Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Kłęby dymu nad zabytkowym kościołem w Krzemienicy!

Recommended Posts

Falkhor    63

[align=center]17d328e259f53000med.jpg

027ed4b0b2b3f771med.jpg[/align]

 

Kłęby dymu, wyjące syreny wozów strażackich wzbudziły zainteresowanie, ale i zaniepokojenie mieszkańców Krzemienicy. Szczególnie dlatego, że strażacy kierowali się w stronę zabytkowego, drewnianego kościoła p.w. św. Jakuba. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia.

 

Piękny, zabytkowy kościół w Krzemienicy ma wartość i historyczną, i emocjonalną dla mieszkańców tej miejscowości. Drewniana budowla jest jednak szczególnie wrażliwa na ogień, dlatego została wybrana przez strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie jako miejsce ćwiczeń, które odbyły się wczoraj, zaraz po południu.

 

Wkrótce po pojawieniu się dymu i włączeniu alarmu zaczęły się zjeżdżać strażackie wozy bojowe. Ze względu na wysokość kościoła konieczne było użycie rozsuwanej drabiny. Łącznie zjechało siedem wozów strażackich, natomiast policjanci ruchu drogowego łańcuckiej komendy i Posterunku Policji w Czarnej zadbali o bezpieczeństwo, wstrzymując ruch na drodze pod świątynią. Druhowie szybko i sprawnie przystąpili do rozkładania sprzętu i gaszenia ognia, który na szczęście, był tylko symulowany.

 

Gotowość strażaków do działania jest imponująca, podobnie jak sprawność ich sprzętu, ale lepiej będzie, jeśli nie będą musieli stosować ich w praktyce.

KPP Łańcut

 

Na szczęście - to tylko ćwiczenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cerberion    0

Te ale oni tam teraz ten kosciol to wyremnotowali przeciez to bylo takie stare i zmurszale a teraz to nwka sztuka! tak przynajmniej widze na fotkach!

 

Demonesssa - hehe, ognistego chłopa ci trza! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×