Jump to content
Sign in to follow this  
spit

Wiatrak w Markowej

Recommended Posts

spit    0

Zdjęcie z cyklu ciekawe miejsca w okolicy :-) . Wiedzieliście o jego istnieniu? Stoi tak na uboczu, w necie znalazłem opisy tylko tego z skansenu. Z góry ciekawie się prezentuje ciekawe czy jest coś jeszcze w środku, musze się kiedyś tam wybrać i zrobić mu sesję foto z ziemi :-)

29351073.jpg

darekielb    13

wiatrak fajny :D ma klimat

O skansenie coś czytałem swego czasu i oglądałem fotki, ale wiatraka nie kojarzę.

Też będę musiał go zobaczyć na żywo o ile tam trafie ;)

spit    0

W skansenie jest drugi ale w super stanie a sam skansen miałem kiedyś okazję dokładnie pozwiedzać i warto zobaczyć jak kiedyś ludzie żyli . Żeby tam trafić trzeba wjechać w jakąś polną drogę, jak masz gpsa to współrzędne zdjęcia pomogą.

Skansen :

img8356.jpg

Jeżyk    43

Zdjęcie z cyklu ciekawe miejsca w okolicy :-) . Wiedzieliście o jego istnieniu? Stoi tak na uboczu, w necie znalazłem opisy tylko tego z skansenu. Z góry ciekawie się prezentuje ciekawe czy jest coś jeszcze w środku, musze się kiedyś tam wybrać i zrobić mu sesję foto z ziemi :-)

29351073.jpg

Myślę że we wnętrzu tego wiatraku są te wszystkie niezwykle ciekawe drewniane mechanizmy, koła zębate, przekładnie, i wiele innych ciekawych rozwiązań. Był kiedyś taki wiatrak w Husowie i nieraz zagladałem do jego wnętrza. Te drewniane mechanizmy bardzo mnie fascynowały. Tamten był tak skonstruowany że można go było za pomocą dzwigni, obracać w kierunku wiatru. Na dachu była mała blaszana chorągiewka która wskazywała z której strony wieje wiatr. Niestety, dziś ten wiatrak już nie istnieje.

Guest Bake   
Guest Bake

a ja bym odradzał do wnętrza wchodzić, może być to niebezpieczne.... a zdjęcia bardzo mi się podobają

Falkhor    63

Niezłe :) Bardzo ciekawe. Spit, dzięki za namiar :)

Co do samego skansenu - byłem tam już kilka razy. Jest naprawdę ciekawy... Osobiście podoba mi się kuźnia :D Zawsze troszkę fascynowało mnie kowalstwo ;) Pozostałe izby i eksponaty - wyjątkowe :) Pofociłem tam już kiedyś, ale nie mogę wygrzebać fotek :D Jest powód, by znowu się tam wybrać :)