Jump to content
Sign in to follow this  
spit

Spacerek po parku

Recommended Posts

trzykropek    0

Waszak

Ja jako totalny amator nie robiący praktycznie żadnych zdjęć, zainteresowany techniką HDR o której ostatnio przeczytałem postanowiłem wypróbować 'to coś' nowego. Także moje pierwsze 'coś' wrzeszczące amatorszczyzną.

Ktoś kto robi zdjęcia w tej technice udzieliłby mi kilku rad? Jestem szczerze zainteresowany tą metodą artystyczną.

Waszak HDR to z tego co mi wiadomo to metoda na robieniu kilku zdjęć

z różną wartością ekspozycji aby później nałożyć na siebie wcześniej zrobione zdjęcia.Efekt to podciągnięte kontrasty :o i sprawia wrażenia obrazu czy jak tam każdy widzi na swój sposób:)

gdzieś na półce mam książkę ale jakoś mnie nie ciągnęło to tego typu zdjęć.

Jedynie co Ci mogę pomóc to jak Twój aparat ma opcję zapisywania plików "RAW" to wystarczy zrobić tylko jedno ujęcie a reszta to zabawa z programem:)

Zdjęcie mi się podoba:))jedynie ten prawy górny róg coś wyszło ale całokształt daje radę:)

Pozdrawiam

waszak    15
Waszak HDR to z tego co mi wiadomo to metoda na robieniu kilku zdjęć

z różną wartością ekspozycji aby później nałożyć na siebie wcześniej zrobione zdjęcia.Efekt to podciągnięte kontrasty Smile i sprawia wrażenia obrazu czy jak tam każdy widzi na swój sposóbSmile

gdzieś na półce mam książkę ale jakoś mnie nie ciągnęło to tego typu zdjęć.

Jedynie co Ci mogę pomóc to jak Twój aparat ma opcję zapisywania plików "RAW" to wystarczy zrobić tylko jedno ujęcie a reszta to zabawa z programem

Doczytałem się tych informacji właśnie no i próbowałem. Właściwie to można 'oszukańczo' zrobić HDR wyciągając EXIFa ze zdjęcia i programowo zmniejszyć i zwiększyć ekspozycję. Ale nie ma takiej satysfakcji jak zrobić samemu 3 zdjęcia. Jeszcze na bardzo stabilnym statywie za 2 dychy.

Co do RAWu to dysponuję kompaktem canona więc do RAWu mi daleko.

Zdjęcie mi się podobaSmile)jedynie ten prawy górny róg coś wyszło ale całokształt daje radęSmile

Dziękuję Ci bardzo, parę małych słów ale motywujących.

Guest Godzio   
Guest Godzio

Widać troszkę ruch słońca, ale mnie również się podoba. Próbuj dalej, chętnie zobaczę, czy faktycznie da się :o

darekielb    13

nie wyszło to za dobrze (za jasne plamy przy drzewie i te poruszone liście).

W tym przypadku zapewne lepszy efekt dałaby obróbka jednego zdjęcia w programie do obróbki HDR.

Wtedy nie ma poruszeń liści jak na powyższym zdjęciu, a taki sam lub bardzo zbliżony efekt można osiągnąć spokojnie :o

Obróbkę jednej fotki nazywają pseudo HDR