Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Kaspersky opatentuje zabójczą metodę na wirusy komputerowe?

Recommended Posts

Falkhor    63
(...) Opracowana przez Michaiła Pawluszczika technologia opiera się na rejestrowaniu zdarzeń systemowych wskazujących na możliwość infekcji wirusem (np. modyfikacja pliku wykonywalnego lub wpisu w rejestrze systemowym), a następnie określaniu skali incydentu w oparciu o te wpisy.

 

Gdy zostanie wykryty szkodliwy proces lub plik, uruchamia się moduł analizujący wcześniejsze zdarzenia, pozwalający na ustalenie źródła i czasu infekcji. Sprawdzane są wszystkie zdarzenia potomne związane ze zdarzeniem źródłowym, co umożliwia wykrycie szkodliwych programów, także tych, które nie były wcześniej znane. (...)

Warto odnotować, że Kaspersky Lab posiada obecnie ponad 30 nierozstrzygniętych wniosków patentowych w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

 

--

Istnieje wiele różnych technologii wykrywania niechcianych wiadomości tekstowych, ale tylko nieliczne rozpoznają spam graficzny. Kaspersky Lab opatentował w Rosji rozwiązanie wykrywające tekst w obrazach bez względu na język, jakim posłużył się spamer.

Źródło - Interia.PL

 

Coś na kształt nauki przez analogię? ;)

Poza tym ie wiem jak Wy, ale ja ostatnio widzę prawdziwy zalew wszelkiego rodzaju wirusów, trojanów, snifferów itd. Program antywirusowy JEST koniecznością w kompie podpiętym do Sieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×