A ten czynnik był wysoki w pierwszej części. Trzymam kciuki za programistów, testerów i "mózgowców", którzy są za ten czynnik odpowiedzialni.

Cerberion    0

mnie to tak srednio wicagaja takie gierki ale z ciekawosci popatrzylem na skriny i blizzard stara sie nadrabiac za postepem i robi ladne prawdziwe 3d plus havoc nononnono..... bedzie sie dziaaaalo :D zwlaszcza na rynku przedmiotow do nwoej edycji gry :P:D

Falkhor    63

Diablo 3 była moim 'must have' dopóki nie naoglądałem się obszernych gameplayów. Niestety, Blizzard stracił (jak myślę) sporą część klientów ze 'starszego', ponadgimnazjalnego rocznika ;)