Jump to content
Sign in to follow this  
Jeżyk

Nadmorskie krajobrazy (Spacer brzegiem morza)

Recommended Posts

Jeżyk    43

Z pewnością nie wszyscy Foromowicze byli nad morzem, zapraszam więc na mały spacer po pustej już plaży. Myślę że w ten sposób przybliżę nieco tutejsze krajobrazy tym, którzy mieszkają na Podkarpaciu

c0aa8d1ffdc7e528med.jpg

Wejście na plażę wśród rosnącego na ubogim, piaszczystym gruncie lasku

88697c99271e82ddmed.jpg

Tu wyjście z plaży

2c9abd6bb862c30fmed.jpg

A tu kamienne serduszko, być może jakiejś wczasowiczki która nie uległa niczyim amorom bo miała serduszko ze skały

cacffc7e138d40eemed.jpg

W tym miejscu plaża jest dość szeroka, ok. 30 m. Spacerując nią po sztormie można znaleźć niewielkie kawałki bursztynu

12bf8ecfa152c480med.jpg

Tu zapewne jakiś fragment łodzi rybackiej, wyrzucony przez fale

28620f8b77a02c50med.jpg

Zabezpieczone betonowymi umocnieniami wejście na plażę.

3d47fb50bebf744emed.jpg

Jacyś spóźnieni wczasowicze robili sobie zdjęcia, a ja z kolei pstryknąłem ich

096cdb2f1abb930fmed.jpg

W ten sposób umacniane są wydmy. Te zabezpieczenia nie są jednak trwałe

412fde0eebec2a40med.jpg

Trwalsze są te, ale też o wiele kosztowniejsze

fb8afa2d76fb4b28med.jpg

Tu właśnie widać pozostałości lasu z przed stuleci które odkrył potężny sztorm

9460cdcc17dfd548med.jpg

Za chodzenie po wydmach można zapłacić karę, jednak spragnione miłosnych wrażeń parki tam właśnie szukają ukrycia przed licznymi latem wczasowiczami

63083c022ae3295emed.jpg

Bywa że w oddali widać płynące statki do, lub z Kołobrzegu

2ca4393c2c40621bmed.jpg

To pień potężnego dębu który przed stuleciami rósł tu gdzie dziś jest plaża. Żywioł swą niszczycielską działalność prowadzi niestrudzenie

d5162cdd6d6b99aamed.jpg

Wciąż niszczone uderzeniami sztormu nadmorskie wydmy,spalone gorącym słońcem, z swoją ubogą i wątłą roślinnością

581df78d7165271bmed.jpg

A to pewnie jakieś fragmenty dziecinnych zabaw z czasów wakacji spędzonych nad morzem

Falkhor    63
:D Jako że jestem przyzwyczajony do lasów, górek, pagórków i typowych dla Beskidu i Bieszczad widoków - to faktycznie, dla mnie odmiana :D

ada    0

Jeżyku! Dziękuję, bo dzięki Tobie przypomniały mi się najlepsze wakacje mojego życia!!! :)

Jak widać masz wiele talentów: nie tylko poetycki ale i fotograficzny :) Jestem pod wrażeniem!!

Jeżyk    43

Bake, Falku,Derekielb, to znaczy że mogę się Wam jeszcze przydać jako przewodnik po nadmorskich terenach.Świetnie, w następnym temacie oprowadzę Was po pensjonatach wczasowych.

Miła Ado, ja również mam wiele miłych wspomnień z minionych lat, kiedy jako młody i podobno przystojny młodzieniec, niczym nie skrępowany, jeździłem po kraju, czy to na wczasy, czy wycieczki, a również i moja praca w pewnym okresie miała taki charakter że bywałem w różnych miejscowościach. Ehh, chyba zabiorę się za pisanie jakiegoś pamiętnika z czasów kawalerskich wojaży. Moze być bardzo interesujący hehe. Wciąż brakuje czasu na odrobinę refleksji.