Jump to content
Sign in to follow this  
aqq

Łańcut na zumi.pl

Recommended Posts

aqq    3

Wrzeszcie na zumi pojawiły się bardzo dokładne i aktualne zdięcia lotnicze naszego miasta -warto pooglądać.

danny    15

Rzeczywiście fajne. Myślałem że sie nie doczekam w google earth a tu zumi. Mogli jescze dac troszke lepsze zbliżenie.

Guest Mongol   
Guest Mongol

Szkoda, że tego nie można pobrać na dysk. Bo takie wczytywanie tego z neta to trochę męczące.

Qmar    0

Hmmm widze ze było juz popołudniu sądzac po cieniach obiektów. Nie wiem czy to czasem nie bylo robione kilka dni temu. Wracałem z skads miedzy 16 a 18 .... widzialem helikopter nad łańcutem tyle ze on wisiał co kawalke w miejscu (wtedy pomyslalem ze robia zdjecia Łańcuta z powietrza) i ze bedzie aktualicacja na goole earth :D. Najwidoczniej wtedy to bylo.*

*sory za literokiw ale troche ywypiłem ;)

Guest Mongol   
Guest Mongol

Widzę mnóstwo węgla, pięknie wygląda z lotu ptaka!

Dokładnie !

Widzę że zamiłowanie do węgla się udziela inynm forumowiczom. Bardzo mnie to cieszy.

Myślałem, że posty wychwalające zalety Polskiego Węgla Kamiennego nie mają żadnego efektu na innych, ale jak widać myliłem się! Cały post Godzia dał mi do myślenia i postanowiłem zwiększyć wysiłki na rzecz propagowania zalet Polskiego Węgla Kamiennego !

Tak tak, bracia i siostry, teraz będziecie mogli częściej przeczytać - a nawet zobaczyć - o węglu kamiennym !

Poniżej przedstawiam potencjalne miejsca gdzie składowany jest węgiel: niechaj każdy podziwia te kopki z lotu ptaka.

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=Wpis ... =2&scale=1

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=Wpis ... =2&scale=1

No właśnie z lotu ptaka: co tam linie z Nazca. Myślicie, że jak kosmici by przylecieli na Ziemię to będą się zachwycać liniami na pustyni? Nie ! Ich uwagę od razu przykują kopalnie węgla wraz z pięknymi hałdami czarnego diamentu!

michal21    2

moim zdaniem zdjecia zrobione w zeszłym roku, przełom czerwca-lipca/sierpnia z moich wstępnych ogledzin z prac budowlanych pewnych domostw :D

szokuje sporo wolnych miejsc parkingowych w centrum oraz mnie osobiscie- niezagospodarowane miejsca- koło MDK-u oraz w poblizu Strazy pozarnej

darekielb    13

Nie wiem czy to czasem nie bylo robione kilka dni temu. Wracałem z skads miedzy 16 a 18 .... widzialem helikopter nad łańcutem tyle ze on wisiał co kawalke w miejscu (wtedy pomyslalem ze robia zdjecia Łańcuta z powietrza) i ze bedzie aktualicacja na goole earth :D. Najwidoczniej wtedy to bylo.*

Zdjęcia nie są aktualne (staw browarny jest od około 2 tygodni prawie cały zarośnięty, na zdjęciach tego nie widać), za dużo zieleni i przede wszystkim zieleń, którą widać jest ciemna, a aktualnie drzewa mają jasny soczysty kolor :D

Teraz najważniejsze

Przy sadach na Grabskim nie ma nawet rozpoczętej przebudowy (kostka brukowa, gazony itd), wyjazd ze stacji BBS jest jeszcze stary, od jesieni jest nowy asfalt bez strzałek wyjazdowych ze stacji :D

Fotki są z momentu rozpoczęcia remontu E4 (mają około 5-6 miesięcy).

Najważniejsze jednak że uzupełnili bazę o nasze miasteczko, szkoda że mapka urywa się za Głuchowem :/

Guest Mongol   
Guest Mongol

Gimp... a potem :D

Printscreen.

Ctrl+V

Nowa warstwa.

Dostosować.

Przyciąć co trzeba...

i tak ziarnko do ziarnka :D

Guest Godzio   
Guest Godzio

Bardzo ładnie to wygląda, szczerze mówiąc, to myślałem, że nigdy nie doczekamy się dobrej jakości zdjęć lotniczych naszego miasteczka (google zastało chmury, i kupsko), natomiast polacy się postarali i widzę swój blok ;-)

(...)

Poniżej przedstawiam potencjalne miejsca gdzie składowany jest węgiel: niechaj każdy podziwia te kopki z lotu ptaka.

(...)

Dziękuję za to, że starasz się uświadomić mi potęgę tego piękna, którego wcześniej poza łazienką (myję się polskim węglem kamiennym) nie dostrzegałem!

darekielb    13
Google rozpoczyna fotografowanie Polski na potrzeby Street View

Źródło

To mi się podoba ;) będę mógł wybierać miejsca godne odwiedzenia za pomocą kompa, a później w drogę :)

Swoją drogą ciekawe kiedy będą robić zdjęcia Łańcuta :)

Guest Mongol   
Guest Mongol
Google rozpoczyna fotografowanie Polski na potrzeby Street View

Źródło

To mi się podoba :) będę mógł wybierać miejsca godne odwiedzenia za pomocą kompa, a później w drogę :)

Swoją drogą ciekawe kiedy będą robić zdjęcia Łańcuta :)

Najpierw nich dadzą zwykle zdjecia satelitarne w dobrej jakości. Potem niech robią google street view.

Pewnie i tak dadzą 1 samochód na kraj... i zaraz go ktoś ukradnie ;)

Premiera Street View w Polsce to wciąż kwestia wielu miesięcy. Po wykonaniu fotografii ekipę Google’a czeka żmudny proces połączenia zdjęć i wykonania z nich trójwymiarowych prezentacji.

Ja myślałem że to wszystko robi automat - jakiś program co łączy i sam rozpoznaje twarze i tablice rejestracyjne.

Skoro nad procesem czuwa przedstawiciel Homo Sapiens - a chyba takich zatrudniają w google - to polecam tym grafikom zaopatrzyć się w duże ilości prozaku. Godziny spędzone na edycji zdjęć polskich miast i ulic - depresja gwarantowana.

Guest Godzio   
Guest Godzio
Godziny spędzone na edycji zdjęć polskich miast i ulic - depresja gwarantowana.

Po dziurach w drogach będzie im łatwiej ;-)

DjMateoooo    0

dobra robota zumi jednak albo ja mam cos zwalone albo nie wiem bo niektóre miejscowości są wyświetlane za pomocą starych zdjęć :/ zobaczcie sobie np. przeworsk

danny    15

W końcu na google maps mamy dokładne zdjęcia Łańcuta. Nawet szybciej sie wczytuja niż na zumi. Chociaz może już tam długo sa a ja nie zauważyłem.

znowuja    0

Po zdjęciach wnioskuję, ze zrobiono je na wiosnę zeszłego roku. Chwilę myślałem jak dokładniej sprawdzić dzień w którym leciał satelita i fotografował... wystarczy przejść się po cmentarzu i porównać ilość grobów na zdjęciach z obecną ilością grobów... Odszukać konkretny grób i gotowe - znamy datę ;)

Guest Godzio   
Guest Godzio

A kiedy street view?

Oj, tego w takich małych miasteczkach jak Łańcut jeszcze dłuuugo nie wprowadzą. W sumie nic straconego ;-)