Jump to content
Sign in to follow this  
Jeżyk

O księżach pozytywnie

Recommended Posts

Falkhor    63

Jeżyk:

wyszedł naprzeciw tematyce rozpoczętego właśnie Roku Kapłańskiego. Będzie to z pewnością rok modlitwy księży, z księżmi i za księży, ale także rok pogłębionej refleksji nad tym, co stanowi istotę kapłańskiego powołania i jego realizacji.

Dokładnie... aby trafiały się prawdziwe powołania - osób, które wytrwają w naukach wykładanych innym.

Szczus    63

ja znam dwóch Księży co naprawdę szanuje jeden to były proboszcz na podzwierzyńcu , zwykły skromny człowiek niczym się nie wyróżnia przeciwnik rewolucji tym samym nie był typem kontrowersyjnym miał zasady wobec których żył. Raz wobec trudnej sytuacji nie tyle materialnej ile rodzinnej nie przyjął pieniędzy za chrzest po prostu odmówił (napewno taka sytuacja wystapila wiecej razy ale znam tylko ten jeden kakretny przypadek )Drugi ksiądz to taki znajomy go szanuje za to ze próbował być swój nie interesowala go wladza chcial byc normalnym czlowiekiem wychodzic na miasto , jezdzic na rowerze przebywac miedzy ludzmi niestety ubolewal nad tym ze kiedy go rozpoznali zawsze slychac bylo za plecami obgadywanie jak to mozliwe ze ksiadz chodzi w dzinsach nie wypadaitp. Sam bylem swiadkiem poszlismy na pizze rozpoznala go jakas jego uczenica i sam slyszalem szyderczy smiech jej i oburzenie ze ksiądz je pizze.

Falkhor    63

Szczus - Dla jednych drzazga, dla innych belka w oku ;) Byle nie sól tej ziemi.

Znajomy wybrał się ostatnio na pielgrzymkę. Powiedział, że wg niego o księżach trudno się wypowiadać, gdy nie ma się z nimi do czynienia. Media nie piszą o tym, że ksiądz pomógł, wiadomo. W każdym razie - po tej pielgrzymce - kolega wyraził się ciepło, sympatycznie o większości księży, których tam poznał. Powiedział też ciekawą rzecz: ksiądz dobry to zwykły człowiek z niezwykłym powołaniem.

Megg    9

Ja też raz natrafiłam na przemiłą Panią w urzędzie, na miłą Panią w rejestracji przychodni u której po 2 minutach wiedziałam gdzie iść i karta była już w gabinecie, no to z księżami chyba też tak może być :P

Co do pielgrzymek... nigdy więcej... niestety doświadczyłam tylko stadnego zachowania, nie spostrzeżenia ludzi którzy przyszli z potrzeby wiary, o młodzieży nie wspomnę a i starsi nie lepsi bo ci najstarsi o już w ogóle.... smutne :( nigdy więcej...

Szczus    63

Poznałem i 3 super duchownego :) Kapelan z naszej jednostki robiłem u niego nauki przedmałżeńskie , jak mu daliśmy na koniec kopertę to prawie się obraził ,codziennie zaczynał opowiadać co na demotywatorach wczoraj widział i od kawałów a nawet na piwko nas zapraszał :) puścił nam super film który polecam parą lub małżeństwom "Próba Ogniowa"