Jump to content
Sign in to follow this  
Jeżyk

W moim ogrodzie

Recommended Posts

Jeżyk    43

Każda pora roku ma swój urok, również i kończące się lato jest piękne. Pokażmy jak wyglądają nasze urocze i zadbane ogródki. Z pewnością wielu Forumowiczów je ma. Może temat się przyjmie więc będzie co obejrzeć i podyskutować na ogródkowe tematy. Zapraszam zatem do prezentacji efektów naszych amatorskich pomysłów

ac3d8917adfedaacmed.jpg

Ubiegłej zimy dwie dzikie kaczki pojawiły się w moim oczku i zrobiły sobie śniadanko z części moich rybek

4e024dd3d8f9dc99med.jpg

Piesek ma na imię "Brego" W domu jest w miarę posłuszny ale na ogrodzie to zależy jaki ma humorek

3c0dcd10fff9e6d4med.jpg

Po prawej stronie iglaka to krzew jagody kamczackiej. Owoce nieco kwaskowe ale zato bardzo bogate w witaminy i mikroelementy

4de0809b5954645c.jpg

Kwiaty to zajęcie małżonki. Zawsze je sadzi i pielęgnuje

a560383317533c01.jpg

Natomiast dbałośc o drzewka to już moje zajęcie

9601af0960111e9b.jpg

Mój domek w krzaku dzikiej róży ? Nie do końca. To spora odległość

06bed230a2f485f5.jpg

Elewacja domu z morskim akcentem, z kamyczków zebranych na plaży

cb05872506750ab4.jpg

Czerwony krzew to klon karłowy

a31915a095b9d867med.jpg

A to mój ulubieniec, kot FRODO. Gdy jestem w ogrodzie ,zawsze przyjdzie do mnie połaśic się

Guest Bake   
Guest Bake

Piesek śliczny mnie kusi zakup takiego ale Jeżyk odradza gdzieś w otchłaniach forum

a ogród - rewelacja, kupe czasu musisz na to poświęcić, co z rybkami w zimie?

Jeżyk    43

Bake, ja myślę że z psami to tak jak z ludzmi, każdy ma inny charakter. Ja akurat trafiłem na takiego indywidualistę który doszedł do wniosku że to ja powinienem jego słuchać a nie odwrotnie, ale one nie wszystkie są takie.

A co do rybek to zimą śpią na dnie oczka, a pompka pompuje wodę i oczko całe nie zamarza .

Guest Bake   
Guest Bake

to fajnie bo myślałem że zginą :D szkoda by było. Jeżyk ogród to Twoja czy małżonki pasja? i gdzie siadasz by pisać wiersze ? :D

Jeżyk    43

Falku, wspaniale. Jest i oczko wodne,jest i ładny piesek, są kwiaty, super. Człowiek jest cząstką przyrody i wśród niej czuje się najlepiej. Twój piesek jest chyba bardzo posłuszny, kiedyś miałem takiego właśnie i dobrze go wspominam. Bardzo lubił aportować, to była jego pasja, ale grzeszki też miał. Jak był mały to poszarpał mi skórzane rękawiczki a póżniej wziął się za skarpety.

Bake jeśli chodzi o ogród to ja koszę trawę,i dbam o drzewka, przycinam, sadzę a kwiatami zajmuje się małżonka. Tak to z grubsza wygląda. W wolnej chwili napisze co mam w swoim ogrodzie.

Maćku, czas na Ciebie. Zaproś nas do swojego ogrodu, wiem że masz wiele ciekawostek, czekamy

maciej    32

Ciekawe i interesujące wasze ogródeczki. Cudeńka. Po ostatnim weselisku Iwka zabrała mi razem ze swoja torebka moje akumulatorki, przez co na zdjęcia musicie poczekać parę dni :D Ale będą będą :D Też myślę o oczku u siebie w ogrodzie tak żeby dołączyć tez do niego mała kaskadę.. ale to na razie plany :P

Guest Ahab   
Guest Ahab

Co do ogrodu - Jeży, chce Ci się to wszystko robić ? Mnie by się wyjątkowo nie chciało. Gdybym miał mieć ogród to ogrodzenie i trawnik.

Co do psa - fajny piesek, ale takie zwierzęta potrzebują dużo ruchu. Z resztą za darmo takich psów nie rozdają. Osobiście polecałbym jakiegoś psa ze schroniska wziąć...

Jeżyk    43

To prawda Ahab, czasami się nie chce, ale skoro już coś jest to trudno to zostawić. Masz rację, Brego to doskonały biegacz, jak go czasem coś najdzie to pędzi jak szalony i wtedy żadne prośby, nakazy i zakazy na niego nie działają. On widzi tylko jedno...przestrzeń. Ogród daje tą przyjemnośc że nasz pod ręką własne owoce. Są bardzo smaczne gruszki i nazwie "dobra szara" i rzeczywiście są dobre w smaku, są jabłka malinówki i inne, jest dwie morwy o których wspomina "Stary testament" są maliny odmiany "polana" będą owocować do przymrozków,jest jagoda kamczacka, borówka amerykańska,dereń jadalny, śliwki ,agrest,aronia i świdośliwa, nie wiem czy ktoś z działkowiczów ma ją w swoim ogródku, bardzo ciekawy krzew z smacznymi jagodami bardzo bogaty w różne witaminy i mikroelementy podobnie jak aronia. Naprawdę warto dbać o to wszystko

ada    0

Jeżyku! Zazdroszczę Ci tego ogródka. Ja mam zaledwie kilka m2 do dyspozycji :D A tak marzę o takim zakątku...

A tak na marginesie Brego, Frodo... Dobrze kojarzę?? Ja właśnie, po raz trzeci, czytam Władcę Pierścieni :D

Jeżyk    43

Rzeczywiście Ado, ogródek to fajna sprawa. Latem większość wolnego czasu spędzamy właśnie na ogrodzie. Niedzielny obiadek też miło zjeść przy ogrodowym stoliku, czy posiedzieć przy laptopie. Powiem Ci inną ciekawostkę. W rogu ogrodu rośnie duży krzak dzikiego bzu koralowego. Wyglądem przypomina nieco ten zwykły z czarnymi jagodami, tylko że ten ma jagody czerwone, bardziej dekoracyjne. I to miejsce upodobał sobie słowik. W maju, czerwcu tam sobie wyśpiewuje swoje słowicze trele. Jest bardzo płochliwy. Słowik zwykle wybiera sobie miejsce w zaroślach, a ten krzak bzu chyba odpowiada jego wymaganiom skoro co roku tam go można usłyszeć. Mój ogródek odwiedzają często Jeże, te prawdziwe z kolcami. Może czują we mnie bratnią duszę i dla tego, a moze po prostu szukają w trawie jakiej zdobyczy dla siebie, a podobieństwo nazwiska ich nie interesuje ? Któż to odgadnie

Jeżyk    43

Ja nazwał bym to inaczej. Zamiast słowa bałagan, powiedział bym że jest to nieład artystyczny, a to już ma zupełnie inny wydzwięk. A zdjęcia mogą być bardzo ciekawe, zwłaszcza w Twoim wykonaniu