Jump to content
Sign in to follow this  
patryk88

Poszukiwane zdjęcie tematyka - Łańcut dawniej

Recommended Posts

patryk88    0

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam wielką prośbę. Aktualnie przygotowuję się do wykonywania pewnego projektu na temat miasta Łańcut i do wykonania mojej "wizji" są mi potrzebne stare zdjęcia, mogą być nawet skany z książek (dowolne okolice, oczywiście kościół farny, zamek i park).

Wszystkich chcących pomóc proszę o umieszczanie wszelkiego rodzaju materiałów.

Aha - jeszcze jedno. Materiały te będą użyte w projekcie, oczywiście nie podpiszę się pod nimi moim nazwiskiem, ale potrzebuję Waszej zgody na ich publikację.

Z góry dziękuję.

darekielb    13

a jakie zdjęcia uznajesz jako stare?

20 lat? a może 120? :P

Swoją drogą do użycia takich fotek trzeba mieć zgodę autora, nie osoby która na przykład zrobi skany :D

patryk88    0

Przez stare zdjęcia rozumiem zarówno te naprawdę stare czyli tak jak piszesz nawet i te 120 lat, ale również te sprzed 20, bo przecież miasto się zmieniało od tego czasu... sam środek miasta - kiedyś w miejscu dzisiejszego parkingu była zajezdnia autobusowa... Więc zdjęcia z PRL i czasów nie tak odległych będą również mile widziane.

A co do zgody na przetwarzanie zdjęć - do każdej fotki będzie odnośnik skąd ją wziąłem....

Jak już mówiłem - nie podpisze się moim nazwiskiem pod niczym czego sam nie zrobiłem.

trzykropek    0

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam wielką prośbę. Aktualnie przygotowuję się do wykonywania pewnego projektu na temat miasta Łańcut i do wykonania mojej "wizji" są mi potrzebne stare zdjęcia, mogą być nawet skany z książek (dowolne okolice, oczywiście kościół farny, zamek i park).

Wszystkich chcących pomóc proszę o umieszczanie wszelkiego rodzaju materiałów.

Aha - jeszcze jedno. Materiały te będą użyte w projekcie, oczywiście nie podpiszę się pod nimi moim nazwiskiem, ale potrzebuję Waszej zgody na ich publikację.

Z góry dziękuję.

Ja nie posiadam żadnych zdjęć Łańcuta może kilka zamku nic więcej,

wolę inna tematykę zdjęć:P

Jeżyk    43

Znalazłem to zdjęcie, jest w Picasa3, ale nie mam go w Fotosiku, gdzie mógł bym pobrać link, ale wysłałem go mailem na adres NFM Łańcut, i mam nadzieję że nasi szefowie wkleją go na Forum. Są w tym dużo lepsi ode mnie. Patrykowi też mogę wysłać w ten sposób jeśli poda mi adres mailowy

Jeżyk    43

To zdjęcie przesłałem Patrykowi. Pochodzi z czasów kiedy mieliśmy "Polskę Ludową" Ta kamienna tablica stała opodal kas biletowych przy wejściu do parku. Zlikwidowano ją po zmianie ustroju.

[align=center]moz-screenshot.jpg[/align]

patryk88    0

Odświeżam temat... Bardzo proszę o pomoc... Nie wieżę, że mieszkańcy Łańcuta nie mają jakichś starych zdjęć, no chyba, że takowi na forum nie zaglądają:)

Guest bartoszko   
Guest bartoszko

[align=justify]Wpadła mi w ręce taka książka: Łańcut. Zarys rozwoju przestrzennego od powstania do współczesności, praca zbiorowa pod red. J. Malczewskiego, Łańcut 1999, wydana z okazji 650-lecia miasta.

Jest tu kilka ciekawych zdjęć i planów Łańcuta z dawniejszych czasów.[/align]

Guest Bake   
Guest Bake

a ja mam pełno starych zdjęć na takich szklanych kliszach, jest tam kilka zdjęć Łańcuta. Pisałem kiedyś do muzeum regionalnego ale nawet nie odpisali :D

darekielb    13

a ja mam pełno starych zdjęć na takich szklanych kliszach, jest tam kilka zdjęć Łańcuta. Pisałem kiedyś do muzeum regionalnego ale nawet nie odpisali :D

Takie okazy lepiej trzymać na pamiątkę.

A ogólnie wracając do pytania polecam poszukiwania na allegro. Można tam spotkać pocztówki i zdjęcia na sprzedaż.

okura    4

A wie ktoś jak wygląda sprzedaż takiego czegoś za granicę? Czy państwo polskie swoich obywateli ściga również za takie coś? Słyszałem, ze nie wszystko mozna sprzedać za granicę bo "zabytek/antyk".

Guest Bake   
Guest Bake

ja mam jakieś 15% resztę babcia wyrzuciła bo zagracało :D masakra jak to usłyszałem :P

Falkhor    63

Nie tylko prace magisterskie - MBP ma zbiory różnych materiałów, które ofiarowali w jej składy sami mieszkańcy.