Jump to content
Sign in to follow this  
Francofort

Internet w Łańcucie

Recommended Posts

Guest Godzio   
Guest Godzio

Nie polecam internetu pt. SK-Lancut (tudzież firma nazywa się Teleradiotechnika cośtamcośtam...) bo jednak jest to jakieś nieporozumienie, a przynajmniej było jakiś czas temu, kiedy to właśnie od nich uciekłem. Znajomy był także w tej sieci i po lanie (!!!) mieliśmy opóźnienia na poziomie 1000ms, więc ekhm, komentować nie muszę. Co lepsze - w innym przypadku kiedy zadzwonił do administratora zgłaszając swój problem, to ten powiedział, że (uwaga) tak ma być ;-) parodia.

Mat-Sat mogę polecić, szczegóły masz na PW, jedynym minusem tego dostawcy jest nie najlepsza stabilność (zdarzy się rozłączenie czy 'zamulenie' ;-))

Innych nie próbowałem, więc nie będę się wypowiadał.

Qmar    0

ja mam dsla z telekomuny sasiad zrobil siec dawno temu i tak dzisiaj mam bardzo dobre i mocne łącze :) i taniooo ;)

Francofort    0

jako ze mieszkam w domu jednorodzinnym musze pogadac z sasiadami. moze uda sie z kims dogadac i postawic router ze sztywnym dzieleniem łącza typu 2 Mb/s z tepsy ;)

myslalem tez o MAT-SAT i ich łączu. jakie macie doswiadczenia z tą firmą?

Falkhor    63

Francort - Wiele zależy od tego, GDZIE jesteś ;) Ja tez kiedyś się zastanawiałem, co wybrać... MATSAT czy SIEĆ - wybrałem to drugie. Teraz sieć zmieniła jeszcze właściciela i jak kiedyś na SIEĆ narzekałem, tak teraz (ABNET) jest w porządku.

Falkhor    63

ABNET nadaje z komina elektrociepłowni... więc jak jako tako widać zarys komina - to powinno być ok. Liczą sobie za net 35zł miesięcznie, 1miesięczny okres wypowiedzenia. Dlatego najlepiej tak czy inaczej wprowadzić się, zadzwonić do MATSATA i ABNETU - przyjadą, zmierzą sygnał i powiedzą, jak się to ma u Ciebie ;)

Francofort    0

jaki download jest na AB-NECIE?

jakim pasmem mogą się pochwalić 2 czy 5 Ghz?

znajdę u nich net 1 Mb/s z dobrym pingiem?

jesli masz namiary na AB-NET to podaj proszę. dzieki wielkie.

danny    15

EEEE, a dlaczego tpsa? A nie lepsza Netia? Jedzie na tych samych łączach a ma taniej. Jak ja zakładałem to była promocja i mieli za ta sama cenę 2x szybsze łącze od tepsy.

zegfryd    0

Francort - Wiele zależy od tego, GDZIE jesteś :D Ja tez kiedyś się zastanawiałem, co wybrać... MATSAT czy SIEĆ - wybrałem to drugie. Teraz sieć zmieniła jeszcze właściciela i jak kiedyś na SIEĆ narzekałem, tak teraz (ABNET) jest w porządku.

A u mnie sprawa wygląda odwrotnie. Dopóki była SIEĆ to działało jak trzeba, teraz to mało co da się zrobić. Z rapida nic nie ściągnie bo zajęte od 5.00 do 2.00, z megauploadem, hotfilem itd jest to samo. Ping ok 200ms, pod warunkiem ze nie otwierasz zadnej strony. Tel do firmy pomogł bo przedtem predkość przez większość dnia było ok 2kB/s i ping 2000ms, teraz predkosc ok 20kB/s i ping 200ms (dziś np miałem ping ok 3000ms ok godziny 15 i cala masa utraconych pakietów). Nie polecam, chyba ze sprawa wyglada inaczej na innym APku. Problem napewno nie jest w sygnale, bo ciagle mam sygnal antenowy 100%. Więc jeżeli chodzi o gry online i pobieranie, to trzeba mieć tutaj dużo cierpliwości (mi się kończy).

Po 2.00 jest prawie 1Mb i dziala ok.

Falkhor    63

Zegfryd - Ja za dnia spokojnie mam 60-70kilobajtów na sekundę, co do ściągania średnich plików i przeglądania neta wystarczy zupełnie... A takie problemy jak Ty miałem właśnie przed zmianą właściciela firmy (transfer 2-5kilobajtów na sekundę... tragedia...).

Francofort - Namiary: tel kom. oficjalny 600 683 720

Guest Godzio   
Guest Godzio

Hm, znajomy oraz kuzyn mają ABnet, i powiem szczerze, że zaskoczony byłem, że radiówka może być tak... stabilna ;-)

Rzeczywiście musiałeś trafić na jakiś przeciążony AP albo... sygnał nie najlepszy?

zegfryd    0

Zegfryd - Ja za dnia spokojnie mam 60-70kilobajtów na sekundę, co do ściągania średnich plików i przeglądania neta wystarczy zupełnie... A takie problemy jak Ty miałem właśnie przed zmianą właściciela firmy (transfer 2-5kilobajtów na sekundę... tragedia...).

Zatem pewnie mi podłączyli tę samą osobę, którą uprzednio ty miałeś. W chwili obecnej 7kB/s. Ale nie chce mi się już dzwonić bo dotychczas nic to nie dawało, a więcej wydam na tel niż abonament :/

Guest tomek   
Guest tomek

nie polecam tego gówna mat-sat.....nie można tak poprostu np " o chętnie coś bym sprawdzila w necie, lub o chętnie bym sobie pograł w gre przez neta akurat teraz" bo oczywiscie mat-sat ci nie da....ping skacze jak cholera a do tego rozłącza.. faktycznie czasem podkreślam CZASEM mozna coś porobic ale to chyba powinno byc kiedy ty chcesz coś zrobic to wchodzisz i robisz, sprawdzasz a nie ze musisz sie dopasowywac do mat-satu...