Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Co najbardziej lubisz w świętach Bożego Narodzenia ?

Recommended Posts

maciej    32
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami...

Z czym najbardziej kojarzy Ci się okres przygotowań do Wigilii? Ze świątecznymi porządkami, kupowaniem prezentów czy z bardziej duchowymi przeżyciami związanymi z okresem Adwentu?

Z badań dotyczących postrzegania Świąt Bożego Narodzenia, przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że największą radość sprawia nam przebywanie z rodziną (47% respondentów) i dawanie prezentów (38% respondentów). Nie lubimy jednak kłótni, stresu świątecznego i wydatków, które okazały się dla Polaków największą zmorą wady Świąt. Aż 45% respondentów wskazało stres jako jeden z trzech najbardziej uciążliwych aspektów świąt. Świąteczne wydatki z wynikiem 40% uplasowały się na drugim miejscu.

Kłótnie, stres świąteczny i wydatki to według nas największe wady okresu Bożego Narodzenia. Aż 45% respondentów wskazało stres jako jeden z trzech najbardziej uciążliwych aspektów świąt, na drugim, niechlubnym miejscu, uplasowały się świąteczne wydatki (40% respondentów).

zródło : link

Falkhor    63

Nooo ale chodzi o to NAJBARDZIEJ :D

Trzeba się określić. Kto powiedział, że to ma być łatwe? 8)

darekielb    13

wiem, ale nie znalazłem takiej jednej jedynej odpowiedzi, która najbardziej odzwierciedla moje upodobanie świątecznych dni :D

Ale najbliżej są odpowiedzi "spotkania z rodziną" i "kilka dni wolnych" :D

ada    0

nie odpowiedziałam, bo musiałabym zaznaczyć kilka odpowiedzi! Nie da się wybrać jednej!!! Uwielbiam święta, bo wtedy jest tak ciepło w sercu. I wszyscy są mili... I taki cudowny nastrój jest w domu, gdy jest zapalona choinka, a w tle lecą kolędy... I jakoś tak zapomina się o wszystkich problemach!

Falkhor    63

Też tak się zacząłem zastanawiać - bo pasuje niby kilka.

Jednak jak je dodałem - wyszła mi świąteczna atmosfera. Składa się na to i obecność rodziny, i potrawy, i przygotowania. Owa atmosfera nie jest ani do kupienia, ani też nie jest gwarantowana :D Zawiera w sobie kilka dni wolnych - bo świątecznych. Jest czasem refleksji... i dalej mi wychodzi atmosfera świąteczna :D Wolne dni, w których widzimy się z rodziną bliższa i dalszą, nachodza nas refleksje, krzątamy się w kuchni i po sklepach, robimy specjalne dania, czasem znajdziemy coś pod pachnącą choinką...

...i dalej mi to daje wszystko ATMOSFERĘ ŚWIĄTECZNĄ :D

Falkhor    63

Bake - Czyli u Ciebie najbardziej to jednak wolne. Jak to dobrze, że doceniasz chociaż tak wybiórczo to, co zapewnił Ci wpływ kościoła katolickiego w Polsce 8)

Kwasek    0

Zdecydowanie atmosfera! Na nią składa się to, co w polskich świętach najwazniejsze a co Maciej powymieniał w ankiecie: rodzina, dania, choinka, prezenty. Można by było jeszcze wspomnieć o reklamach Coca Coli.

Guest Bake   
Guest Bake

Falk nie zaczynaj tematu :D

atmosfera....kicha... zero sniegu....

na pasterce fajnej byłem na Podzwierzyńcu, 1h trwała ;)

Falkhor    63

Bake

Falk nie zaczynaj tematu

Masz rację. Twoja wybiórczość jest już oczywista 8)

1h trwała

No jak przyszedłeś o 23:58 to nie dziwne :D W Farze skończyła się ok. 1:20...

zero sniegu....

Teraz masz ;)

Guest Bake   
Guest Bake

Falk... nie zaczynaj...

święta to święta to ustawowo dzień wolny od pracy i już. Czy myślisz że jakaś grupa społeczna może być uprzywilejowana ze względu na swoją wiarę? czy np. żydzi świadkowie jehowy czciciele szatana mają coś do tego że są święta i jest wolne? nie bo te dni są po prostu wolne od pracy. Większość u nas to katolicy i do nich każdy się dostosowuje, mi osobiście bardziej odpowiadał by termin w wakacje.

Falk byliśmy na pasterce razem? bo sobie nie przypominam

Śnieg teraz mam ...

Co najbardziej lubisz w świętach Bożego Narodzenia ?

co z tego że teraz jest. na święta nie było. chyba o tym jest temat. czy mamy rozważać na temat zmian pogodowych ostatniego dziesięciolecia. czy może na temat aberracji chromatycznej ? mongolskich szałasach i technikach ich budowy w oparciu o różnorakie materiały budowlane dostępne na stepach - glina kał? czy mamy pisać na temat tego co najbardziej lubimy w świętach ?

Falkhor    63

Hmmm... Bake, w sumie to:

święta to święta to ustawowo dzień wolny od pracy i już. Czy myślisz że jakaś grupa społeczna może być uprzywilejowana ze względu na swoją wiarę? czy np. żydzi świadkowie jehowy czciciele szatana mają coś do tego że są święta i jest wolne? nie bo te dni są po prostu wolne od pracy. Większość u nas to katolicy i do nich każdy się dostosowuje, mi osobiście bardziej odpowiadał by termin w wakacje.

wystarczy za najlepszy komentarz Twojego podejścia do świąt przy jednoczesnym podejściu do tych, którzy w nie wierzą i tego, w co i w Kogo wierzą 8)

A śnieg... no jak to śnieg, przy niewielkim plusie już robi się breja. Nie dość, że spóźnił się na święta, to teraz się szybko roztapia :/ A miały być faaaajne fotki :/

Oooo... FOTKI :D Bardzo ważna cześć świąt, przynajmniej pewnie u tych, którzy lubią uwieczniać rodzinne chwile w świątecznej atmosferze.

Ktoś porobił jakieś zdjęcia? :D

460caab6a1df4350.jpg

b0b2c5d522834609.jpg

fde535f8f8aa855d.jpg

;)

rudzia    0

haha tak to lubię w świętach :D można się najeśc i zapomnieć o bozym świecie :) ale po za tym to jest jedna wielka porażka ;/ i trzeba życzenia składać :/ jak dla mnie jest to najgorszy okres w ciągu roku i zawsze się modlę żeby się szybko skończył :/

SunShine    0

Też nie lubię składać życzeń, nie lubię też tyle jeść ale opanować się tego nie da... Teraz trzeba myśleć jak wrócić do poprzedniego "lekkiego" stanu :D

W tym roku wyszła mi piękna choinka, bardzo lubię atmosferę świąteczną (nie lubię kolęd) i nasze tradycyjnie 12 dań, ale gołąbków nigdy nie mamy. Falk Twoje są z mięsem? :D czy takie postne... W tym roku dostałam też aż 3 prezenty, jestem bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana tegorocznymi świętami :) Współpracowałam w przygotowaniach i obyło się bez przedświątecznych rodzinnych wojen które odbijają się echem później w święta. Ksiądz po kolędzie też już był można powiedzieć że po świętach :)

A co do śniegu faktycznie chamstwo straszne, zaraz przed wigilią śnieg stopniał a ledwo święta się skończyły to zaczęło padać znowu... Ale na szczęście świąteczna atmosfera to nie tylko śnieg...

Falkhor    63

SunShine - Całkowicie postne :D Z kasza gryczaną jedna wersja, druga - z ryżem. W jednej i drugiej do omasty użyte tylko grzyby, cebula i olej lniany, sól, pieprz.