Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Ahab

Jaki program pocztowy ?

Recommended Posts

maciej    32

Z programów pocztowych już od dawna nie korzystam, preferuje dostęp online do swojej skrzynki, lecz jak mam polecać to polecam Thunderbirda, którego kiedyś chwaliłem dopóki nie przestawiłem się na skrzynkę online

Falkhor    63

Od nie wiem już kiedy - Thunderbird. A próbowałem wielu... i tylko ten się ostał. jeden mam na kompie - a drugi na pendrjawie (wersję portable).

Guest Ahab   
Guest Ahab

Thunderbird za namową kolegi. Najlepszy jaki miałem. Kiedyś używałem The Bat!

Widać kolega dobrze doradził.

Z doświadczenia wiem, że trochę na początku sprawia problem skonfigurowanie serwerów SMTP (poczta wychodząca) dla kont.... lecz nie ma to jak Thunderbird !

Świetnie rozpoznaje spam, bezpieczny, darmowy, na wiele platform, wersja przenośna, dużo opcji, łatwy w obsłudze, no i ma świetny czytnik RSS :(

darekielb    13

ja w zasadzie non stop używam Outlooka i nie potrzebuje zmiany na lepsze bądź też ładniejsze.

Wszystko co jest mi potrzebne posiada, jest czytelny i co najważniejsze w połączeniu z NOD-em bardzo dobrze współpracuje w temacie spamu i zagrożeń ze strony załączników

danny    15

Ja tak jak Maciej. Używałem Thunderbirda przez długi czas. Tylko po co za każdym sprawdzeniem poczty ściągać na dysk wszystkie maile. Wnerwiajace jest to że wiele programów po ustawieniu skrzynki, domyslnie ściąga na dysk maile usuwajac obecne ze skrzynki. Nie każdy to wie.

Program do poczty przyda się tylko wtedy gdy mamy wiele skrzynek. Ale na to tez jest rada.

Ja używam dwóch kont na codzień. Na gmailu zrobiłem forwardowanie z o2. Czyli na jednej skrzynce mam dwie. Na gmail przesyła mi wszystkie maile z o2. Jedyna wada że z lekkim opóźnieniem. Ale za to gmail domyślnie filtruje mi cały spam z o2. W końcu mozna żyć normalnie. Poza tym załączniki mozna otwierać jako google docs. To jest naprawde pomocne. Łatwo się też ustawia filtry. Gmail jest nawet jako aplikacja na telefon lub w przegladarce operze mini. Działa elegancko.

Falkhor    63

Danny - Fakt... po zainstalowaniu sobie TB trzeba spędzić chwilkę na zapoznaniu się z opcjami jego działania. To i owo trzeba poustawiać.

Próbowałem trochę pobawić się z wbudowanym w TB antyspamem, ale po pewnym czasie wyłączyłem te opcję. Ktoś ma inne doświadczenia?

okura    4

Tylko Thunerbird.

@Falkhor, antyspam ma opcję uczenia się - po kilku dniach lub tygodniu działa bezproblemowo.

Co do ustawień to najnowsze wersje TB mają autokonfigurację skrzynek - po podaniu maila samo ustawia porty itp. Potem tylko niektóre opcje należy pod siebie ustawić.

Tylko po co za każdym sprawdzeniem poczty ściągać na dysk wszystkie maile. Wnerwiajace jest to że wiele programów po ustawieniu skrzynki, domyslnie ściąga na dysk maile usuwajac obecne ze skrzynki. Nie każdy to wie.

W Thunderbirdzie można ustawić opcję "pozostaw kopię listów na serwerze". Jeżeli mamy np. 200 mb listów na poczcie i zainstalowaliśmy od nowa Thunderbird (np. po formacie) to można zaznaczyć dodatkowo -poza opcją "pozostaw kopię"- opcję "pobieraj tylko nagłówki wiadomości". TB pobierze wszystkie wiadomości (właściwie nagłówki na dysk) pozostawiając listy na skrzynce. Potem mozna odznaczyć opcję "pobieraj nagłówki" i program będzie kolejne listy pobierał tradycyjnie (całe) pozostawiając kopie na serwerze.

Falkhor    63

Ostatnio zrezygnowałem z klienta offline. Głównie dlatego, że... zmieniam komputery. Nie ma bardzo jak przenosić całej poczty, chociażby na USB - nie jest to w pewnym chwilach komfortowe. Lepiej korzystać z dobrej poczty online, także przez komórkę. Do tej pory jestem jednak przekonany, że gdybym znowu miał korzystać ze stacjonarnego' klienta - to byłby to TB.

Julka    1

Ciekawi mnie z jakich programów pocztowych korzystacie ;)

MOZILLA THUNDERBIRD