Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

'Rozmowy w Toku' o aborcji nie mogą trwać za dnia. Dlaczego?

Recommended Posts

Falkhor    63
Rada Etyki Mediów dobrała się do programu "Rozmowy w toku". Bo o tym, dlaczego kobiety decydują się usunąć ciążę, nie należy rozmawiać w środku dnia.

"Dlaczego kobiety decydują się usunąć ciążę?" - taki był temat "Rozmów w toku" z 18 marca. W programie występowały kobiety, dla których aborcja to chleb powszedni. Kobiety, które pozbywały się ciąży nawet osiem czy dziewięć razy. Za ich pokazanie nie dość że w dzień, to jeszcze w nieodpowiedniej formie, Telewizja TVN została oficjalnie potępiona:

Kwestia aborcji jest poważnym zagadnieniem, jakiego nie wolno przedstawiać w formie widowiska z udziałem emocjonalnie i powierzchownie reagującej publiczności.

Jak w takim razie przedstawiać? Najlepiej zapewne wcale. Albo o północy, kiedy wszystkie dzieci nienarodzone już śpią. W ogóle większość odcinków programu Ewy Drzyzgi nie nadaje się do emisji o godzinie 15.45, bo są zbyt kontrowersyjne. Tak mówi Rada Etyki Mediów, która uważa, że poza potępieniem telewizji TVN trzeba wlepić karę finansową.

Źródło - Pardon.pl

Czyżby w TV była lepsza pora na trudne tematy?

Jeżeli tak, sugerowałbym nadawanie Wiadomości po godzinie 23:00.

Guest Bake   
Guest Bake

ten program nie jest taki zły, ja czasami go obejrzę... Falk tak jak piszesz... kiedy jest dobra pora na taki temat? co ? dzieci się zgorszą? niech się uczą od małego co wolno a co nie, co jest etyczne a co nieetyczne.

Guest Mongol   
Guest Mongol

Taa.... ukarali bo gadane było o aborcji... Ale jak antyaborcjoniści wieszali na przystankach plakaty z fotografiami abortowanych płodów, to niby było "wszystko ok"...

Megg    9

"Kwestia aborcji jest poważnym zagadnieniem, jakiego nie wolno przedstawiać w formie widowiska z udziałem emocjonalnie i powierzchownie reagującej publiczności."

lepiej w południe jak wieczorem - mniejsza oglądalność (w dni robocze)

"Jak w takim razie przedstawiać? Najlepiej zapewne wcale. Albo o północy, kiedy wszystkie dzieci nienarodzone już śpią."

dobre....

Falkhor    63

Zrozumiałbym, gdyby czepiali się poziomu programu - że jest jakiś nie wiem, przewrotowy, komiczny, antyinteligencki...

Może i czasem ten program jest o czymś, co mnie bardziej śmieszy niż dziwi, ale temat o aborcji taki nie jest. Pora dnia? No jakoś żadna stacja nie chce tego nadać w porze megaoglądalności...