Jump to content
Sign in to follow this  
seba

Zajścia po meczu ŁKS Łańcut - Stal II Rzeszów. Czy to był rasizm?

Recommended Posts

seba    15

To zdecydowanie WIELKI sukces Łańcuckiej policji ,ale będą z siebie dumni , tylko że o tym kto to zrobił wiedziało kilkaset osób.

Teraz dowalić małolatowi 3 lata paki i będzie na pewno zresocjalizowany i się ustatkuje. Jak wszyscy wiemy w Polsce prawie 99 % skazanych wychodzi z więzienia jako pożądni ludzie.

Młodzież do parku na piwo a nie na mecze tam na pewno będzie spokój a nawet jak nie to na pewno nie będzie rasizmu.

Polska = chora władza + chore prawo.

Guest Mongol   
Guest Mongol

Coś naklejone najprawdopodobniej przez "miłośnika" piłki nożnej...

dsc00068imf.jpg

I jak tutaj mam szanować sport i fanów tego sportu, skoro ci ludzie reprezentują sobą takie coś... ?

Falkhor    63

Wg mnie pomysł tych 'wlepek' czy jakkolwiek to zwą - jest chamski i poroniony! Znaki drogowe, toalety szkolne, słupy oświetleniowe, ściany, barierki, SZYBY (!!!)... każdy klub, który widnieje na takich nalepkach od razu traci w moich oczach. Toż to zwykły wandalizm!

Tylko że to już offtop trochę ;)

Seba

To zdecydowanie WIELKI sukces Łańcuckiej policji, ale będą z siebie dumni , tylko że o tym kto to zrobił wiedziało kilkaset osób.

Spektakularny sukces może nie, ale od jednego zazwyczaj się zaczyna. gdyby tego jednego nie przytrzasnęli (a mogli nie złapac, nie raz i nie dwa i tysiąc ludzi coś widziało a policja nie mogła dojść kto i co...) - to reszta będzie miała jakiś punkt odniesienia, że nawet w grupie jak jedna owca nawali to nie będzie anonimowa...?

seba    15

Dobrze sie stało że zatrzymali "RASISTE" to na pewno uspokoi troche co niektorych bardziej wyrywnych kibiców. Ten incydent był zakończony dla obydwu stron że tak napisze "pozytywnie" zaraz po meczu ale prasa zrobiła z tego mega sensacje ,ten małolat naśladował tylko małpe ,nie było wyzwisk typu "czarnuchu" czy tym podobnych.Przez 105 minut nie padł żaden rasistowski okrzyk z trybuny FC jak to miało miejsce w Rzeszowie ,tylko o tym jakoś cicho ,może w Rzeszowie to jest legalne?

Pozdrawiam zarząd ŁKS bo jest na prawde chory.(z wyjątkiem jednej osoby i oczywiście prezesa)

To co robił FC to nie tylko organizacja oprawy,szaliki czy flagi ,pomagali też sprzątać i odśnieżać stadion,prowadzili sklepik z gadżetami w budynku klubu itp.

A co do wlepek to można je kleić na stadionach lub u siebie w domu (sam mam kilka) a nie na mieście ,dobry kibic o tym wie.

Falkhor    63

Seba

Dobrze sie stało że zatrzymali "RASISTE" to na pewno uspokoi troche co niektorych bardziej wyrywnych kibiców. Ten incydent był zakończony dla obydwu stron że tak napisze "pozytywnie" zaraz po meczu ale prasa zrobiła z tego mega sensacje ,ten małolat naśladował tylko małpe ,nie było wyzwisk typu "czarnuchu" czy tym podobnych.Przez 105 minut nie padł żaden rasistowski okrzyk z trybuny FC jak to miało miejsce w Rzeszowie ,tylko o tym jakoś cicho ,może w Rzeszowie to jest legalne?

Często piszę, że pismaki (a nie dziennikarze - bo to jest jakiś zawód z zasadami) - żyją ze spraw, którym sami nadają kolory i wykrzykniki. JEDEN wydurniający się kibic to nie jest klęska i hańba narodowa, zwłaszcza na meczu tej rangi ;) Został złapany i ok. A że nie porównali tego do Rzeszowa - ja baaaardzo rzadko chodzę na imprezy sportowe. Jeszcze za czasów studiów udało mi się 'poznać' smak dopingu 'kibiców' na rzeszowskim stadionie (chyba Resovii - niedaleko ulicy Sportowej ;)) - sypały się obficie epitety i to bardzo wyrafinowane. To tak dla porównania.

Z drugiej strony - jeżeli ten okrzyk padł z trybuny obsadzonej gęsto przez FC - samo FC powinno ładnie gagatka ucapić i ukarać. Może nawet za niego przeprosić? Ktoś o czymś takim pomyślał?

To co robił FC to nie tylko organizacja oprawy,szaliki czy flagi ,pomagali też sprzątać i odśnieżać stadion,prowadzili sklepik z gadżetami w budynku klubu itp.

I to się bardzo chwali!

Co do wlepek jeszcze - początkowo chyba miały być naklejane na zeszyty, plecaki, na stroje przed meczem. Tyle pamiętam, jak się pojawiały (bo nie zawsze to był tak powszechny towar ;):):(:P ).

seba    15

Często piszę, że pismaki (a nie dziennikarze - bo to jest jakiś zawód z zasadami) - żyją ze spraw, którym sami nadają kolory i wykrzykniki. JEDEN wydurniający się kibic to nie jest klęska i hańba narodowa, zwłaszcza na meczu tej rangi ;) Został złapany i ok. A że nie porównali tego do Rzeszowa - ja baaaardzo rzadko chodzę na imprezy sportowe. Jeszcze za czasów studiów udało mi się 'poznać' smak dopingu 'kibiców' na rzeszowskim stadionie (chyba Resovii - niedaleko ulicy Sportowej ;)) - sypały się obficie epitety i to bardzo wyrafinowane. To tak dla porównania.

Z drugiej strony - jeżeli ten okrzyk padł z trybuny obsadzonej gęsto przez FC - samo FC powinno ładnie gagatka ucapić i ukarać. Może nawet za niego przeprosić? Ktoś o czymś takim pomyślał?

Ten okrzyk padł na Plycie boiska gdzie było tylko kilkunastu członków FC którzy już po kilku czy kilkunastu sekundach powstrzymali "rasiste" a następnie udali się do szatni gdzie przeprosili czarnego zawodnika,który przeprosiny przyją,dlatego napisałem że sprawa była załatwiona pozytywnie już po meczu tylko prasa to nagłaśnia, piszą o tym jeszcze w dzisiejszym numerze bezpłatnego tygodnika "Teraz Rzeszów" ,bardzo dziwne że nie wiedzą co było na derbach Rzeszowa.

danny    15

Ja bym zostawił już tych kibiców. Kara jest. Nie róbmy z Łańcuta wiochy gdzie panuje rasizm. To był wybryk jakiegoś dzieciaka. W innych miastach jest jeszcze gorzej. Co do wlepek to mnie akurat bardziej rażą stare prywatne ogłoszenia na słupach oświetleniowych takie z odrywanym nr telefonu. Tego pełno jest i też jest nielegalne a straszy jak nic. A woda sie we mnie gotuje jak widze głupie napisy zrobione sprayem na nowych elewacjach. Mam tylko nadzieję że nastepnym razem jak ktoś przyjdzie na stadion to pomyśli troche zanim coś zrobi. Myślenie, tak w ogóle, nie boli ;)

seba    15

Tak napisał Prezes ŁKS ŁAŃCUT pan Sławomir Sopel na stronie http://stallancut.prv.pl/

Tak czytam to forum i jest mi przykro. Skazaliście kibiców po jednym incydencie. Sam jestem zawiedziony ich zachowaniem. Ale kibice są różni nie wiem czy wiecie że część z nich jest w porządku i więcej robi niż niejeden który przychodzi na mecz i narzeka na wszystko. Wyremontowali sobie pomieszczenie sklepikowe, pomagali przy wszystkich imprezach, sprzątali kilkakrotnie miasto, rozwozili z nami ulotki, odśnieżali boiska, zawsze jak potrzebowaliśmy ich pomocy to byli. Są różni kibice dobrzy i źli. Nie podoba mi się przeklinanie, wyzywanie i nieładne śpiewy. Sam jestem kibicem i lubię jeździć na mecze reprezentacji. Lubię się ubrać w barwy i śpiewać, śpiewać i tańczyć ale kulturalnie. Wspierać drużynę swoją a nie wyzywać cudzą. Sprawa tego meczu została rozdmuchana również w prasie. Wydaje mi się aż nadto. Nikt nie zaatakował Thiama i nikt w trakcie meczu na niego nie śpiewał nic rasistowskiego. Jeden jednym gestem naśladował małpę. Co zobaczył tenże zawodnik i ruszył na pierwszego lepszego. Od razu jednak został powstrzymany. Fakt kibice nieładnie się zachowali śpiewając obraźliwe teksty na Stal Rzeszów i za to powinni przeprosić. Przeprosić powinni świetnego fachowca jakiego mamy czyli Trenera Adama Domaradzkiego i Bramkarza Piotra Barana. Jak i również kibiców którzy sa z nami na dobre i zle. Na zakończenie chciałbym powiedzieć do kibiców. To od was zależy w dużej mierze wizerunek klubu, to ile ludzi przyjdzie na mecz, czy ilu rodziców puści na mecz swoich dzieci. Jak na tym stadionie będzie kulturalnie i bezpiecznie to przyjdzie więcej ludzi. Wszyscy na tym skorzystamy. A cel jest jasny minimum 4 liga i jak najwięcej naszych wychowanków. Ale jak czytam to niektórzy nie zauważyli ze mamy 7 grup zarejestrowanych, z dwoma najmłodszymi zaczęto prace. Jest trener od bramkarzy. Stadion wygląda coraz ładniej, wreszcie zaczął żyć, organizujemy wiele turniejów, imprez czy koncertów. Fantastycznie układa się współpraca z Burmistrzami, pracownikami Urzędu Miasta i MOSiR. Ktoś napisał zaorać, człowieku dopiero wtedy będziesz miał problemy. W I drużynie jest wspaniała atmosfera chłopcy ciężko pracują na treningach, na meczach dają z siebie wszystko. Powoli się zgrywają i mysle że powoli będziemy widzieć efekty. W całym klubie teraz trenuje ponad 250 osób pod okiem fachowców. I chłopcy maja cel i kolegów z którymi go realizują. Jeżeli dla was to nic nie znaczy to macie racje zaorajcie ten stadion.

Falkhor    63

Seba

Tak czytam to forum i jest mi przykro. Skazaliście kibiców po jednym incydencie.

Tak czytam i to się chyba odnosi do Forum TAMTEGO, a nie NFM - tylko nie mam linka i ciężko mi znaleźć tekst w oryginale. Sformułowanie 'skazaliście' jest przynajmniej nieprecyzyjne i ciekaw jestem, kto skazał 8)

Tak czy inaczej dzięki za przytoczenie wypowiedzi - dobrze znać kolejny punkt widzenia i trochę faktów.

seba    15

Seba

Tak czytam to forum i jest mi przykro. Skazaliście kibiców po jednym incydencie.

Tak czytam i to się chyba odnosi do Forum TAMTEGO, a nie NFM - tylko nie mam linka i ciężko mi znaleźć tekst w oryginale. Sformułowanie 'skazaliście' jest przynajmniej nieprecyzyjne i ciekaw jestem, kto skazał 8)

Oczywiście to odnosi się do forum ŁKSu.

A kto "skazał" kibiców ? zarząd klubu czyli ludzie nieodpowiedni na tych stanowiskach , ludzie którym nie zależy na klubie a tylko na kasie , jak klub zapłaci kare to będzie mniej dla nich.

link:http://lkslancut.futbolowo.pl/lkslancut/?p=newsy&id=62

Demonesssa    0

patrze na to tak z dystansu i ja jestem ciekawa - jakby ten pseudokibic udawal maplpe na przyklad z sedziego to tez byłby przejaw rasizmu - obraza bialego człowieka no nie????? na szczescie juz to zostalo rozwiazane i winny ukarany. Az zaskakująco szybko jak na nasz aparat wladzy :D:):D

Seba - ja cie w sumei nei znam ale jak juz piszesz o zarzadach i dzialaczach - to historia jest taka sama jak wszedzie. Dzialacze i zarzad to chyba w 99.99 procentach osoby na zlym miejscu :)

Neołafita    42

patrze na to tak z dystansu i ja jestem ciekawa - jakby ten pseudokibic udawal maplpe na przyklad z sedziego to tez byłby przejaw rasizmu - obraza bialego człowieka no nie????? na szczescie juz to zostalo rozwiazane i winny ukarany. Az zaskakująco szybko jak na nasz aparat wladzy

Przecież wszyscy pochodzimy od małpy. Widać zawodowi antyrasiści sugerują, że niektórzy bardziej :lol: