Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Pomysł na romantyczną kolacje

Recommended Posts

maciej    32

Ciekaw jestem waszych pomysłów, co przyrządzić, co Wy sami wybieracie, robicie, kupujecie na romantyczną kolację we Dwoje :)

Jaką proponujecie kolacje, co do niej i inne ciekawostki. Wymieńmy się swoimi radami.

Zapraszam do ciekawej dyskusji :D

Falkhor    63

Po pierwsze - nie jeść nic ciężkostrawnego, jeżeli wieczór ma trwac krócej niż 2 godziny :) Zasadniczo nie jest wskazane jedzenie tłuste, oparte na 3kilogramach fasoli i cebuli.

Sałatki, odrobina pieczonego lub duszonego mięska wołowego/drobiowego. Użyte z wyczuciem przyprawy (papryka chilli, pieprz cayenne 8) ). Może sushi? :D

W miarę lekkie, kolorowe, w ładnej oprawie.

Ważne - znać gusta kulinarne drugiej połówki.

Nie ma bowiem nic na przeszkodzie, by kolacja składała się głównie z ruskich pierogów i butelki przedniego wina o temperaturze piwnicznej 8)

Plus mjuzik :D Szczególnie tradycyjny, czarny winyl, lata 70-80 :D:)

SunShine    0

O dokładnie, Falk dobrze mówi, mi już od naszych kolacyjek tyłek urósł i mam ich dość (frytki, mięcho smażone, tłusty sos) teraz bym zjadła jakąś sałatkę z kurczakiem :)

Pierogi już mojemu mężczyźnie na kolacje robiłam, to jego ulubione danie :D ale zbyt pracochłonne. Smakowała mu nawet moja sucha pizza w kształcie serca :D

KatMajster    0
oparte na 3kilogramach fasoli i cebuli.

Falkhor no ja sobei wyobrazam! ale odpada bo mam duzo okien w domu i wyszlyby pewnie razem w framugami. Zle znosze tluste żarcie a moje otoczenie jeszcze gorzej :):D to nie bylaby romantyczna kolacja.

mi już od naszych kolacyjek tyłek urósł

sunshine ale neiktorzy takie lubia 8) 8) 8)

Pierogi! jak ja lubie pierogi!! sama mysl o nich nastraja mnie romantycznie :D

Guest Bake   
Guest Bake

Romantyczna kolacja we dwoje, najłatwiejh skoczyć do jakieś knajpy na coś dobrego - nie trzeba się paprać z gotowaniem :D zjeść a resztę dokończyć we dwoje - ciekawy film, rozmowy przy winie i blasku świec - to jest to :D

P.S z tym że wino długo trzyma więc jeżeli za dużo wypiliśmy na 2 dzień za kółko nie wsiadamy

KatMajster    0

knajpa knajpie nie równa. chyba że masz jakąś ulubioną. Ja preferuje jednak dom, posprzątac można na drugi dzien nawet po pracy i nie trzeba siedziec z rodzynkami osiedlowymi w jednym pomieszczeniu.

Falkhor    63

Wysilmy się jednak. Popuśćmy wodze fantazji i zamiast myślec o tym, jak mało nam trzeba, by było romantycznie i przyjemnie - to pofantazjujmy.

Homar, 20letnie wino, restauracja wynajęta tylko dla nas w jakimś zamku ;) Tylko świece. I co ciekawe - brak obsługi ;) przeszkadzali by tylko, nawet jakby byli najbardziej dyskretni ;)

Megg    9

Falkhor a ja bym tak chciała żeby taki fajny kelner właśnie tak dyskretnie obsługiwał :D świece obowiązkowo, zapach kwiatów ahhh.... ale mi nie przeszkadzałoby jakby w takiej restauracji były inne pary, wiadomo nie jakiś tłum :) w końcu jak sie idziedo takiej restauracji to albo w sprawie w która nie wymaaga bycia na sam albo z osobą poza którą nic innego sie nie widzi :)

ziomalka    0

Pierwsza rzecz - oprawa: muzyka - najbardziej romantyczna z możliwych! (zależnie od gustu rzecz jasna), pachnące świece, kwiaty - ja osobiscie polecam albo czrwone tulipany albo herbaciane roze, bo takie tez lubie :)

Druga sprawa - stół, dobrze by bylo, gdyby miał obrus, porządną zastawę i piękne serwetki, a także bukiet świeżych kwiatów :)

Po trzecie - potrawa. Nie musi byc wyszukana, skomplikowana czy tez droga i czasochlonna i pracochlonna, wazne, ze zrobiona z uczuciem i sercem :)

Moj przepis godny polecenia dla Was: Ryż z roladką z kurczaka nafaszerowanego serkiem feta i oliwkami plus jakieś dobre warzywka, niekoniecznie smażone, najlepiej świeże.

Jako dodatek do jedzonka - winko, tu to też kwestia gustu, do wyboru do koloru, czerwone, białe, różowe, najlepiej żeby było albo wytrawne albo półwytrawne :)

Ależ się rozmarzyłam :D

Szczus    63

tatara o ile wasze dziewczyny lubią surowe mięso :D a do tego jakaś wódeczka podobno najlepiej pasuje