Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Masz skrzynkę w Hotmailu albo konto w Wykop.pl? Zmień hasło dostępu!

Recommended Posts

Falkhor    63
Tysiące haseł do prowadzonej przez Microsoft usługi pocztowej Hotmail trafiło w ręce cyberprzestępców. Microsoft potwierdza, że atak okazał się skuteczny. Według BBC News, większość wykradzionych należy do europejskich użytkowników usługi.

Microsoft potwierdził, że jego usługa Hotmail została skutecznie zaatakowana i zapowiedział dochodzenie w tej sprawie. Wykradzione przez sprawców dane pojawiły się już w sieci. (...)

 

Administratorzy serwisu wykop.pl po trzech tygodniach przyznali się, że z ich serwera skradziono bazę danych zawierającą m.in. hasła i adresy mailowe użytkowników serwisu. Sprawa dotyczy ponad 100 tysięcy internautów. "Kilka tygodni temu odnotowaliśmy włamanie na jeden z serwerów testowych, na którym przygotowujemy nową wersję serwisu. Lukę naprawiliśmy bardzo szybko, jednak włamywaczom udało się pobrać starą kopię bazy danych, której tam używaliśmy. (…) Felerna baza zawiera konta użytkowników zarejestrowane do 31 marca 2009 roku! W bazie zapisane były m.in. hasła do Waszych kont na Wykopie" – oświadczyli w sobotę wieczorem administratorzy serwisu.

Źródło - TVN24 1, 2

 

Zalecana zmiana haseł :)

Ciekawe czy użytkownicy np. Naszej Klasy nie obawiają się (w większości) o swoje dane, które tak łatwo udostępniają :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×