Jump to content
Sign in to follow this  
seba

Zajścia po meczu ŁKS Łańcut - Stal II Rzeszów. Czy to był rasizm?

Recommended Posts

seba    15

Do niesmacznej sytuacji doszło podczas niedzielnego meczu w Łańcucie pomiędzy miejscowym ŁKS-em, a Stalą II Rzeszów. Po meczu jeden z kibiców obraził ciemnoskórego "stalowca” Thiama Koulaty'ego, kierując w jego stronę odgłosy małpy.

Thiam był najlepszym zawodnikiem Stali II w tym meczu, strzelił nawet pięknego gola, który jednak nie wystarczył, by wywieźć punkty z Łańcuta.

- Kibice miejscowej drużyny w trakcie meczu nazywali Stal Rzeszów żydami, ale nie słyszałem żeby obrażali lub wykrzykiwali coś pod adresem ciemnoskórego zawodnika Stali - relacjonuje arbiter tego spotkania Krzysztof Bomba.

- Po meczu kibice wbiegli na boisko by się cieszyć razem z piłkarzami ze zwycięstwa (ŁKS wygrał 2-1 - przyp. red.). Wtedy jeden z tych chłopaków wydał taki odgłos "łuu.., łuu..”, naśladując małpę, pozostali doskoczyli do niego uspakajając go.

-Thiam zaś ruszył na niego, ale powstrzymali go koledzy z zespołu. Coś tam pokrzyczał po angielsku i wszyscy poszli do szatni.

Po całym fakcie kibice ŁKS-u poszli do szatni rzeszowian, by przeprosić Thiama. - W trakcie meczu też było słuchać takie dzikie odgłosy - przedstawia inną wersje Marcin Wołowiec, trener Stali II.

- To było bardzo niegrzeczne. Thiam mówił, że jest mu przykro, ale przeprosiny od kibiców przyjął.

Niewysoki napastnik, Thiam Koulaty jest czołowym zawodnikiem rezerw Stali Rzeszów.

Zródło : "Nowiny24.pl"

Falkhor    63

Ciężko chyba to rozstrzygnąć, jeśli nie padły żadne słowa... równie dobrze można by tak sparodiować zawodnika BIAŁEGO.

danny    15

Byłem na meczu ale samego początku zdarzenia nie widziałem. Zastanawiające było to że ci "kibice" to były chyba jakieś dzieci. Ale trener się ostro wkurzył.

seba    15

Ja uważam że za wybryk jednego czy dwóch małolatów nie powinien ponosić kary cały fanklub,Odpowiedzialność zbiorowa chyba już nie jest stosowana.

A co do rasizmu to ciężko powiedzieć ,kibice różne rzeczy krzyczą do piłkarzy np:ty rudy czy ty mały ,ty blondyn itp.Jednak to wydzrzenie było na pewno bardzo nie miłe dla zawodnika z Rzeszowa,i mam nadzieje że więcej do takich zachowań na Łańcuckim stadionie nie dojdzie.

seba    15

Prymitywny sport, prymitywni kibice. Tyle w temacie.

Tyle to może napisać dziecko z przedszkola albo osoba nie mająca żadnego pojęcia o sporcie a tym bardziej o kibicowaniu ,no taki typowy prymityw.Tyle w temacie co do prymitywów.

Falkhor    63

Emocje rodzą prymitywów. Skrajne przeżywanie zmagań na boisku niejednego grzecznego, ustatkowanego i kulturalnego człowieka zamieniają w maszynę psychokibo ;)

Do tematu jednak... gdyby było jakieś nagranie to i tak ciężko byłoby COKOLWIEK nim udowodnić. Relacje świadków... już widzę te przesłuchania 8)

Czy odpowiedzialność zbiorowa - fanklub to jest organizacja. Można ciągać ja do odpowiedzialności za poczynania swoich pupili.

seba    15

Łańcucki FC to organizacja nieformalna ,nie ma spisu członków ,statutu itp. Na tym meczu nawet nie był kompletny ,ale każdy może dołączyć do tzw. młyna bez spisywania danych czy czegoś takiego,gdy by cały sektor coś krzyczał to jak najbardziej odpowiedzialnoś zbiorowa wskazana ,ale w tym przypadku to były dwie osoby,a kare mają też ponieść osoby które nawet nie były na tym meczu.A co do rzekomych okrzyków które słyszał trener z Rzeszowa to bardzo proste wytłumaczenie : Jak sędzia ich nie słyszał biegając po boisku to trener tym bardziej ich nie mógł słyszeć będąc po przeciwnej stronie boiska zatem musiał słyszeć żuli lub pikników ale za to też odpowiedzialny jest pewnie FC.

danny    15

Faktycznie co innego "bojowe" okrzyki z trybuny a co innego jak na boisku po meczu obraza się zawodnika. Tylko że jeden z wracajacych z boiska małolatów miał na sobie szalik stali.

Nie cierpię takich rozwydrzonych bachorów, którym wydaje się że wszystko moga, czują sie mocni ale tylko w grupie. Jeszcze im nikt nie nakopał do dupy.

Guest Mongol   
Guest Mongol

Sam widuje co "zamiłowanie" do piłki nożnej i "swojego klubu" robi z młodzieżą, tak więc swoje peany o pięknie tego sportu możecie zachować dla siebie.

15 metrów w Łańcucie nie ujdzie by nie widzieć jakiejś walniętej naklejki typu "Sawa Sonina", "Jebać Soninę", "Orzeł Wysoka" i inne pierdoły naklejane przez nastoletnią gówniarzerię. Na podobne zdobienia - tyle, że zrobione markerem - można napotkać na pierwszym lepszym przystanku autobusowym.

Dodajmy do tego - zwłaszcza w większych miastach - bójki pseudokibiców, takich co twierdzą "Widzew to MY, nie drużyna". Ech - szkoda słów...

Emocje rodzą prymitywów. Skrajne przeżywanie zmagań na boisku niejednego grzecznego, ustatkowanego i kulturalnego człowieka zamieniają w maszynę psychokibo

Czyż to nie dziwne, że to właśnie piłka nożna rodzi najwięcej takich psycholi...

seba    15

Faktycznie co innego "bojowe" okrzyki z trybuny a co innego jak na boisku po meczu obraza się zawodnika. Tylko że jeden z wracajacych z boiska małolatów miał na sobie szalik stali.

Nie cierpię takich rozwydrzonych bachorów, którym wydaje się że wszystko moga, czują sie mocni ale tylko w grupie. Jeszcze im nikt nie nakopał do dupy.

"bojowe" okrzyki z trybuny to doping swojej drużyny i tam nie było rasizmu a dobra zabawa młodzieży która zamiast pić piwo w parku znalazła sobie zajęcie ,przygotowanie niektórych opraw wymaga na prawde wiele czasu i zaangażowania a na boisku to był wybryk dwóch małolatów a nie całego FC.Ale może lepiej będzie jak ci młodzi ludzie zajmą się piciem niż sportem.

Falkhor    63

Kibicowanie, uprawianie sportu i picie piwa/wina w parku to faktycznie 3 różne sprawy.

Trener może to i słyszał może i nie, może ktoś mu powiedział. Z pewnością jeżeli JEST podejrzenie, iż doszło do zachowania rasistowskiego - trzeba to wyjaśnić w każdy możliwy sposób.

Seba

Łańcucki FC to organizacja nieformalna ,nie ma spisu członków ,statutu itp.

No to ja nie bardzo wiem, jak ma się ukarać wszystkich członków, jak to nawet nie jest minimalnie sformalizowane...

Guest Bake   
Guest Bake

zrobić porządek z kibolami, coś zrobił - zakaz wstępu na stadion. Po problemie.

A co do zajścia. On jest czarny w kraju białych ludzi, może się czuć troszkę jak w zoo... ale jak przeprosiny przyjął to jest ok. to ta stal to żydzi? ja czytałem na murach że resovia ;)

seba    15

Seba

Łańcucki FC to organizacja nieformalna ,nie ma spisu członków ,statutu itp.

No to ja nie bardzo wiem, jak ma się ukarać wszystkich członków, jak to nawet nie jest minimalnie sformalizowane...

A można w taki sposób że np. nie będzie darmowych wejściówek dla FC nie będzie dotacji na szaliki ,flagi i inne gadżety itp.

Falkhor    63

Powinno się ukarać z mocy prawa tego jednego, który obrażał czarnoskórego zawodnika.

Klub... może dostać dodatkowo jakąś karę, w ramach odpowiedzialności zbiorowej za swych członków - brak tych wejściówek i dotacji wydaje się być na miejscu.

seba    15

No to zaczeły się kary ,tylko nie wiem czy to nie pogorszy jeszcze sytuacji na kolejnych meczach .

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd „ŁKS ŁAŃCUT "

postanowił:

Nie będziemy wpuszczać za darmo kibiców.

Zawodnicy grający w naszym klubie dostaną legitymacje.

Wszyscy zawodnicy z legitymacjami wchodzić na mecze I drużyny będą od ulicy Traugutta.

Nie będziemy tolerować niecenzuralnego zachowania na stadionie.

darekielb    13

No to zaczeły się kary ,tylko nie wiem czy to nie pogorszy jeszcze sytuacji na kolejnych meczach.

Jeśli pogorszy to nie wpuszczać oszołomów w ogóle na stadion i koniec!!

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd „ŁKS ŁAŃCUT "

postanowił:

Wszyscy zawodnicy z legitymacjami wchodzić na mecze I drużyny będą od ulicy Traugutta.

Bardzo dobrze postąpili. Stadion to nie spęd bydła, normalni ludzie też chcą oglądać mecze :)

Falkhor    63

Seba

No to zaczeły się kary ,tylko nie wiem czy to nie pogorszy jeszcze sytuacji na kolejnych meczach .

No a co to jest kara? Zazwyczaj nie jest przyjemna...

...tyle, że o klasie świadczy czasem styl jej przyjęcia. A to jest prawie tak, jakby nie wiem - ukarzcie nas, to zaczniemy jeszcze bardziej rozrabiać?

Ja to nawet nie wiem, ile kosztuje bilet. Gdyby kosztował z 10 zł to pewnie już by był jakiś odsiew.

A legitymacje dla zawodników? W sensie, że drużyna wchodzi z legitkami? Czyli co, ktoś się podszywał pod zawodników?

I do tego nietolerowania zachowań niecenzuralnych... ja traktuje ten zapis jako pustosłowie :) :)

I jeszcze do Ciebie pytanie przy okazji - gdzie na trybunach siedzą osoby, które... nie kibicują jednej z drużyn a tylko chcą popatrzeć na mecz?

seba    15

Jak kibice wchodzili za darmo to jakoś się kontrowali ,a jak zapłacą za bilet to róbta co chceta.Bilety nie są drogie 4pln normalny i 2 pln ulgowy ale chodziło bardziej o gest bo każdego stać na bilet.

Chodzi o legitymacje dla zawodników z młodszych drużyn którzy będą wchodzić za darmo.

FC zajmuje trybuny po lewej stronie od bramy głównej ,po przeciwnej stronie boiska jest "klatka" dla gości ,reszta trybun jest dla tzw. pikników.

Falkhor    63

Seba - Mhm. Czyli najlepiej siadać przy środkowej linii boiska 8) Chociaż w sumie tam mogą się spotykać dwie biegnące fale 8) 8) 8)

Jak kibice wchodzili za darmo to jakoś się kontrowali ,a jak zapłacą za bilet to róbta co chceta.Bilety nie są drogie 4pln normalny i 2 pln ulgowy ale chodziło bardziej o gest bo każdego stać na bilet.

Czyli że... dopiero jak kupisz bilet, to można róbta co chceta?? Kurcze, zawsze myślałem, że swołocz co wchodzi za darmo robi największa rozpierduchę...

seba    15

Ta "swołocz" co wchodziła za DARMO to robiła super oprawy ,które kosztowały więcej niż bilety dla FC. Młodzi mieli jakieś zajecie ,zamiast pić w parku to interesowali się sportem ale teraz to się skończyło przez głupote zarządu ŁKS-u. Ewenement w skali kraju tu mamy ,klub który jest przeciw swoim kibicom za wybryk jednego pijanego małolata .

ŁKS ŁAŃCUT będzie grał teraz dla (około 50 ) kibiców + żule ,pytanie tylko dlaczego miasto ŁAŃCUT ma do tego dopłacać i po CO.

Na dzisiejszym meczu było około 70 osób ,wynik :2:1

Oprawa meczu : nie było oprawy.

Teraz ŁKS będzie grał dla PZPN i dla siebie ,ale chyba nie po to jest ten klub?

Falkhor    63

Seba - jak tak czytam sobie Twoje wypowiedzi to się w sumie dowiaduję wielu rzeczy. Jako że mnie piłka nasza lokalna jest dość obca, tak teraz mam okazję zobaczyć to trochę z innej perspektywy.

Ciekaw jestem, kto odpowiada że tak to ujmę - za animację owych członków FC. Organizowanie tych opraw - racja, to jest koszt. Te transparenty itp. - doping. Rzeczywiście - lepsze to niż wysiadywanie w parku. I mimo, że nie biegają - to interesuje ich sport i rywalizacja. Co prawda nadal ciężko mi przyjąć za pewnik, że są to wszyscy zainteresowani swoim klubem, sportem jako SPORTEM a nie tylko okazjami do zadymy... Nadzieja w tym, że sam FC dba o to, by tępić takich przypałów.

darekielb    13
Dzięki informacjom zamieszonym w portalu nowiny24.pl udało się ująć nastolatka, który obraził czarnoskórego piłkarza Stali Rzeszów.

Do rasistowskiego incydentu doszło 10 maja w Łańcucie, po meczu piłki nożnej ŁKS Łańcut i Stali Rzeszów.

Źródło

Gratulacje dla Policji, teraz tylko dobra kara i się nauczy jeden z drugim. Wielki kibic z gimnazjum :)

Falkhor    63

Super. Nie wiem, czy dostanie jakkolwiek odpowiednią karę, ale ważne przynajmniej to, że gagatka wynaleźli.