Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Będzie IE v8 i... koniec.

Recommended Posts

Falkhor    63
Internet Explorer 8 będzie ostatnim oficjalnym wydaniem tego programu - twierdzi Randall C. Kennedy, bloger serwisu InfoWorld. Jego zdaniem koncern z Redmond zrezygnuje z rozwijania MSIE i stworzy zupełnie nową przeglądarkę.

Kennedy powołuje się na informacje uzyskane pocztą pantoflową - warto jednak dodać, że bloger jest cenionym analitykiem IT i jego nieoficjalne informacje mogą być całkiem wiarygodne.

"IE8 będzie ostatnią wersję przeglądarki Internet Explorer (...) Wygląda na to, że Microsoft zamierza się poddać i zrezygnować z rozwijania silnika znanego z MSIE" - pisze Kennedy.

Źródło - Technonews.pl

Opera, FireFox, IE. Takie 3 w sumie nazwy liczą się w świecie przeglądarek. Przynajmniej dla mnie 8)

Trochę nie chce mi się wierzyć, że M$ po prostu zrezygnuje z miliarda klientów 8), którzy siedzą dalej np. na IE6 czy 7. Ci drudzy pewnie chętnie spróbują v8. Z ciekawości. Jak zwykle 8)

Jeżeli M$ ma odpuścić IE, to znaczy, że wyda coś nowego pod nową nazwą 8) 8)

Guest Mongol   
Guest Mongol

Tylko FF3 ! W dalszej kolejności FF2, a w ostatecznosci Opera. Jak to mówią: IE jest dobry tylko do pobierania Firefoxa.

Falkhor    63

Bez przesady :P Gdyby nie IE to nie byłoby poczciwego FF. Ludzie tworzący FF wyrośli w IE ;) Dla mnie to naturalna kolej rzeczy, a zwłaszcza jeśli chodzi o programy, że co jakiś czas następuje rotacja i nowa generacja. Dlatego IE tylko zmieni oblicze i ze stajni M$ wypadnie coś nowego :P I będzie z miejsca BARDZO popularne :P

Guest Mongol   
Guest Mongol

Bez przesady :P Gdyby nie IE to nie byłoby poczciwego FF. Ludzie tworzący FF wyrośli w IE :P

Gdyby IE był dobry, to Firefox nie miałby tylu fanów. A Polacy bardzo kochają Firefoxa :P

Na dodatek gdyby nie konkurencja ze strony darmowego Firefoxa to IE raczej dużo do przodu by nie ruszył...

Falkhor    63

Mnie tam nie interesuje, kto komu fanem - dziwi mnie tylko czasem, że wiesza się psy na IE. To tak, jakby mówić, że Windows był i jest niepotrzebny :P

Mongol - I IE jest płatny? No nie wiedziałem :P

A FF jest bardziej bezpieczny? No to też nieco marketingowa ściema. Gdy przekroczy masę krytyczna 'fanów', to wirusogeni przestaną obciążać IE i FF zacznie wypuszczać poprawki co dwa dni :P;) ;) ;)

Dubi - A tak z ciekawości... ile razy borykałeś się z infekcją wirusem i jakiego masz antywirusa (o ile masz)?

darekielb    13

ja w sumie około roku korzystam z firefoxa, wcześniej non stop IE i nie miałem problemów mimo że jestem w sieci, którą niby łatwiej zaatakować wewnątrz :P

Na firefoxa przesiadłem się tylko z tego względu, że ma zakładki :P

Falkhor    63

Mnie to obecnie bez różnicy - siedzę czasem na IE, czasem na FF. Odkąd IE porobił zakładki stało się przyjemniejsze jego użytkowanie.

Po prostu - FF stał się modny. Trendy. I już :P

Guest Mongol   
Guest Mongol
Mongol - I IE jest płatny? No nie wiedziałem.

Oficjalnie nie. ale żeby go ozywać i tak musisz wybulić na Windowsa.

A FF jest bardziej bezpieczny? No to też nieco marketingowa ściema. Gdy przekroczy masę krytyczna 'fanów', to wirusogeni przestaną obciążać IE i FF zacznie wypuszczać poprawki co dwa dni Biggrin Biggrin

Żartujesz, prawda ?

Że niby IE bezpieczniejszy ?????

Każdy kogo znam kto używa Firefoxa może poświadczyć, że w porównaniu z IE jest dużo bezpieczniejszy - kumpel powiedział, ze od czasu jak przelazł na FF to nie chwyta wirusów !

A co do bezpieczeństwa ... Firefox sam informuje o próbie wejścia na niebezpieczną stronę, na dodatek FF nie obsługuje ActiveX (!), no i kluczowa sprawa: do FF jest addon (dodatek) Noscript - dzięki któremu jeszcze bardziej wzrasta bezpieczeństwo serfowania w necie.

aaaaa... z tego co wiem to FF jest częściej aktualizowany niż IE - a to, że w znajdują w nim byki może wynikać z otwartego kodu (w IE sobie nie zobaczysz gdzie są bugi).

Sam noscripta odkryłem z rok temu i jestem w szoku, że wcześniej nikt mi nie powiedział o tym dodatku !

Guest Bake   
Guest Bake

Nie wiem jak można pracować na IE... muli się wywiesza łatwo infekuje porażka... tylko FF... i nie wiem skad pomysł że jest modny?Po prostu bezpieczny mało zasobów zżera szybki ma zakładki słownik itp itd

Falkhor    63

Muahahaha :P jak to czytam to po prostu wiem, że wiem, co jest jakie jest :P Ale co tam ;) Kocham życie ;)

Że niby IE bezpieczniejszy ?????

Jak ktoś ma Vistę i widzi co dwa dni update Defendera, to wie, że IE jest updatowany praktycznie tak jak antywirus.

Żartujesz, prawda ?

Ależ skąd. To zwykła rzecz. Po prostu ilość wirusów na dany program jest równie proporcjonalna do jego powszechności. No chyba Ameryki nie odkryłem...

Firefox sam informuje o próbie wejścia na niebezpieczną stronę, na dodatek FF nie obsługuje ActiveX (!), no i kluczowa sprawa: do FF jest addon (dodatek) Noscript

W IE w opcjach int. odznacza się skrypty. I tyle. To samo. Ale to samo co w FF - nie jest to inteligentne i strony jedne są blokowane słusznie a na drugich - są dziwne błędy.

z tego co wiem to FF jest częściej aktualizowany niż IE

Updaty do Defendera współpracującego z IE sa praktycznie co dwa dni. Mam również FF i update jest hmmm... RZADKO.

Heh :) Generalnie - infekcję wirusa miałem JESZCZE w czasach, gdy korzystano z dyskietek ;) I nie mam 10 firewalli i antywirów - jeden i darmowy (AntyVir, który jest hmmmm... poza top5 :P ). I jadę na Wiście. Korzystam z IE. I NIE MA problemów.

kocham świat :D

Guest Mongol   
Guest Mongol
Jak ktoś ma Vistę i widzi co dwa dni update Defendera, to wie, że IE jest updatowany praktycznie tak jak antywirus.

Czyli jednak dziurawy to system i przeglądarka...

Ależ skąd. To zwykła rzecz. Po prostu ilość wirusów na dany program jest równie proporcjonalna do jego powszechności. No chyba Ameryki nie odkryłem...

Nie do końca masz rację - niektóre systemy/programy są po prostu bardziej podatne na zagrożenia. Np. wspomniane ActiveX jest tylko w IE.

W IE w opcjach int. odznacza się skrypty. I tyle. To samo. Ale to samo co w FF - nie jest to inteligentne i strony jedne są blokowane słusznie a na drugich - są dziwne błędy.

Nie wiem jak to wygląda w IE ale w FF wystarczy dwa kliknięcia i skrypty są włączone albo wyłączone... na wszystkich stronach, albo tylko na jednej... na stałe, albo tymczasowo...

darekielb    13

A widziałeś lub miałeś jakiś system, który nie ma żadnej dziury?

Według mnie jeszcze przez lata taki nie powstanie :P

To samo tyczy się przeglądarek (niedawno była akcja że ff miał kilka poważnych błędów umożliwiających bardzo łatwe włamywanie się na kompa, kradzież haseł itd) więc nie jest też idealny :P

Falkhor    63

Haha :) Chyba piszę jakąś niewidzialną czcionką i zbyt kamufluję swoje opinie 8) Pojęcie dziury w oprogramowaniu jak dla mnie jest co najmniej stwierdzeniem równym temu, że komputery to.... komputery :) :)

Ogame jest bezpieczne bardziej, niż wszystko :P Bo dzieje się prawie ciągle po stronie serwera :P :P itede ;)

Ilość updatów do dziur na IE nie jest od razu wyznacznikiem tego, jak system jest dziurawy przecież. Wg mnie to po prostu praca danej ekipy, która odpowiada nawet za potencjalne ataki a nie tylko te, które już się wydarzyły. ma to też związek z badaniami, które ciągle wprowadzają jakieś nowości więc nie każdy update do reakcja na ZAGROŻENIE.

W sumie jednak rozmowa o przyszłości IE - Wg mnie nazwa może się zmieni. Ale M$ NA PEWNO coś wypuści i będzie to wszędzie :D I M$ zrobi to, co robi IE - popatrzy na konkurencje, coś pokopiuje, coś zmieni, nada temu ładne opakowanie i marketingową nazwę. Cudne okienko. Windower :) Haha! Jak nadadzą taką nazwę to powiecie, że ja to wymyśliłem i zażądam wynagrodzenia :D

Guest Mongol   
Guest Mongol

Dobijcie mnie i powiedzcie jeszcze, że zamiast Thunderbirda używacie Outlooka ? 8)

darekielb    13

Dobijcie mnie i powiedzcie jeszcze, że zamiast Thunderbirda używacie Outlooka ? 8)

dla Ciebie jest w tym coś dziwnego?

dla mnie nie i używam Outlooka od kilku lat bez ani jednego zastrzeżenia do jego działania :P więc dodatkowe "śmiecie" na dysku nie są mi potrzebne :amen:

Falkhor    63

Tunder... czego? Outlook jest boski. Ma terminarz i generalnie jest the best bo jest wszędzie 8) 8) 8)

Svirus    1

Ile osób tyle punktów widzenia... powiedzcie, że to przyzwyczajenie i tyle :D Ja np używam FF już x lat, ostatnio testowałem chrom-a jednak jakos nei przemówił do mnie, a poczta to tylko @gmail nie potrzeba mi Outlooka ani Thunderbirda :D Co do produktu IE, pewnie będzie kontynuowany tylko pod inna nazwą :D

Falkhor    63

Svirus - A czym innym jest wszechobecność Windowsa? No dokładnie i wyłącznie przyzwyczajeniem :D

Dla mnie szczerze to nie bardzo ma znaczenie, czy mam IE czy FF czy maxthona czy Operę - mogę na każdym z tym sobie neta przeglądać. Grunt to elastyczność Użytkownika :D :D

Guest Godzio   
Guest Godzio

Tak sobie dzisiaj ściągnąłem Safari, według mnie najlepsza przeglądarka zaraz po Firefoxie, i prawdą jest to co piszą, że jest najszybsza, strony otwierają się sporo szybciej, niż dzieje się to na firefoxie, polecam! Jednak firefox jest chyba bardziej konfigurowalny, i jestem do niego przyzwyczajony... dlatego wygrywa! ;-)

Falkhor    63

Godzio - A od kiedy jest to safari? :D Bo to dość nowa zabawka, dlatego jak przyniesie jakiś zysk chociażby z samych reklam na stronie wydawcy, to pewnie zaczną i na nią powstawać dodatki.

IE to jednak rządzi :D