Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Kino Zorza warto zaoszczedzic kilka złotych?

Recommended Posts

Guest Bake   
Guest Bake

Witam

w kinie zorza byłem lata temu, obecnie jeżeli już - idę do Heliosa - wiadomo jakość obrazu dźwięku jest b. dobra.

Jak jest w Zorzy?porównywalnie z Heliosem?Gorzej?warto te kilka złotych oszczędzić?czy szkoda zachodu?

Falkhor    63

Chodzę i do Heliosa, i do Zorzy. Dla mnie są to równorzędne kina. A to dlatego, że dla mnie Helios to nie kino, tylko raczej coś na styl multipleksu. Zorza to kino z tradycją i klimatem. Co się komu podoba 8)

Jeśli chodzi o JAKOŚĆ obrazu i DŹWIĘKU - znawcy z pewnością coś wyłapią. Dla mnie, człowieka który odwiedza kino od czasu do czasu - trudno wyłapać to COŚ, co szczególnie przeważałoby w warunkach technicznych na stronę jednego z kin. Helios jest po prostu nowym obiektem, ma wiele sal, system audio wideo też jest porządny (tak odbieram widząc film :angry: ). Zorza - również pokazuje filmy w 3D i ma bardzo dobry dźwięk (na MOJE ucho). W Heliosie oglądałem np. Transformersów 2, w Zorzy - Avatara. Tu i tu było ok. Zorza odpowiada mi bardziej przede wszystkim ze względu na klimat (kinowa caffe, DKFy, uczestniczenie w niezależnych przedsięwzięciach). Wcześniej baaaardzo lubiłem seanse w kinie WDK (ech, 'Ciśnienie'... nie zapomnę :) ).

Niektórzy twierdzą, że w Zorzy dziwnie pachnie. Dla mnie taki sam zapach znajdę w naszym łańcuckim MDKu (fotele+drewniane podłogi+ściany) czy też w sali widowiskowej Centrum Kultury w Leżajsku. Charakterystyczne budownictwo :)

Różnica w cenie biletów - kilka złotych?

HELIOS 20zł przed seansem, 16 w przedsprzedaży (min. 1 dzień wczesniej)

ZORZA 16zł przed seansem, 13 przedsprzedaż.

W Zorzy tani PONIEDZIAŁEK wart 13zł.

W Heliosie tani WTOREK wart 14zł.

Seanse poranne w HELIOSIE (do 13:30) 15PLN.

No i bilety 3D... tutaj duża różnica.

HELIOS 20PLN w przedsprzedaży.

ZORZA 15/16PLN w przedsprzedaży.

Rodzinny 3D - 80zł helios, 60zł Zorza.

Bilety_Zorza.jpgBilety_Helios.jpg

Cena to jednak cena. Dla jednych istotna i do pogodzenia z jakością, dla innych - nie.

:)