Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Dexter - rzeźnik ;)

Recommended Posts

maciej    32

Czy na ternie Gminy Łańcut :D są fani tego mężczyzny o tajemniczym i mrocznym sumieniu ? :P

Jak wam się podoba serial ?

Falkhor    63

Ano są :D A mianowicie dwóch pierwszych serii, bo pod koniec drugiej trochę tak coś nie teges. Poza tym serial ma ciekawy pomysł, ale niekiedy 'wzrusza' mnie infantylność i naiwność pomysłów scenarzystów. Dexter ma tak wiele fuksa, że to szok :P Dlatego pierwsza seria poszła u mnie bardzo entuzjastycznie. Druga już troszkę wolniej, ale wg mnie serial ma duży potencjał. Zdecydowanie większy, niż całe te CSI razem wzięte 8)

Przykuwa tez sam bohater (chociaż od samego początku widzę w nim trochę niedociągnięć scenariusza). Mianowicie ewolucja bohatera trochę źle była poukładana. Co do samych zagadek i wyczynów rzeźnika - są robione z dobrym gustem. W tym filmie mogłoby być mnóstwo klimatu gore, tandetnej rzeźni... a nie ma. Jest to film z dośc wymagającym klimatem i trzeba go dość uważnie oglądać.

Widziałem pierwsze dwie serie. Na trzecią nie mam czasu.

Po obejrzeniu serialu byłem lekko zaskoczony, bo sądziłem, że będzie to zupełnie coś innego. Aczkolwiek zaskoczony pozytywnie, bo ciągle chciałem wiedzieć co będzie dalej. No może małymi minusami jest jak dla mnie za mało czarnego humoru, którym główny bohater mógłby ciągle się posługiwać i fakt, że walka z przestępcami w pewnym momencie zeszła nieco z pierwszego planu... Chociaż to czym została zastąpiona nie jest najgorsze.

Niemniej jednak najlepszą ocenę Dexterowi wystawia fakt, że znam osoby które dwa dni nie spały, bo chciały obejrzeć wszystko na raz.

Falkhor    63

Pierwszy kontakt z Dexterem wciąga ;) I jego czarny humor również, gdyż ta ciągła narracja jest na prawdę ciekawa ;)

Falkhor    63

Megg - Ty oglądasz po prostu za dużo House'a i masz zwichrowane podejście do innych seriali 8)

I jeden i drugi serial jest ok, a traktują przecież o czymś całkowicie odmiennym.

PS. Ale House tez ma czasem takie odruchy mordercy :)

znowuja    0

Niedługo nowy sezon ::jupi::

W serialu trochę szokujący jest... brak brutalności. Jak na seryjnego mordercę Dexter mógłby się bardziej postarać. Co to za sztuka wstrzyknąć środek usypiający, obwinąć przyszłego denata folią kuchenną i wbić nóż w serce? (najlepsze odcinki to były z tym młotkowym mordercą i scena mordu młotkiem - to było dobre!)

Jak na psychopatę to Dexter jest on też zbyt sympatyczny - gdyby nie był to ludzie by nie oglądali serialu.

Szkoda tylko, ze w dzieciństwie mordował zwierzęta - no ale po psychopacie takich rzeczy można się spodziewać.

Falkhor    63

Ano taka sztuka, że sztuka nie nachlapać :D Poza tym tu chodzi o precyzje i konieczność arcydokładnego sprzątania po sobie. Rzeźnik, który po sobie sprząta. No no :)