Jump to content
Sign in to follow this  
trzykropek

Wiosna

Recommended Posts

trzykropek    0

Za oknem mamy już wiosnę ,

co za tym idzie przyroda szaleje

poszukuję ciekawych miejsc typu:

-łąka kwiatów(każdego gatunku kwiatów bez względu na porę kwitnięcia,kolor,zapach itp)

-inne ciekawe gatunki kwiatów

-kwitnące drzewa,sady

-rezerwaty,alejki,

-zbiorniki wodne,stawy,bagna,sadzawki

-owady(czytaj motyle,ćmy,chrząszcze,ważki)

-zwierzęta(hodowle np daniele w Albigowej,konie np stadnia tak żeby był wybieg wolny dla koni,krowy pasące się na łąkach ;)itd,itp )

gdzieś w naszych okolicach dotyczy miasta Łańcut,i max 25km w promieniu miasta, dobrze by też było gdyby dostęp do w/w modeli/ek nie był utrudniony

darekielb    13

- stadnina np. w Albigowej (tam gdzie sady),

- zbiorniki wodne: stawy w Korniaktowie, stawik w Głuchowie, jezioro święte w Rogóżnie, stare wisłoczysko, żwirownia na Dąbrówkach za stacją paliw, Zbiornik wodny przy drodze Dąbrówki-Smolarzyny, dobrych kilka lat temu byłem przy niewielkim zbiorniku wodnym w okolicy Dębnika, ale w tej chwili nie pamiętam jak tam trafić :)

- łąki kwiatów: np. maki po lewej stronie zaraz przed mostem na Wisłoku pomiędzy Wolą a Dąbrówkami (tak było kiedyś czy nadal będzie? nie wiem).

Na chwile obecną tyle, jak sobie coś przypomnę to dopisze

Guest Bake   
Guest Bake

Kurcze wsiadaj na rower, pojedz do okolicznych miejscowości i coś znajdziesz, co to za zabawa jak wszystko podane jest na tacy :)

trzykropek    0

Kurcze wsiadaj na rower, pojedz do okolicznych miejscowości i coś znajdziesz, co to za zabawa jak wszystko podane jest na tacy :)

Jak się nie pracuje to ma się czas na wszystko:P

a jak się pracuje to wiesz różnie jest z tym ale zazwyczaj go nie ma :D

niektóre gatunki kwiatów,roślin kwitną dwa,trzy dni a później ich nie ma

zresztą nad dobrym zdjęciem trzeba trochę popracować,także na tacy nic się nie ma:( Rower miałem ale się pozbyłem na rzecz samochodu;)

Guest Bake   
Guest Bake

też pracuje i wiem coś na temat braku czasu :/ ale w niedziele jak jest ładnie, lubię pójść na przechadzkę z dziewczyna w jakieś mniej znane mniej uczeszczane okolice coś wypić no i w ogóle :D

i wtedy właśnie nachodzi mnie taka refleksja:"k***a jak tu pięknie, nie trzeba zagranicy" :D

wydaje mi się że wszędzie znalazłbyś coś ciekawego do sfotografowania, Darek np. robi zdjęcia muchom i spoko, ich jest pod dostatkiem :)

darekielb    13

Darek np. robi zdjęcia muchom i spoko, ich jest pod dostatkiem :)

Zawsze można coś ciekawego uchwycić, ale nie każdy lubi dany rodzaj fotografii.

Co do robaczków ogólnie to miałem przestój ze względu na zimę :D

Teraz będę nadrabiał zaległości oczywiście w miarę możliwości. Trzeba kiedyś skończyć studia :D

Falkhor    63

Zawsze dobrze zapytać :D Ludzie w swej masie potrafią wiedzieć czasem coś użytecznego :D

I trzeba to wykorzystać :)

A tutaj - do tematu, wiosennie :D

DSCF0235.jpg

DSCF0214.jpg

DSCF0229.jpg

DSCF0184.jpg

SunShine    0

Owadów już też dużo, ja dziś ratowałam około 15 biedronek, pszczoły tłoczą się na kwiatkach, motylki już też wyprostowały skrzydła :)

trzykropek    0

Owadów już też dużo, ja dziś ratowałam około 15 biedronek, pszczoły tłoczą się na kwiatkach, motylki już też wyprostowały skrzydła :)

Szkoda że nie dałaś znać że znalazłaś kolonię biedronek,

na pewno bym przyjechał porobić zdjęcia

ale co się odwlecze to nie uciecze ;D

trzykropek    0

- stadnina np. w Albigowej (tam gdzie sady),

- zbiorniki wodne: stawy w Korniaktowie, stawik w Głuchowie, jezioro święte w Rogóżnie, stare wisłoczysko, żwirownia na Dąbrówkach za stacją paliw, Zbiornik wodny przy drodze Dąbrówki-Smolarzyny, dobrych kilka lat temu byłem przy niewielkim zbiorniku wodnym w okolicy Dębnika, ale w tej chwili nie pamiętam jak tam trafić :)

- łąki kwiatów: np. maki po lewej stronie zaraz przed mostem na Wisłoku pomiędzy Wolą a Dąbrówkami (tak było kiedyś czy nadal będzie? nie wiem).

Na chwile obecną tyle, jak sobie coś przypomnę to dopisze

-Stadninę znam:)za stadniną jest hodowla dzika i daniela

-stawy w Korniaktowie znam

resztę znam ale tylko z opowieści lub zdjęć znajomych

-łąkę też kojarzę ale chyba już nie ma maków

Co do łąk to powiem że jest łąka przebiśniegów w Julinie

-jest też taki rezerwat w Husowie, są jakieś fioletowe kwiaty ,ponoć tam tez jest ładnie(nie miałem jeszcze okazji sprawdzenia tego rezerwatu)