Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Czy dworce PKP mogą być fotogeniczne? A jakże!

Recommended Posts

Jeżyk    43

Dworzec w Kołobrzegu znam doskonale. To tylko 30 km. od Koszalina. Jest to dworzec nie wielki ale bardzo sympatyczny jak przystało na kołobrzeski kurort. Bywało że z tego dworca wyjeżdżaliśmy z żoną na urlop do Husowa. Było kiedyś takie korzystne połączenie właśnie z Kołobrzegu do Rzeszowa przez Białogard

darekielb    13

Całkiem ciekawa architektura ;)

Obecnie dworzec w Rzeszowie przechodzi zmiany wizualne ;) i może za jakiś czas się nada do takiego zestawienia :)

Szkoda że na większości dworców nie życzą sobie robienia zdjęć (mimo że zakaz został zniesiony) ale do fotografa często przychodzą Panowie z SOK i po sesji zdjęciowej :P

Guest Bake   
Guest Bake

Jeżyk jak jak Ci strasznie zazdroszczę miejsca zamieszkania :P

A nasz piękny Łańcucki dworzec, może ktoś go podejdzie z jakieść strony żeby ładnie wyszedł ?;) tylko z KTÓREJ ? ;)

seba    15

Bake gdzieś widziałem fotke naszego "dworca" i wyglądał naprawde super ,no fakt ze zdjęcie było robione nocą ,ale budynek wyglądał na taki zadbany .Myśle że jak już fotografować nasz dworzec to najlepiej w nocy.

Jeżyk    43

Bake, mój przyjacielu, ja łańcucki dworzec cenię bardziej jak wszystkie inne. Jak pociąg zbliża się już do Łańcuta to moje serduszko mocniej bije. To miejsce z którym jestem sentymentalnie związany od wielu lat i zawsze tęsknię za nim. Dziesiątki razy z niego wyjeżdżałem i przyjeżdżałem na różne okazje, wesela, chrzciny, czasem imieniny,urlop wypoczynkowy a czasem również na pogrzeb. Jak wysiadam na peronie to muszę tam chwilę postać, przywitać się z Łańcutem, odetchnąć powietrzem moich stron rodzinnych i dopiero idę na skróty przez tory na postój taxi,żeby zamówić kurs do Husowa . W ubiegłym roku mówię do żony, choć przejdziemy tędy, przez tory, a żona, jak nas złapią? a idący też na skróty pan podpowiada, niech się państwo nie boją, tu jeszcze nikogo nie złapali. Ja odpowiadam , miło to słyszeć i za moment byliśmy już na postoju. Kiedy odjeżdżaliśmy zrobiłem zdjęcie dworca od strony peronu. A twoje życzenie już spełniam:

2a8ad644ead4f061m.jpg

59325cd4dceff827m.jpg

Falkhor    63

To ja dorzucę kilka swoich, z 2006 roku ;)

efa54337e1b5be0cm.jpgd9dd4a7a991c2087m.jpg83474d52df50308cm.jpg

Ot, nieco inny niż codzienny widok ;) W sensie - NIE WSZYSTKO widać ;)

A jakiś sentyment do dworca jest :)

• Like 1

Joy_ride    4

darku a gdzie fotki zużytych podpasek, opakowań po papierosach i ogólny śmietnik wokół dworca ? ;) gdzie wielkie, czyste i ogrzewane wc TOI-TOI ?

dodajmy "pacana" który rzuca z okna petardy na tory ;)

dworzec PKP ? może raczej przystanek ;)

darekielb    13

darku a gdzie fotki zużytych podpasek, opakowań po papierosach i ogólny śmietnik wokół dworca ? ;) gdzie wielkie, czyste i ogrzewane wc TOI-TOI ?

jakoś nigdy mnie nie interesowały fotki dworcowych "śmieci" dlatego starałem się ich nie uwiecznić ;)

TOI TOI-a nie ma bo fotki z 2007 roku, a wtedy go jeszcze nie było :)

Z drugiej strony może pasuje zrobić taką wypasiona galerię najgorszych (najbardziej zabrudzonych i zaniedbanych) punktów naszego miasta i może wreszcie ktoś z władz poruszy ten temat i wygląd obecny zmieni się na lepszy za X lat :D

Samego budynku PKP wolałem nie fotografować, bo jakoś nie przemawia do mnie ;)

Falkhor    63

Darekielb - To się umówimy na jakiś rajd po mieście i natrzaskamy takich fotek, że już ani jedne User tutaj na Forum nie będzie chciał mieszkać w tym mieście, a jak damy ogólnie dostępną - to nie przyjedzie żaden turysta ;)

Ale co do samego dworca... no piękny NIE JEST. Dlatego fotka śmieci trudna nie jest, ale pokazać go bez fotomontażu w korzystnym świetle - to jednak sztuka ;)

michal21    2

pomimo tych pięknych widoków w okolicy dworca w Łańcucie - mam nadzieje ze pociag jadacy z kibicami z całej Europy w 2012 nie zatrzymał sie przypadkiem w tym miejscu... :)

ps. do mistrzostw zostało ponad 3 lata ale z tego co mi wiadomo nie sa palnowane inwestycje w tym rejonie,a szkoda :)

Falkhor    63
Zielonogórski dworzec kolejowy będzie pierwszym w kraju tego typu obiektem, który będzie w pełni klimatyzowany. Prace związane z modernizacją budynku mają zakończyć się do czerwca przyszłego roku.

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/lubuskie/zielona-gora/news/pierwszy-w-polsce-taki-dworzec,1305361

Tak sobei patrzę i okiem i obiektywem na nasze PKP i jakoś tak trudno mi uwierzyć, że klima będzie tu nawet za 100 lat ;P

W pierwszej kolejności za 100 lat widziałbym tu... porządną ubikację ;)

Jeżyk    43

A sprawa nagłośnienia dworców. To co nieraz słychać to jest jakaś ...kakofonia czy jak to nazwać. Jeśli to ma być informacja to lepiej powiedzieć że jest to dezinformacja bo i tak nikt tego nie zrozumie.

Neołafita    42

lobię tradycje ale jednak dzisiejszy obraz dworca bardziej mi pasuje

Bo to był PRLowski klocek, przedwojenny wyglądał inaczej  ;)

Neołafita    42

A tu godziny szczytu na łańcuckich torach

Znaczy się szczyt robót  ^_^  

wow toż to takiego ruchu to za Gierka ostatni raz widywano :)

Niekoniecznie: pociągi mieszkalne/robocze więcej stoją jak jeżdżą  ;)

Megg    9

Niekoniecznie: pociągi mieszkalne/robocze więcej stoją jak jeżdżą  ;)

No to nawet jakby nie liczyć tego "mieszkalnego"  to i tak :P

Neołafita    42

No to nawet jakby nie liczyć tego "mieszkalnego"  to i tak :P

To i tak skład tłucznia stoi i czeka!  B)

Albo na wolny tor albo na rozformowanie i/lub sypanie.