Jump to content
Sign in to follow this  
Mariusz Prawy

Blenda

Recommended Posts

Czy któryś z forumowych fotografów używa podczas robienia zdjęć blendy? Jeżeli tak to jakiej?

Pytam, ponieważ chcę kupić i zastanawiam się jaką. Z jednej strony biała, z drugiej - nie mam pojęcia.

I od razu druga rzecz - czy znacie sklep fotograficzny w Rzeszowie w którym mógłbym kupić takową blendę?

Na Allegro ich pełno, ale ja chcę ją zobaczyć i pogadać ze sprzedawcą zanim kupię.

Hmmm... jakby to najprościej...

Płachta materiału rozciągnięta na stelażu służąca do odbijania i rozpraszania światła. Inaczej - sztuczna ściana do odbijania światła.

trzykropek    0

Mariusz Prawy

Czy któryś z forumowych fotografów używa podczas robienia zdjęć blendy? Jeżeli tak to jakiej?

Pytam, ponieważ chcę kupić i zastanawiam się jaką. Z jednej strony biała, z drugiej - nie mam pojęcia.

Mariusz coś takiego znalazłem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Blenda_%28fotografia%29

a odnośnie kupna blendy to można by było coś takiego zrobić

http://www.trochetechniki.pl/Zrob-to-sa ... t,438.html

Tu się podziękowania należą pewnemu koledze, on będzie wiedział o kogo chodzi :)

main    0

na co ci blenda :) styropian wystarczy :D a tak na powaznie bardzo przydatna sprawa ale nie ma co sie rozpedzac z tym chyba ze masz wolne fundusze i chcesz kupic, naprawde duzzzzo materialow(niemal darmowych) moze sluzyc za blende jak pisalem styropian, osłona przeciwsłoneczna na szybe samochodowa, (roletka taka skladana bardzo poreczna) ekran za kaloryfer, koc termiczny z tutoriala powyzej, biała sklejka, biały laminat(gładki dziala jak lustro ostre swiatło odbite)

main    0

nie wiem nie mialem stycznosci z tym ale widzac zdjecia na glownej stronie takiej duzej blendy o takiej konstrukcji bym nie kupil, duze takie juz raczej na stelazu musza byc zeby 1. utrzymac kształt i katy odbicia 2. mozna bylo latwiej trzymac (bez obawy o podmuch wiatru) 3. mozna ja uzywac bezobsługowo :) tj rozłozyc nozki z tylu i postawic na ziemi, nie sadze zeby roznily sie znaczaco od tego co oferuja srzedajacy na allegro poza cena ktora jest dla mnie lekko szokujaca;) wolalbym chyba przeznaczyc to na 2 lampe czy jakies filtry

A kto napisał, że chcemy taką dużą? :)

Jak na moje potrzeby (czyli portrety i pół-porterty) wystarczy pewnie ta o średnicy 76cm. Cena 120zł jest raczej do przyjęcia, chociaż nie orientowałem się po ile chodzą innych firm.

Poza tym brak blendy doskwiera mi przy robieniu zdjęć we wnętrzach.

A do jej obsługi znajdę kogoś :D

Co do Allegro - trochę nie wiadomo co się kupuje.

main    0

wpadnij w piatek do mdk siła persfazji cie przekonam :) a tak naprawde nie ma co za firme placic wiekszosc jest zrobione z tego samego materiału w podobnej technice i np za 80zł mozna kupic 110cm 5w1 z dobrego sklepu skad mam pare fantów :) 60cm kosztuje 50zł :D