Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

4:3? 16:9? Nie, to starocie. Teraz idzie 21:9, czyli PEŁNA PANORAMA!

Recommended Posts

Falkhor    63

[align=center]24f3baf029f3b67bmed.jpg[/align]

Technologia Cinema firmy Philips jest pierwszym telewizorem kinowym o stosunku boków 2,37:1 - dzięki niemu możemy oglądać obraz w formacie 21:9. Co to oznacza w praktyce? Koniec "czarnych pasków", które znamy z oglądania filmów w formacie 16:9 na standardowych telewizorach panoramicznych.

Telewizor Philipsa przygotowany w technologii 21:9 ma przekątną 56" i obsługuje rozdzielczość 2560 na 1080 punktów. Ile przyjdzie zapłacić za taki luksus?

Sugerowana cena Philips Cinema na dzień dzisiejszy wynosi 4000 funtów, czyli około 21 602 zł. Opisywana technologia powinna zadebiutować na brytyjskim rynku jeszcze w czerwcu.

Źródło - Interia.pl

Wow ;) No to teraz tylko sobie skręcić kark oglądając golf albo tenis ;)

Jak pewnie większość z Userów - większość dotychczasowego życia spędziłem na formacie 4:3, ale bardzo szybko dostosowałem się do monitora panoramicznego (24"). A to, że człowiek widzi poziomie a nie pionowo to już dawno odkryli ;)

Jakość takiego obrazu na ogromnej panoramie będzie zwalać z nóg. Wszelkei sceny pościgów, ujęcia widokowe... ech :D

Co prawda daleko tu jeszcze do rozdziałki SHV (7680×4320) ale wszystko w swoim czasie :)

Joy_ride    4

spokojnie ceny spadną bo wejdzie konkurencja np. LG, Szajsung itd. podłapią technologię i będzie taniej ;) zobaczycie ;) a może nawet lepiej ;)

jeszcze kilka lat temu marzeniem było jakiekolwiek LCD a teraz za 1000zł można kupić 42" HD READY 8)

tak więc spokojnie za 5lat będzie to codzienność

Falkhor    63

Joy - Za jakiś czas SHV będzie wszechobecny ;)

Ale w porównaniu np. do pecetów, które po prostu są ileś tam mocniejsze - to to taki zupełnie nowy format odbioru obrazu. JEDNAK coś nowego ;)

Guest Godzio   
Guest Godzio

Darek, ale wszystko zmieści Ci się w jednej linijce ;)

Do takiego czegoś trzeba mieć duuży pokój, żeby daleko siedzieć.

darekielb    13

Darek, ale wszystko zmieści Ci się w jednej linijce ;)

ale ta linijka będzie na obrazie a nie na czarnym tle ;) i tu jest piesek pogrzebany, ale myślę że jakby mnie było stać na taki TV to i filmy z lektorem problemem nie będą ;)

Falkhor    63

Darek - Jak np. MNIE będzie stać KIEDYŚ na taki TV, to będą robić małe urządzonka czytające na głos napisy do filmów ;) ;)

I czy ja wiem, czy trzeba daleko... 3 metry i będzie jak w kinie ;) 4 optimum :)

Guest Mongol   
Guest Mongol

No tak: film DVD sobie obejrzymy na całym ekranie, ale program telewizyjny jest najczęściej w 4:3... Chociaż coraz częściej widzę kanały 16:9 :-)

Guest Godzio   
Guest Godzio

No tak: film DVD sobie obejrzymy na całym ekranie, ale program telewizyjny jest najczęściej w 4:3... Chociaż coraz częściej widzę kanały 16:9 :-)

To będzie można oglądać po 2/3 kanały jednocześnie ;)

tylko, że na słuchawkach, hehe.

Falkhor    63

Grrrrr... Nie cierpię, jak obraz jest rozciągnięty. Tzn. w czasach, gdy człowiek jak beznadziejny komp i mały monitorek opcja panscan była darem niebios ale z przyjściem panoram człowiek zrobił się wybredny ;)

Falkhor    63

No ja sobie wyobrażam :P Zwłaszcza widok lekko z góry ;) I twarz przysunięta na 50cm od ekranu :P

Do takiego TV powinni dodawać kask i ochronny kołnierz :P :P

Guest Mongol   
Guest Mongol

Wczoraj bodajże na TVN7 nadawali panoramicznie (może nadal nadają).

Dodajmy do tego: Polsat2, wszystkie Canal Plus, BBC World, Planete (czasami)... co tam jeszcze ?

maciej    32

Panorama fajna rzecz :P

Tak jak wyżej już było napisane oko ludzkie widzi w poziomie. Więc nic dziwnego że ktoś wpadł na to aby dostosować formaty cyfrowe do naszego odbioru.

Heh ja i tak wole kupić dobry projektor cyfrowy, niż jakiegoś lcd czy inne cuda ;)

I właśnie powoli przymierzam się do zakupu projektora.

Tak naprawdę dopóki nie będzie prawdziwego HD to obrazy w panoramie na dużym panelu są bezsensowne :P Więcej pixeli niż przyjemności z oglądania.

Od kilku dni jeszcze TVN24 dołączył.