Jump to content
Sign in to follow this  
only_hope

Wiktoria Zender "Strefa cienia" "Strefa światła"

Recommended Posts

only_hope    0
Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa

Wiktoria Zender

 

"Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa" to debiut prozatorski Wiktorii Zender. Pod tym pseudonimem kryje się jedna z wielu ofiar nadal ściganego listami gończymi Eugeniusza G., przez polską prasę porównywanego do Kalibabki lub Hannibala Lectera. Autorka była przez kilka lat z nim związana, a gdy zdecydowała się na rozstanie, on bestialsko ją okaleczył. Teraz, po ponad dziesięciu latach postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, co ją spotkało.

 

Strefa światła. Walka o szczęście - historia prawdziwa

Wiktoria Zender

 

Kiedy Ula odzyskuje przytomność, jej twarz jest straszliwie poraniona żrącym kwasem. Zrobił to człowiek, którego kiedyś kochała. Dziewczyna miesiącami balansuje na krawędzi śmierci. Przechodzi ponad 80 operacji i zabiegów. Powoli wraca do życia. Uczy się, jak sobie radzić z odmiennością, poczuciem odrzucenia, bólem fizycznym i psychicznym. Choć nikt nie wierzy, że będzie jeszcze szczęśliwa, pragnie pokonać wszelkie przeciwności losu, a może nawet - kto wie? - odnaleźć wielką miłość.

 

Trudno byłoby wymyślić taką historię. I w rzeczy samej, nie została ona wymyślona. To wszystko zdarzyło się naprawdę. Pod pseudonimem Wiktorii Zender kryje się jedna z wielu ofiar nadal ściganego listami gończymi Eugeniusza G., przez polską prasę porównywanego do Kalibabki lub Hannibala Lectera. Pisanie stało się dla tej dzielnej kobiety autoterapią. "Strefa światła" dowodzi, że można się podnieść po każdej tragedii - można żyć dalej i być sobą bez względu na wszystko!

 

http://akcje.interia.pl/ks/strefa_cienia/

 

Byłam w księgarni w poszukiwaniu czegoś ciekawego do czytania. Pani zaproponowała te książki..po przeczytaniu krótkiej informacji z tyłu książka wydała mi się niezbyt ciekawa,ale zaryzykowałam...i powiem,że naprawdę nie żałuję i była warta kupna.

Rewelacja :) bardzo trudno się oderwać, bo ciekawość co będzie dalej jest ogromna. Polecam ;):P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest aga   
Guest aga

historia ciekawa jednak drażni  brak obiektywnej  relacji .Fakt staruszek był psychopatą zrobił sobie  zabawke z nastolatki ,jego działania  pokazują do jakich potworności  zdolny jest człowiek. Ula sama popełnia mnóstwo błędów a  robi z siebie niewinną ofiare.Jak dla mnie Ula była za bardzo puszczalska ,weszła w układ ze starym dziadem, nie każda nastolatka by się na coś takiego zdecydowała.Mimo że ją bił,wyzywał nie chciała od niego odejść. Myśle że lepiej żeby ktoś inny spisał tą historie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×