Jump to content
Sign in to follow this  
Tomasz z Łańcut

Współcześni odtwórcy średniowiecza

Recommended Posts

kalka3dbms    3

Średniowiecze to chyba najdziwniejszy okres w dziejach ludzkości aczkolwiek bardzo tajemniczy i interesujący, zawsze mnie fascynowali ci ludzie, ich zwyczaje...

Hm Qmarku - aly Wasz III Najemny to chyba XVII w?

Ale jak tam twoja zbroja - jedziesz w niej na Łódź?

A tu nasza strona www.zakon.rzeszow.pl

A tu nasze panie tańczą - http://www.youtube.com/watch?v=vYMkZPQV ... re=related

Staramy się odtwarzać całość kultury sredniowiecza

http://www.youtube.com/watch?v=0l3At0pj ... re=related - jak widać rycerze tyż tańczą, a nawet jest to obowiązkiem. Dawniej uważano, iż taniec daje pewność ruchu i grację.

Qmar    0

Dokładnie XV-XVI

A na Łódź planuje sie pokazac w blacharni :P a czy czas pozwoli - pozyjemy zobaczymy mam jeszcze 3 tygodnie mysle ze zdąze ;)

Guest Bake   
Guest Bake

Niezłe filmiki chyba masę pracy i wolnego czasu kosztują takie rekonstrukcje :P ale na prawdę aż miło popatrzeć!

Falkhor    63

Sporo pieniędzy i czasu :D Nie param się takim hobby ale jednak to przykuwa uwagę - stąd czy w necie czy wśród znajomych człowiek czasem coś zobaczy, usłyszy i faktycznie - to jest wyjątkowe hobby :(

seba    15

Osobiście wole rekonstrukcje II wojny ,bardzo dobra grupa rekonstrukcji jest w Przemyślu , ale średniowiecze też jest bardzo fajne ,chciał bym zobaczyć coś takiego na żywo.

Szczus    63

hehe na tym 3 filmiku nawet mnie złapalo w tle ;) jak widzialem to na zywo to naprawde atrakcyjnie to wyglada , nie oszczedzaja sie chlopaki

W takim razie zapraszam w tę niedzielę do Rzeszowa na II Piknik Historyczny ;) Konkretnie to do fosy pod Zamkiem Lubomirskich - będzie można zobaczyć co się zmieniło od 2009 roku.

Zaczynamy o godzinie 14, kończymy o 19.30 pokazem ognia.

Szczus    63

kolego gdzie macie rozpis tych imprez?? macie jakieś stronki ?? ostatnio miałem ochotę na takie coś pojechać postrzelać z łuku potańczyć,rzucić toporem i zobaczyć porządna walkę ale nie mam informacji gdzie się odbywają. W ta niedziele nie dam rady bo mam wesele i poprawiny ale na terenie naszego województwa jak by coś się działo to wyrażam chęć .