Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Koniec hałaśliwych reklam w radio i TV?

Recommended Posts

Falkhor    63
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji znalazła sposób na hałaśliwe reklamy. Jest nim algorytm do mierzenia głośności.

Do rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia działalności reklamowej i telesprzedaży w programach radiowych i telewizyjnych regulator chce dodać zapis: "poziom głośności emitowanych reklam i telesprzedaży nie może przekraczać poziomu głośności audycji je poprzedzających i następujących po nich" i nakazać nadawcom mierzenie głośności wszystkiego, co nadają. – Najważniejszy jest jednak załącznik do tego rozporządzenia – podkreśla przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski.

Załącznik określa bowiem metody pomiaru. – Dziś sytuacja wygląda tak, że choć odbiorcy słyszą, że reklamy są znacznie głośniejsze od programów, to nadawcy przedstawiają dowody, że tak nie jest i mamy związane ręce – mówi Witold Kołodziejski.

Źródło - Onet.pl

U mnie jest odruch, jak widzę napis reklama - albo wyciszenie, albo zmiana kanału. Traci na tym reklamodawca i stacja. ja zyskuję wolny czas, dzięki któremu zacznę rozmowę, sprawdzę pocztę, napiszę SMSa albo (jeszcze gorzej dla stacji i reklam) odechce mi się TV i zajmę się czymś innym.

Jeżeli na dodatek reklama wcina się dużą głośnością - to jaka by nie była i czego nie dotyczyła - powoduje u mnie wielki spadek sympatii do treści reklamy, a powoduje raczej złość i stojąc przed sklepową półką - aaaaaa! CIEBIE nie kupię, bo hałasujesz mi w radio albo w TV!!!!

Czekam jeszcze na detektor reklam, który w razie reklamy TV - puści fajną muzyczkę, wygaszacz ekranu albo coś w tym guście :)

maciej    32

Była już o tym mowa dużo razy. Słyszałem, czytałem zapewnienia, że ta durna sytuacja się ustabilizuje i do dziś nadal mamy to samo. Mnie osobiście reklamy w sposób de fakto chamski, podgłaśniane po prostu odstraszają i tak jak poprzednik robię masę innych rzeczy w tym czasie pomijając de fakto całkowicie blok reklamowy.

Zobaczymy czy coś wskórają. Oby :)

Falkhor    63

Maciej - Dla mnie to już nie jest istotne, bo tak jak napisałem - mnie jako klienta takie reklamy też odstraszają i po prostu nie lubię produktów hałaśliwie naruszających moje prawa.

CHYBA, że ja jestem aż tak wrażliwy i te ogromne firmy maja to gdzieś, że JEDEN klient się zrazi, a 100 nie.

Tylko że nie byłbym tego taki pewien :)

Guest Mongol   
Guest Mongol

Jeszcze nie tak dawno byłbym przeciwny takiej ustawie, ale teraz uważam, ze powinni ją wprowadzić. Jeżeli reklamodawcy dobrowolnie nie chcą pójść po rozum do głowy to siłą ich zmusić.

Człowiek sobie zasypia przy tv*, leżąc sobie i oglądając program o aids w afryce... Leżę sobie zrelaksowany, oczy się kleją, aż tutaj nagle "BUUUUUM !" jakaś idiotyczna głośna reklama.

*timer włączony by tv zrobił offa za 10 min :-)

Megg    9

wreszcie... oby to na dobre weszło w życie i faktycznie obowiązywało... najgorsze były reklamy Vanisha... ten róż i to bang bang!!! .....