Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

TP tnie koszty - przestaje podłączać nowych klientów.

Recommended Posts

Falkhor    63
Telekomunikacja Polska postanowiła wstrzymać inwestycje związane z podłączaniem nowych klientów - wynika z informacji "Gazety Prawnej".

Rzecznik największej firmy telekomunikacyjnej w Polsce nie skomentował informacji "GP". Wszystko wskazuje na to, że decyzja operatora jest częścią planowanych przez zarząd ograniczeń inwestycji grupy kapitałowej TP SA. Maja one spaść w tym roku do 12-14 procent przychodów, czyli - w najgorszym przypadku - nawet o 500 mln zł, czyli do 2,1 mld zł.

Cięcie inwestycji zarząd Telekomunikacji Polskiej uzasadnia przede wszystkim działaniami regulatora, których celem jest obniżka cen usług - pisze "GP".

Źródło - Onet.pl

Konkurencja zrobiła swoje. Z czasem TP przestała mieć rzeszę klientów, którzy płacą abonament i generalnie mają telefon stacjonarny, bo trzeba. To widać także po firmach - już nie jest tak, że masz firmę, musisz mieć stacjonarny. Numer komórki - to jest standard. TP zatem w pewnym czasie utraciło odwracalność inwestycji - przecież jak ktoś się budował czy przeprowadzał - zaraz miał telefon. Teraz TP tnie, tnie, tnie... i czy faktycznie obniży koszty? No nie wiem...

Guest Mongol   
Guest Mongol

Rozumiem nie podłączanie nowych klientów, gdy wynika to z dużych kosztów utrzymania linii, w porównaniu z małymi zyskami z linii.

Ale zaprzestanie podłączania może też wynikać z braku możliwości...

Niedawno miałem podłączany telefon i neo. Telefon dało się podłączyć (po miesiącu bodajże), ale z neo musiałem poczekać bo "brak wolnych portów", dopiero jak ktoś zrezygnował z neo, to uzyskałem możliwość podpięcia.

Nawet monterzy mówili mi, że TPSA nie dba o rozwój infrastruktury - podłączenie telefonu powinno być kwestią godziny jak w innych krajach: wtyczka, kabel do skrzynki, umowa podpisana nadanie numeru i wio...

Z resztą popatrzmy jak ostatnio działa Neostrada - zrywanie połączenia, to znowu jak więcej ludzi siądzie to muli (dopiero rozłączenie całkowite modemu i ponowna synchronizacja pomaga. Zwykłe połączenie od nowa nic nie daje).

Falkhor    63

TP nie urosło sobie w kapitalizmie. TP ciężko zniosło pierwsze potyczki z konkurentami - z telefonią komórkową. Demonopolizacja rynku - mimo, że przez pośredników - również odebrała TP polski NARÓD.

Nie sądzę, by chodziło tutaj tylko o rentowność linii - wstrzymane zostaną zapewne nawet doprowadzenia do nowo powstających osiedli domków jednorodzinnych. TP chyba usiadło, przestało patrzeć na wszystkich z góry i zaczyna myśleć, jak wejść w kapitalizm i wolny rynek 8)