Jump to content
Sign in to follow this  
czarny92

były odtwarzacze mp3 to może teraz słuchawki??? jakich używacie i czy zadowoleni??

Recommended Posts

Falkhor    63

Swego czasu założyłem temat, bo szukałem słuchawek. Nie był to wybór prosty, ale padł na KOSSa i jestem bardzo zadowolony.

W domu mam jeszcze 2 x pchełki - od mp3playera iRiver oraz od zestawu słuchawkowego SE :D

Co mi mówi moje doświadczenie?

- każdy z nas słyszy trochę inaczej

- lubisz słuchać - postaw na jakość.

Falkhor    63

To może podamy dokładniejsze marki? :D

To, na czym najbardziej lubię słuchać - jeśli mowa o słuchawkach.

koss-ur29.263978.jpg

From TestFreaks.com

No i te jeszcze miałem przyjemność ponosić. Super komfort ;)

1ed624edc6be8710618c7ffc3a2dee41500x500.jpg

From nokaut.pl

okimaxim    0

ja nie mam dobrych opini o sluchawkach ;] próbowałam wielu i wszystkie mi sie szybko (miesiąc-dwa) psuły ;) tylko jedne miałam około roku, nie wiem jaka firma,ale raczej nieznana, kosztowały 9zł kupiłam je w Szczawnicy i były świetne!

Do kompa używam Logitech - od razu z mikrofonem, no i dopiero po 4 latach CZASAMI mi przerywają, więc, biorąc pod uwage że ja ciężko traktuje czasem swój sprzęt - to i tak świetnie się trzymają! ;):D

Guest Bake   
Guest Bake

generalnie te najtańsze psują się szybko, jeżeli kupi się takie "pchełki" za 40-50 zł chwile będą

Guest Godzio   
Guest Godzio

Do mp3jki miałem Creative EP-630 ze względu na świetną izolację dźwięków z zewnątrz, chciałem kupić drugie (pierwsze miałem jakieś pół roku, zepsuł mi je nauczyciel na wycieczce jeszcze z gimnazjum), ale mnie gość na allegro w ch... zrobił, i jeszcze na tym straciłem trochę pieniędzy. Teraz albo trzeci raz spróbuję je kupić, albo zastanowię się nad czymś lepszym, ale to wymaga pieniędzy... a z tym nie jest najlepiej ; - )

Do pc używam Sennheiserów HD201 i czasami HD202, gdzieś opisywałem jakie mam odczucia pomiędzy 202 a 201, można poszukać.

Falkhor    63

Godzio - Pisałeś, jak ja szukałem ciekawych słuchawek :D Sennki sa na pewno ok, ale są drogie. Poza tym tak, jak mówiłem - ze słuchawkami to jak z butami - na odległość ciężko kupić. Trzeba je założyć, posłuchać różnych dźwięków - bo każdy ma swoje ucho, nie ma uniwersalnej metody doboru słuchawek do słuchającego. Np. fan muzyki celtyckiej a fan basowego techno ma całkiem inne wymogi i np. drogie seenki nadadzą się do celticu, ale do niskich tonów trzeba np. akg (to tylko taki przykład). Znowu inna osoba będzie miała całkiem odwrotnie.

Jedną niepodważalną zasadą jest chyba to, że trwałe i zarazem dobre 'dźwiękowo' - muszą trochę kosztować. Powiedzmy 100zł.

Moja lsita firmowych produktów, z którymi obcowałem 8) i które lubię i często biorę pod uwagę w zakupach:

- Sennheiser i AKG - topowe pod względem ceny i jakości

- Philips, Sony, Thomson, Panasonic no i KOSS - dobra pólka średnia

- Mediatech, Manta, Acer - pólka low-fi ;)

- Logitech/Creative - bardzo, bardzo różnie im to wychodzi ;)

Guest Godzio   
Guest Godzio

Sennheisery i AKG to audiofilskie sprzęty, HD201 to oczywiście LOW-END od sennheisera, bo porządne słuchawki od tych firm kosztują ponad półtora tysiąca, a na porządną naprawdę porządną profesjonalną kartę dźwiękową też nie każdego stać, mnie nawet na poczciwego Xonara nie stać, aczkolwiek marzę o nim od dłuższego czasu ;-)

Co do Creativa i Logitecha - masz rację, Creative przy swoich highendach nie odstaje od reszty jakoś znacząco, mniej więcej podobnie jest z Logitechem - ale z kolei z tym miałem mało do czynienia.

Następne słuchawki po moich pancernych sennkach to będą prawdopodobnie Creative Aruvana Live!, które podobno za cenę ok. 200zł prezentują się wyśmienicie.

Falkhor    63

Hmmm... 200zł i Creative, który ma zastąpić Sennki? No no ;) Brzmi dość uszołomnie ;)

O tych Creativach i Lodżitechach tak napisałem, bo wg mnie nie mają ciągle tego samego poziomu. Zdarza im się puścić jakiegoś 'bubla', który zaraz pojawia się jako towar w promocji np. w MM :D

Guest Godzio   
Guest Godzio

Creative EP 630 :) Przewodowe, czarne i za przyzwoite 44 zł, polecam

Basy mają wyśmienite :D;) ;)

Poprawka - one mają tylko bass :)

Brat kilka dni temu kupił philipsy she9500 - to są słuchaweczki, oo tak, jakieś 40zł droższe od EP-630, ale oprócz basu słychać resztę dźwięków... ;)

blacksoul    0

ja póki co używam słuchawek co były z iphonem .. już 7 miechów około i jeszcze sprawne :P nawet dają rade ale pewnie niedługo nadejdzie ich czas, trzeba będzie się zaopatrzyć w coś tylko w tym fonie dość głęboko jest wejście mini jack umieszczone i stosunkowo wąskie więc może być problem ... apple na każdym kroku próbuje uniezależnić od siebie ;]

Falkhor    63

Do mojego fona mam te oryginalne SE - i kurcze trwałe są, pomyśleć, że 3 razy gubiłem ten klips do pidżamy i zawsze się odnajdywał. Sama jakość wykonania też stoi wysoko. Ale SE to telefony - co innego SONY, które robi dość dobre rzeczy za nie takie znowu wielkie pieniądze.

zegfryd    0

Osobiscie nie posiadam odtwarzacza mp3 ani jako urządzenia ani wbudowane w telefonie, ale do kompa używam sluchawek z mikrofonem za 10zł i nie mam zamiaru tego zmieniać, miałem już słuchawki za 50zł i były ok, lecz jak ma się w domu niszczyciela sprzętu elektronicznego to nie ma co przeplacac nawet za cenę super basow :/

Falkhor    63

Zegfryd - Niszczyciel sprzętu? Myszoskoczek? Dziecko? :D Czy Ty masz takie łapska, co to wszystko potrafią 'naprawić inaczej' :D :D ??

Jozku    4

W związku z niecnym zamiarem kupienia słuchawek odświeżę nieco wątek :-).

To, czego potrzebuję to słuchawki z mikrofonem, które będą używane do gier, filmów, sporadycznie muzyki (wszystko podłączone do PC). Bardzo ważna jest też dla mnie wygoda (w związku z uwieraniem przez większość słuchawek małżowin przy noszeniu okularów kiedyś miałem świetnie sprawdzające się (również ze względu na bardzo przyzwoity mikrofon) Logitech Precision PC Gaming, niestety zostały mi zabrane przez złych ludzi :-P).

Audiofilem nie jestem, nie posiadam też zbyt dobrej karty dźwiękowej, aczkolwiek mam ochotę na zrobienie sobie prezentu i zakup czegoś w granicach 300-400zł. Myślałem troszkę o słuchawkach G35 tejże samej firmy, jednak napotkałem sporo negatywnych opinii na ich temat. Mimo przywiązania do marki otwarty jestem na inne możliwości :-)

Falkhor    63

Jozku - Może taka firma jak KOSS? Ostatnio w MM widziałem podobną wersję do tych, które ja kiedyś sobie kupiłem, ale były z mikrofonem, no i stereo only. Baaaardzo wygodne! Kosztowały mniej niż 200zł... i pewnie dlatego, że były przewodowe, teraz w modzie są bezkablowe ;)

Ciekawy wybór jest także w Oszołomie.

A te G35 to takimodel? Wypas :)

A takie? :D