Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Gala Oscarów 2009

Recommended Posts

Falkhor    63
Największymi zwycięzcami 81. gali rozdania Oscarów okazali się twórcy filmu "Slumdog. Milioner z ulicy" - obraz zdobył wszystkie najważniejsze statuetki.

 

Największym przegranym jest natomiast "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona". Trzynastka (tyle właśnie nominacji otrzymało dzieło Finchera) ewidentnie okazała się pechowa dla ekipy. Opowieść o człowieku, który narodził się jako starzec została wyróżniona w mniej prestiżowych kategoriach. Zdziwienie wywołała również decyzja dotycząca pominięcia wśród nagrodzonych Mickeya Rourke'a. Brak statuetki aktorowi zrekompensować mogły jednak ciepłe słowa jego kolegów po fachu. Chwalili go za rolę, którą stworzył oraz za wielki powrót do formy aktorskiej.

 

Galę poprowadził Hugh Jackman. Na tle prezenterów z poprzednich lat wypadł wyjątkowo poważnie. Unikał kontrowersji oraz żartów, które mogłoby kogokolwiek urazić. Był grzeczny, miły, dystyngowany i subtelny. Niemniej, zgodnie z tym, czego się spodziewano - śpiewał. (...)

Źródło - Onet.pl

 

Zaskoczenie? ;)

Dla mnie patrząc na niektóre tytuły - może i tak, ale Slumdoga jeszcze nie oglądałem, jednak Danny Boyle potrafi zrobić FILM.

H. Ledger otrzymał pośmiertnie statuetkę.

Ale co tam, popatrzcie sami :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Mongol   
Guest Mongol

Bake, gdyby jakiś Żyd zrobił film o Żydach w Polsce za czasów 2WŚ, to oskary gwarantowane... Widać poza historią 2WŚ Polska ma mało do zaoferowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×