Jump to content
Sign in to follow this  
spit

Spacerek po parku

Recommended Posts

spit    0

Ładna pogoda dzisiaj była więc wybrałem się na krótki spacer z aparatem po parku zobaczyć jak wygląda stąpając po ziemi :-)

Zdjęcia z mapą w którym miejscu pstrykniete

są tutaj na panoramio , galeria bez kombinacji dla znających teren :-) tutaj

Kilka na zachętę :

29056020.jpg

29056034.jpg

29056514.jpg

29056536.jpg

Jeżyk    43

Zdjęcia bardzo ładne, podziwiam. Może tylko panorama zniekształca rzeczywisty obraz. Widziałem Twoje zdjecia również na innych Forach, wszedzie są one profesjonalne i atrystycznie wykonane. Gratuluję umiejetności i proszę, zaglądaj tu częściej

darekielb    13

Może tylko panorama zniekształca rzeczywisty obraz.

Zniekształcenia są efektem obiektywu szerokokątnego tzw. rybiego oka (fisheye)

Ogólnie fotki fajne, ale nie do każdej mi pasuje szeroki kąt, ale to zależy od gustu a o tym się nie dyskutuje ;)

Obróbka kolorów celowa? bo nie są naturalne

Wolałbym te fotki w oryginalnych barwach, ale prawdopodobnie ten efekt był zamierzony

spit    0

Zdjęcia bardzo ładne, podziwiam. Może tylko panorama zniekształca rzeczywisty obraz. Widziałem Twoje zdjecia również na innych Forach, wszedzie są one profesjonalne i atrystycznie wykonane. Gratuluję umiejetności i proszę, zaglądaj tu częściej

Dzięki ale dzisiaj był wyjątkowo ładny dzień a ja to tylko uwieczniłem. Zniekształcenia to obiektyw rybie oczko, z premedytacją go użyłem bo chciałem pokazać troszkę inaczej miejsca które doskonale znacie.

Zniekształcenia są efektem obiektywu szerokokątnego tzw. rybiego oka (fisheye)

Ogólnie fotki fajne, ale nie do każdej mi pasuje szeroki kąt, ale to zależy od gustu a o tym się nie dyskutuje :)

Obróbka kolorów celowa? bo nie są naturalne

Wolałbym te fotki w oryginalnych barwach, ale prawdopodobnie ten efekt był zamierzony

Fisheye uzależnia musisz spróbować :-), generalnie używam go do innego typu zdjęć ale jest super kontrastowy więc do takich widoczków też się nadaje zwłaszcza jak chce odmiany czy udowodnienia że ziemia okrągła jest :-) Kolory to troszkę zwiększone nasycenie i winieta z obiektywu więc niewiele nienaturalności , lubię nasycone i kolorowe zdjęcia.

danny    15

No kolorki ładne, ale mogłeś lekko zmniejszyć efekt rybiego oczka. Głównie na tym trzecim a tak to spoko zdjęcia.

darekielb    13

Fisheye uzależnia musisz spróbować :-)

Słyszałem właśnie że sprawia niezłą frajdę, ale niestety do kompakta jedyne co mogę założyć to soczewkę zwiększającą kąt widzenia :/ a to już nie to samo (a szkoda)

Kolory to troszkę zwiększone nasycenie i winieta z obiektywu więc niewiele nienaturalności , lubię nasycone i kolorowe zdjęcia.

Ja też lubię zwiększone nasycenie, ale tu jakoś dziwne przebarwienie mają wszystkie zdjęcia (tak jakby w aparacie był ustawiony zły balans bieli). Widać to po braku bieli na chmurach, lekkim zabarwieniu nieba (żółto-zielonkawe) zamiast typowego niebieskiego jak dziś było widać, trawa jakaś żółtawa też się wydaje.

Być może to efekt źle skalibrowanego monitora? bo w Twojej galerii nie widziałem takich przebarwień na innych fotkach.

Pozwole sobie pokazać na jednej fotce o co mi chodzi

Oryginał:

Park_Lancut-1.jpg

Moja wizja (choć nie jest w pełni taka jak chciałem, ale ciężko to teraz poprawić tak na szybko):

parklancut1a.jpg

PS. tu bardzo fajnie wygląda efekt rybiego oczka :)

Park_Lancut-26.jpg

Bardzo mi się podoba :)

wmula    2

Zdjęcia fajne, ładna pogoda - tylko te kolory nienaturalne. Za dużo się chyba bawisz suwakami w fotoszopie, czy innym gimpie. :)

spit    0

No kolorki ładne, ale mogłeś lekko zmniejszyć efekt rybiego oczka. Głównie na tym trzecim a tak to spoko zdjęcia.

Mogłem założyć inny obiektyw ale z premedytacja użyłem fisheye :-) , jak już pisałem chciałem pokazać doskonale wam znane miejsca inaczej.

Ja też lubię zwiększone nasycenie, ale tu jakoś dziwne przebarwienie mają wszystkie zdjęcia (tak jakby w aparacie był ustawiony zły balans bieli). Widać to po braku bieli na chmurach, lekkim zabarwieniu nieba (żółto-zielonkawe) zamiast typowego niebieskiego jak dziś było widać, trawa jakaś żółtawa też się wydaje.

Być może to efekt źle skalibrowanego monitora? bo w Twojej galerii nie widziałem takich przebarwień na innych fotkach.

Balans bieli trochę inny ale jaki efekt :-) a fisha uczę się używać na ziemi bo w powietrzu sprawuje się wyśmienicie

img1955m.jpg

Zdjęcia fajne, ładna pogoda - tylko te kolory nienaturalne. Za dużo się chyba bawisz suwakami w fotoszopie, czy innym gimpie. :)

Dzięki fajnie że się trochę podobają, o taki efekt mi chodziło

spit    0

uwielbiam strzelać fajerwerkami do motolotniarzy!

:)

:-) spróbuj do rowerzystów albo samochodów łatwiej CI będzie i znacznie więcej tego jeździ, zauważyłem że małe dzieci podobnie mają najpierw machają machają a za chwile rzucają czym popadnie jak by sprawdzając czy to coś jest w zasięgu. A tak poważnie to może być dla Ciebie droga impreza jak trafisz, może zniszczenie mienia a na pewno poważne zagrożenie życia.

Megg    9

jak to jest że tyle ludzi z Łańcuta jak słyszałam narzeka na park na co tylko sie da. A osoby z innych miast/ wsi mówią że kurcze fajnie coś takiego mieć i chodzą do parku jak tylko mogą....

darekielb    13

tak bywa wszędzie :)

My jedziemy w Bieszczady, nad morze itd. i dla nas to jest super, dla mieszkańców te górki czy woda są tak samo "fajne" jak dla nas park odwiedzony setki razy :)

Tak samo wygląda sprawa sesji fotograficznych ślubów :D

Teraz sesja w parku w miejscowości, z której pochodzi para młoda odpada na wstępie (chyba że para lub fotograf nie ma pomysłu) :)

Kto by chciał oglądać za X lat fotki z własnego ślubu w miejscu, które zna na pamięć :)

wmula    2

jak to jest że tyle ludzi z Łańcuta jak słyszałam narzeka na park na co tylko sie da. A osoby z innych miast/ wsi mówią że kurcze fajnie coś takiego mieć i chodzą do parku jak tylko mogą....

Ja nie narzekam, niedawno się zorientowałem, że ciągle odkrywam nasz park, chociaż taki mały. :) Choć szczerze mówiąc bardziej podoba mi się park w Krasiczynie, chyba ze względu na to, że jest bardziej dziki i gęsty. Ale do Krasiczyna daleko.

Tutaj moja jesienna sesja z naszego parku: http://wm.ite.pl/photos/2009-11-02.html

A tu wiosenna z krasiczyńskiego: http://wm.ite.pl/photos/zamek-w-krasiczynie.html

darekielb    13

Ale do Krasiczyna daleko.

eee no bez przesady ;) chyba że pieszo lub rowerem ;)

Samochodem dobra godzina jazdy ;)

PS. w Krasiczynie byłem kilka razy i przyznam że jest ciekawie :)

Przy okazji można odwiedzić kilka ciekawych miejsc w Przemyślu :D np. forty przemyskie, arboretum Bolestraszyce, kopiec tatarski, katedry itd :)

wmula    2

Tak z żalem piszę, że daleko, bo do naszego parku mam 5 minut pieszo. ;)

Sam Przemyśl jest uroczy. Oprócz tego co napisałeś, warto zobaczyć Zamek i wejść na wieżę zamkową (piękna panorama). Jeśli ktoś się wybiera odwiedzić forty i nie za bardzo wie co i jak, to polecam wycieczkę zacząć od Muzeum Narodowego w Przemyślu, przy zakupie biletu dają cały plik folderów dotyczących miasta i fortów. ;) Samo muzeum też ciekawe, chociaż ekspozycja wydaje się trochę chaotyczna.

Falkhor    63

Wmula

polecam wycieczkę zacząć od Muzeum Narodowego w Przemyślu, przy zakupie biletu dają cały plik folderów dotyczących miasta i fortów.

Dzięki za wskazówkę. Najtrudniej takie wolne zwiedzanie jest zacząć, znaleźć punkt startowy. Potem to już jakoś leci. A że się wybieram już od jakiegoś czasu - to akurat mam podpowiedź ;)

kuszyn    0

Ładna pogoda dzisiaj była więc wybrałem się na krótki spacer z aparatem po parku zobaczyć jak wygląda stąpając po ziemi :-)

Zdjęcia z mapą w którym miejscu pstrykniete

są tutaj na panoramio , galeria bez kombinacji dla znających teren :-) tutaj

Kilka na zachętę :

29056020.jpg

29056034.jpg

29056514.jpg

29056536.jpg

widać że rybie oko w zastosowaniu

Falkhor    63

Najbardziej spodobał mi się staw (Fot.nr4) :D

Przy zamku - może więcej miejsca dla nieba a nie tego cienia na dole?

Guest Bake   
Guest Bake

ten staw wymiata, niby park taki oklepany ale zdjęcia na prawdę zacne. Masz talent

spit    0

Najbardziej spodobał mi się staw (Fot.nr4) :P

Przy zamku - może więcej miejsca dla nieba a nie tego cienia na dole?

Z rybim okiem nie jest tak łatwo jak dam więcej nieba to zamek będzie "wygięty" :-)

ten staw wymiata, niby park taki oklepany ale zdjęcia na prawdę zacne. Masz talent

Jak się przyjrzysz na kamieniu po prawej siedzą nastolatki i uczą się palić papierosy :-) . Bake jaki tam talent ot zwykłe pstryki .

Megg    9

Zdjęcia cudowne! :P musze powiedzieć że podoba mi się Łańcut więc wiele oglądam zdjęć i w ogóle ale te na prawde wymiatają! :P

waszak    15

Ja jako totalny amator nie robiący praktycznie żadnych zdjęć, zainteresowany techniką HDR o której ostatnio przeczytałem postanowiłem wypróbować 'to coś' nowego. Także moje pierwsze 'coś' wrzeszczące amatorszczyzną.

Ktoś kto robi zdjęcia w tej technice udzieliłby mi kilku rad? Jestem szczerze zainteresowany tą metodą artystyczną.

77549978.jpg