Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

GP zwykłe czy recyko - które lepsze ?

Recommended Posts

maciej    32

Proszę o pomoc w wyborze akumulatorków, szczególnie do aparatu.

Interesują mnie 4 szt.

Jako, że GP ma u mnie uznanie przed wieloletnie doświadczenia z tą firmą i akumulatorkami B) Stąd moje zainteresowanie.

Nurtuje mnie pytanie o różnice między tymi modelami :

Zwykłe GP - http://allegro.pl/item623618550_61915_b ... f_vat.html

Nowy typ, mniejsza pojemność, wyższa cena, ale czy lepsze od zwykłych ? -

http://allegro.pl/item622886785_2_akumu ... eloop.html

Które lepsze, cena mnie skłania do zwykłych, ale może warto dołożyć ?

Co myślicie o takich produktach ?

http://allegro.pl/item619478682_akumula ... ztuki.html

http://allegro.pl/item626166827_4_akumu ... sylka.html

a może : http://allegro.pl/item626974684_forever ... _cena.html ?

Podobny temacik był, ale postanowiłem założyć nowy :)

Guest Mongol   
Guest Mongol

GP ? :szok:

Oto co ja polecam z doświadczenia:

Numer 1. Energizer (jakość, ale trochę droższe)

Numer 2. Fujicell (realna pojemność bliska podawanej na aku; przynajmniej w porównaniu z innymi tanimi akumulatorkami)

Numer 3. Forever i maxcelle (takie sobie... wolę Fujicelle)

Mam taką ładowarkę do pokazuje realną pojemność akumulatorków. W chwili obecnej korzystam z Fujicell AAA oraz AA i jestem zadowolony. Cena przystępna i jakość dobra.

Tak więc od siebie polecam Fujicelle np. takie:

http://allegro.pl/item622864652_akumula ... mnosc.html

Guest Mongol   
Guest Mongol

1.Energizer

2.Fujicell

3.Maxcell nie mylić z Mexcell które wydają mi się podróbą :)

Warto też wspomnieć, że wartości podawane na akumulatorkach to są wymysły... np. 3800 w AA :lol2:

Guest Mongol   
Guest Mongol

Falkhor, dajmy szanse innym firmom. Szczerze mówiąc mam już dość dominacji pewnych marek...

Idę sobie do sklepu patrzę Dan_ne, Ne_tle, Co_a-_ola i powoli dostaję nerwicy...

Staram się unikać tych produktów... Zamiast Danio kupuję jakiś serek z Ostrowy, Co_a-_oli nie lubię, tylko płatki jeszcze czasem kupuję...

W branży multimedialnej mam podobnie:

SO_Y - kiedyś coś zrobione przez Sony znaczyło tyle co "wysoka jakość"; teraz to ręce opadają...

Pan__onic - przereklamowana marka...

Ap_le - tutaj to długa lista: te komputery M_c... te zawszone iPo_y (nawet normalnie wrzucić piosenek nie da się na to coś, tylko jakieś specjalne softy trzeba), iTunes (co ludziom na zachodzie odwala na jego punkcie), iPhone (bez którego nie jesteś trendy)...

A teraz co lubię i wspieram...

Od CC wolę Pepsi - wystarczy nawet popatrzeć na historię powstania CC i Pepsi, a od razu człowiek zacznie darzyć sympatią Pepsi.

Z elektroniki to lubię LG (bardzo się przywiązałem do marki).

Kilka powodów:

- w swoich czasach jako jedna z niewielu firm produkowała nagrywarki CD-RW w przystępnej cenie (nie trzeba było bulić ponad miarę), do dzisiaj działa mi taka 8x

- wolę wspierać Południową Koreę niż Japonię. Ci ostatni już za dużo się obłowili i gdzieś widać zatracili się skoro za swoje sprzęty często liczą za dużo a oferują niewiele... Nie będę płacił za samą etykietkę...

- LG wypuszcza wiele produktów wysokiej jakości w przystępnych cenach. (np. ja za TV LCD 37' FULL HD dałem w sierpniu jakieś 3500 zł* i jestem z niego niesamowicie zadowolony - natomiast konkurencja liczyła sobie powyżej 5000 za sprzęt o podobnych parametrach)

*teraz ten model poniżej 2000 zł.

maciej    32

Dzięki koledzy za rady. Pewnie zdecyduje sie tak jak piszecie pierwszy raz na energizery. Choć do GP akurat mam zaufanie bo wiem że chodziły mi wyśmienicie :)

A czy ktoś z Was, z punktu technicznego wie czym się różnią te oba GP z 1 postu ? Nowy typ od starego ?

Guest Bake   
Guest Bake

ja kilka lat w cyfrówce miałem akumualtory hama i były genialne - były bo po kilku latach wysiadły :)

Guest Mongol   
Guest Mongol

Dzięki koledzy za rady. Pewnie zdecyduje sie tak jak piszecie pierwszy raz na energizery. Choć do GP akurat mam zaufanie bo wiem że chodziły mi wyśmienicie :)

A czy ktoś z Was, z punktu technicznego wie czym się różnią te oba GP z 1 postu ? Nowy typ od starego ?

Technicznie to się nie znam, ale z tego co tam piszą to te pierwsze mają większą pojemność i są po 5 zł sztuka. Te drugie mają mniejszą pojemność i są po 8 zł sztuka, ale mają coś tam jakąś właściwość, że długo mogą leżeć nieużywane i się bardzo nie wyładują...

Ta druga aukcja to niezły przykład marketingu: kolor baterii zielony (że niby coś ekologicznego...), nazwa jak i kółeczko ze strzałkami sugerują coś związanego z "recyclingiem", zdjęcie jakiegoś zboża znowu sugeruje coś z ekologią związane...

Kupuj Waść Pan Energizery lub Fujicelle.

maciej    32

Akumulatorki z aukcji powyżej zakupione.

32 zł (z wysyłka) za 4 szt. wydaje się cena rozsądną.

Zobaczymy jak przyjdą jak się będą spisywać. Dziękuje wszystkim za rady.

darekielb    13

Akumulatorki z aukcji powyżej zakupione.

Z mojego doświadczenia z firmą Energizer nie pożałujesz tego zakupu :D

Sam korzystam z 2 kompletów AA 2450 mAh oraz 2500 mAh

Oba zestawy spisują się bardzo dobrze i na jednym komplecie robię około 250-350 zdjęć także spokojnie wystarczą :D

Rozbieżność w liczbie zdjęć zależy od czasu pstrykania i stosowania lampy, a makro zawsze dopalam lampą błyskową